Szülés Németországban

Több
8 éve 2 hónapja #15890 Írta: Anita32
Anita32 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik itt szültek. Magyar állampolgár vagyok, a férjem is. 8 hónapos terhes vagyok, és kint szeretnék szülni.Be vagyunk jelentve kinti lakcímre, a férjemnek munkavállalási engedélye is van. Én csak Magyarországon dolgoztam. Kiváltottam az Eu-s tb kártyát. Járok nőgyógyászhoz, otthon is (a táppénz és a tgyás miatt) és itt is, mivel itt szeretnék szülni. Meg szeretném kérdezni, ha megszületik a pici, milyen ellátásra leszünk jogosultak a Kindergelden kívül?Hogy történik itt a védőoltás? (Ha megszületik a pici, a férjemnek van Aok-s biztosítása, a picire is kérni szeretnénk.) Úgy hallottam, hogy ha megszületik a pici el kell mennünk a konzulátusra és hiteles fordítást kell kérnünk az anyakönyvéről? Ez igaz és mennyibe kerül?Továbbá állítólag behozatali engedélyt is kell kérnünk, hogy majd hazautazhassunk vele, ti tudtok ilyenről?Kérlek segítsetek!!Köszönöm.

Szeretnél hozzászólni a témához? Belépés itt!

• Eva10
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 2 hónapja #15896 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Anita!
Ha a ferjed Aok-s biztositott, es te is be vagy itt jelentve, akkor miert nem vagy biztositott?
Ugy egyszerübb.
szia:
Eva

• nano
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 2 hónapja #15978 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Anita!

Én kint szültem 15 hónappal ezelőtt, én sem dolgoztam előtte Németországban. De volt német biztosításom, és mi valóban kinn élünk, nem csak bejelentkeztünk ide. A biztosítással nem tudom mi a helyzet, nekem mindent állt a biztosítom (nem olcsó mulatság az orvos és a szülés!!!). Azt nem tudom, hogy az EU-s kártya fedezi-e, én már többféle verziót is hallottam.
Ellátás: én úgy tudom, nem kaphatsz két helyről családit és gyest is. Ha otthon kapsz tgyást, akkor itt nem vagy jogosult rá. Ha otthon lemondod, akkor szerintem a minimum Elterngeldet (Kb. Tgyás-nak felel meg) kaphatod, ami 300 euro 1 évig. Maga az Elternzeit 3 év, de pénzt csak egy évig kapsz. Ahhoz, hogy normális Elterngeldet kapj, ami max 1800 euro, ahhoz a terhesség előtt 1 év munkaviszony kell. Tehát ez már nincs meg.
Kindergeld: 184 euro, amit akkor kaptok, ha kinn éltek és a férjed itt dolgozik. Ha Te otthon élsz, a férjed kinn dolgozik, akkor csak a különbözetre vagy jogosult 184 euro-nem tudom mennyi most otthon a családi pótlék. Egyszerre ebből sem kaphatod a kettőt.
Valóban be kell menni a követségre a születési anyakönyvi kivonatot hitelesítetni. Nem tudom mennyibe kerül, mi útlevelet is csináltattunk, azzal együtt 121 eurot kellett fizetni. Mert nem jó a nemzetközi születési ak., potom pénzért lefordítják. Behozatali engedélyről nem tudok, nekünk azt ajánlották, készítessünk ideiglenes útlevet, ami 1 évig érvényes, azzal gond nélkül lehet utazni. Arra figyeljetek, hogy fényképet is kérnek a csecsemőről. Mi emiatt kétszer mentünk vissza a kéthónapos gyerekkel. Igaz mi nem ideiglenes útlevelet kértünk, hanem véglegeset. de arra 2 hónapot kellett várni. Állítólag az ideiglenes hamar elkészül.
Remélem tudtam valamit segíteni, sok boldogságot a babához,

nano

Több
8 éve 2 hónapja #15980 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

mahlzeit írta: Kollegak elmondasa szerint, ha csaladon belul a szulok megosztva privat es "allami" eü biztositottak, akkor a gyerekek(ek)nek mindig a privat biztositas ala kell tartozniuk!

Tud erről valaki valami konkrétat? Nálunk épp ez a helyzet. Nekem AOK, férjemnek privát biztosítása van.

Több
8 éve 2 hónapja #15985 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Astarta!

Szerintem e ti esetetek a lenti honlapon felsorolt esetek közül a 3. számú. Ezek szerint a gyermeketek betegbiztosításáert mindenképpen fizetni kell :sick: : vagy ö is a privát biztosító ügyfele lesz, vagy, ha nem veszik fel, akkor önkéntes alapon állami biztosítást kell kötni neki külön fizetség ellenében.

www.wissen-private-krankenversicherung.d...itversichert-pkv-gkv

• Eva10
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 2 hónapja #16028 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Nem tudok hozzaszolni a temahoz, csak azt tudom, hogy a lanyom is privat, de amig nekem eleg sok a dijam, az öve keves.
sziasztok:
Eva