Szülés Németországban

Több
14 éve 3 napja #518 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a hozászolását!Végre egy oldal ami segít bennünket hogy jobban boldoguljunk és kedves emberek válaszolnak is ,ez ritkaság mert inkább irigykedni szoktak és nem válaszolni nehogy a másiknak jobb legyen ,de ez most nem igaz !VÉGRE VÉGRE .......
Üdv:eras72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 napja - 14 éve 3 napja #519 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Igen, általában az emberek ülnek a megszerzett infóikon, nehogy a más is boldogulni tudjon idekinn. Tapasztalatom sajnos, hogy egy német hamarabb a segítségemre siet, mint egy magyar.
Szép napot Nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 napja #520 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Ariadna írta::

Igen, általában az emberek ülnek a megszerzett infóikon, nehogy a más is boldogulni tudjon idekinn. Tapasztalatom sajnos, hogy egy német hamarabb a segítségemre siet, mint egy magyar.
Szép napot Nektek!

Ismerjük sajnos azt hiszem mindannyian ezt a jelenséget de reméljük ez az oldal csak az ellenkezőjéről tesz bizonyságot, ahogy eras72 is említette. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 17 órája - 14 éve 17 órája #530 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Tapasztalatok alapján amit írtatok összegyűjtöttem és használni is fogom !KÖSZÖNÖM Üdv: Erika :) :) :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #898 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!

nano vagyok és új az oldalon, fél éve élek kinn a férjemmel München mellett, ő már két éve itt dolgozik. Én nem dolgoztam, mert közben várandós lettem, novemberre várjuk a babánkat :)
Ariadna, ha tudsz tanácsot adni, engem a hebamme kérdés érdekelne. Járok itt terhesgondozásra, de a doki nem vállal szülést, hebamme-t kell választani. Kaptam neveket is, de nem tudom mi alapján válaszak? Neked mi ebben a tapasztalatod?
Ami a Te kérdésedet illeti, mi utánajártunk, hogy ki kell-e jelentkezni otthonról. Én úgy tudom, az EU-n belül nem lehet két állandó lakcímed, tehát ha tartósan kinn élsz, akkor ki kell jelentkezni a magyarországi állandó lakcímről. Mi ezt meg akartuk tenni otthon, és azt mondták, csak a németországi nagykövetségen, a mi esetünkben a müncheni konzulátuson lehet megtenni. A konzulátuson azt mondták, valóban náluk kell intézni. Le kell adni a személyit és a lakcímkártyát. kapsz egy új lakcíkártyát, amin állandó lakcím helyén az szerepel: külföld, ideiglenes címed pedig lehet a korábbi magyar lakcímed. Személyi helyett pedig marad a magyar útlevél. Ha nincs útleveled, a konzulátus kiállít díjmentesen 1 évre egy ideigleneset. Mi a héten megyünk intézni, ha gondolod, elmesélem, mi volt.

Köszi előre is a segítséget,

nano

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #914 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia nano!

A Hebammeval én is gondban vagyok, mert akihez most járok, nem vállal szülés utáni gondozást. :( Tehát elsődleges szempont: olyat válassz, aki nemcsak tanácsadással foglalkozik, hanem a picit is jár majd látogatni minden nap (ezt a biztosító fedezi a szülést követő 6 vagy 8 hétig, nem tudom pontosan)!
Ha lehetőséged van rá, menj el a kórházakban tartott ún Elternabendre, ahol felvilágosítást kapsz magáról az intézményről, és persze legfőképpen a szülészeti osztályról, a szülés várható menetéről. Én pl Harlachingban voltam, és annyira megtetszett, hogy nem is megyünk máshová. Arról nem is beszélve, hoyg ha vmi komplikáció lépne fel a szülésnél a kicsivel, akkor rögtön ide szállítják München bármely részéről, míg Te maradsz ott, ahol vagy, távol a bébitől. Hátránya, hogy nem kérheted a császármetszést, csak indokolt esetben végzik el (míg máshol ez egyéni kívánság szerint történik). Szuper tiszta, max 2 ágyas szobákba tesznek ki szülés után. Egy délutánt megér rászánni, nézzétek meg! (Ha jól olvastam, München mellett laktok Ti is).
A választott Hebamme nem lesz benn szülésnél, arra ott vannak a kórház saját szülésznői (naponta 6 van szolgálatban).
Ha kérdésed van, szívesen válaszolok rá.
Én október végén fogok szülni. :)
Engem is érdekelne majd, mit tudtál intézni, illetve az ügyintézés menete hogyan zajlott...
További szép napot!
A

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!