Szülés Németországban

Több
14 éve 1 hete #499 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zita!
Nagyom szépen köszönöm!
Üdv:Erika :) :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 4 napja #504 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!

Már egy éve kinn élek Németországban a párommal, október végén jön a babánk. :)
Az Elterngelddel kapcsolatban érdeklődnék, hátha tudtok segíteni, illetve hátha másnak is hasznos lesz a megszerzett info.
A Google segítségével megtaláltam: "Anspruch auf Elterngeld haben Mütter und Väter, die ihre Kinder nach der Geburt selbst betreuen und erziehen, nicht mehr als 30 Stunden in der Woche erwerbstätig sind, mit ihren Kindern in einem Haushalt leben und einen Wohnsitz oder ihren gewöhnlichen Aufenthalt in Deutschland haben".
Ezzel eddig rendben is vagyunk, hanem olyan kérdésem lenne, itt nem fogják-e majd kérni a hivatalos igazolást Magyarországról, hogy otthon legalább 1 éve nincsen állandó lakcímem?
Egyszer már megjártam ezzel az Arbeitsamtban, de azóta sem jelentkeztem ki biztonsági okokból az otthoni állandóról. Az APEH szerint ki kell, az OEP szerint nem...
Ebben tudna nekem segíteni valaki?
Előre is nagyon szépen köszönöm.
Szép estét mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 4 napja #505 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Egyébként most járok itt (München) terhesgondozásra. Ha valakinek kapcsolatban ezzel kérdése lenne, szívesen segítek eddigi tapasztalataim alapján.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 napja - 14 éve 4 napja #509 Írta: Charlie
Charlie válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Ariadna írta::

Ezzel eddig rendben is vagyunk, hanem olyan kérdésem lenne, itt nem fogják-e majd kérni a hivatalos igazolást Magyarországról, hogy otthon legalább 1 éve nincsen állandó lakcímem?
Egyszer már megjártam ezzel az Arbeitsamtban, de azóta sem jelentkeztem ki biztonsági okokból az otthoni állandóról. Az APEH szerint ki kell, az OEP szerint nem...

Kijelentkezni biztos nem kell mert mielőtt kijöttem napokig olvastam az euvonalt és két címed lehet, viszont 3 hónapnál hosszabb időtartam esetén be kell (kéne) jelenteni az ideiglenes külföldön tartózkodást és akkor ideiglenes lakcímmé módosul az állandó lakcímed. Azt nem tudom, hogy az általad leírt esetben milyen igazolást kérhetnek Tőled de nekem az ismerőseim javasolták és első dolgom volt itt bejelentkezni mert így sokkal egyszerűbben el lehet itt intézni mindent. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 4 napja #510 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Köszönöm a választ.
Tavaly áprilisban én is bejelentkeztem németországi lakcímre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 napja #517 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok,
en 16 eve elek itt es 10 ev utan meguntam, hogy a magyar hataron allandoan bunkoskodnak velem a sajat autom miatt.(akkor meg nem volt Mo. az EUban)
Bementem a tanacshazara es egy az egyben leadtam a szemelyimet.
Azota csak magyar utlevelem van.
Ha lejar megyek a konzulatusra es kapok ujat.
Ez a legtisztabb eset.
Otthon nincs adoszamom,betegbiztositasom, lakcimem, semmim.
Ha otthon vagyok akkor az itteni biztositotol ervenyes az EUs betegkartyam.

Sziasztok, üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!