Szülés Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15890 Írta: Anita32
Anita32 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik itt szültek. Magyar állampolgár vagyok, a férjem is. 8 hónapos terhes vagyok, és kint szeretnék szülni.Be vagyunk jelentve kinti lakcímre, a férjemnek munkavállalási engedélye is van. Én csak Magyarországon dolgoztam. Kiváltottam az Eu-s tb kártyát. Járok nőgyógyászhoz, otthon is (a táppénz és a tgyás miatt) és itt is, mivel itt szeretnék szülni. Meg szeretném kérdezni, ha megszületik a pici, milyen ellátásra leszünk jogosultak a Kindergelden kívül?Hogy történik itt a védőoltás? (Ha megszületik a pici, a férjemnek van Aok-s biztosítása, a picire is kérni szeretnénk.) Úgy hallottam, hogy ha megszületik a pici el kell mennünk a konzulátusra és hiteles fordítást kell kérnünk az anyakönyvéről? Ez igaz és mennyibe kerül?Továbbá állítólag behozatali engedélyt is kell kérnünk, hogy majd hazautazhassunk vele, ti tudtok ilyenről?Kérlek segítsetek!!Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15896 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Anita!
Ha a ferjed Aok-s biztositott, es te is be vagy itt jelentve, akkor miert nem vagy biztositott?
Ugy egyszerübb.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15978 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Anita!

Én kint szültem 15 hónappal ezelőtt, én sem dolgoztam előtte Németországban. De volt német biztosításom, és mi valóban kinn élünk, nem csak bejelentkeztünk ide. A biztosítással nem tudom mi a helyzet, nekem mindent állt a biztosítom (nem olcsó mulatság az orvos és a szülés!!!). Azt nem tudom, hogy az EU-s kártya fedezi-e, én már többféle verziót is hallottam.
Ellátás: én úgy tudom, nem kaphatsz két helyről családit és gyest is. Ha otthon kapsz tgyást, akkor itt nem vagy jogosult rá. Ha otthon lemondod, akkor szerintem a minimum Elterngeldet (Kb. Tgyás-nak felel meg) kaphatod, ami 300 euro 1 évig. Maga az Elternzeit 3 év, de pénzt csak egy évig kapsz. Ahhoz, hogy normális Elterngeldet kapj, ami max 1800 euro, ahhoz a terhesség előtt 1 év munkaviszony kell. Tehát ez már nincs meg.
Kindergeld: 184 euro, amit akkor kaptok, ha kinn éltek és a férjed itt dolgozik. Ha Te otthon élsz, a férjed kinn dolgozik, akkor csak a különbözetre vagy jogosult 184 euro-nem tudom mennyi most otthon a családi pótlék. Egyszerre ebből sem kaphatod a kettőt.
Valóban be kell menni a követségre a születési anyakönyvi kivonatot hitelesítetni. Nem tudom mennyibe kerül, mi útlevelet is csináltattunk, azzal együtt 121 eurot kellett fizetni. Mert nem jó a nemzetközi születési ak., potom pénzért lefordítják. Behozatali engedélyről nem tudok, nekünk azt ajánlották, készítessünk ideiglenes útlevet, ami 1 évig érvényes, azzal gond nélkül lehet utazni. Arra figyeljetek, hogy fényképet is kérnek a csecsemőről. Mi emiatt kétszer mentünk vissza a kéthónapos gyerekkel. Igaz mi nem ideiglenes útlevelet kértünk, hanem véglegeset. de arra 2 hónapot kellett várni. Állítólag az ideiglenes hamar elkészül.
Remélem tudtam valamit segíteni, sok boldogságot a babához,

nano

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15980 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

mahlzeit írta: Kollegak elmondasa szerint, ha csaladon belul a szulok megosztva privat es "allami" eü biztositottak, akkor a gyerekek(ek)nek mindig a privat biztositas ala kell tartozniuk!


Tud erről valaki valami konkrétat? Nálunk épp ez a helyzet. Nekem AOK, férjemnek privát biztosítása van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15985 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Astarta!

Szerintem e ti esetetek a lenti honlapon felsorolt esetek közül a 3. számú. Ezek szerint a gyermeketek betegbiztosításáert mindenképpen fizetni kell :sick: : vagy ö is a privát biztosító ügyfele lesz, vagy, ha nem veszik fel, akkor önkéntes alapon állami biztosítást kell kötni neki külön fizetség ellenében.

www.wissen-private-krankenversicherung.d...itversichert-pkv-gkv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16028 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Nem tudok hozzaszolni a temahoz, csak azt tudom, hogy a lanyom is privat, de amig nekem eleg sok a dijam, az öve keves.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!