Szülés Németországban

Több
9 éve 10 hónapja #36581 Írta: BBernus
BBernus válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok! Sajnos nincs időm az összes kérdésemhez kapcsolódó fórumot elolvasni,ezért inkább leírom hogy mi után érdeklődnék. Tavaly április óta dolgozom Németországban, az első 2 hónapot mini jobban, utána júniustól az idei év áprilisáig félmunkaidősbe voltam bejelentve, majd idei év májustól teljes munkaidősbe dolgozom. Párommal nem vagyunk összeházasodva,ő is Németországban dolgozik,szintén magyar. Tervezzük,hogy talán jövőre már jöhetne a baba,de előtte szeretném tisztán látni a dolgokat. Nem tudom,hogy az mennyire igaz,hogy a baba születése előtt 1000eurót kapok az államtól...egy magyar ismerősöm mondta,de én rákérdeztem a tulajtól ahol lakunk, ő ilyenről nem tudott(2 gyereke van). Arról tudok,hogy a havi 185 eurót kapom a picire,továbbá az 1 évre visszamenőleges fizetésem 65%-át.. ez tényleg így van? Ez a 65%-ot úgy számítják,hogy a szülés előtt az utolsó ledolgozott hónapomtól 1 évre visszamenőleg? Továbbá.. a tulaj még azt is mondta,hogy mivel nem vagyunk összeházasodva párom nem veheti a nevére a picit.. ezzel mi a helyzet? Köszönöm a válaszotokat: Bernadett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36586 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

BBernus írta: Sziasztok! Sajnos nincs időm az összes kérdésemhez kapcsolódó fórumot elolvasni,ezért inkább leírom hogy mi után érdeklődnék. Tavaly április óta dolgozom Németországban, az első 2 hónapot mini jobban, utána júniustól az idei év áprilisáig félmunkaidősbe voltam bejelentve, majd idei év májustól teljes munkaidősbe dolgozom. Párommal nem vagyunk összeházasodva,ő is Németországban dolgozik,szintén magyar. Tervezzük,hogy talán jövőre már jöhetne a baba,de előtte szeretném tisztán látni a dolgokat. Nem tudom,hogy az mennyire igaz,hogy a baba születése előtt 1000eurót kapok az államtól...egy magyar ismerősöm mondta,de én rákérdeztem a tulajtól ahol lakunk, ő ilyenről nem tudott(2 gyereke van). Arról tudok,hogy a havi 185 eurót kapom a picire,továbbá az 1 évre visszamenőleges fizetésem 65%-át.. ez tényleg így van? Ez a 65%-ot úgy számítják,hogy a szülés előtt az utolsó ledolgozott hónapomtól 1 évre visszamenőleg? Továbbá.. a tulaj még azt is mondta,hogy mivel nem vagyunk összeházasodva párom nem veheti a nevére a picit.. ezzel mi a helyzet? Köszönöm a válaszotokat: Bernadett


Az ezer eurólól én sem tudok!
A családipótlék járni fog, de kérvényezned kell.
A szülés napjától visszamenőleges 12 havi átlagod, 65% lesz a lé, ha már van legalább 1 éves járulékos munkaidőd!
Az élettársadnak semmilyen joga nincs a gyerekkel kapcsolatban, legfeljebb gyerektartást fizethet!
Gyakorlatilag csak a nemző apa, de idegen a családi jog szerint! Németországban az élettársi viszony nem elismert!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: BBernus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36590 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Amire gondolhatott az ismerősöd, az ún Mutterschaftsgeld, ami 13 € naponta (14 hétig jár: 14x7x13=1.274 €) és a Mutterschutz alatt kapsz alapellátásként a Krankenkasse-tól, ha jogosult vagy rá biztosítottként. Ehhez fizeti az átlagfizetésed mértékéig a munkaadód járulékköteles munkaviszony esetén az ún. Arbeitgeberzuschuss-t.

Itt találsz erről bővebb információt:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ha nem vagy jogosult a biztosításod révén (pl. családi biztosítás esetén)/hiányában anyasági ellátásra, jogosult vagy a Bundesversicherungsamt-tól alapellátásra, ami összesen 210 Euro az egész időtartamra:

A Mutterschutz 6 héttel a szülés kiírt időpontja előtt kezdődik és 8 héttel a szülést követően ér véget. (Eltérő rendelkezések koraszülés és ikerszületés esetén).

Ha a gyermek születéséig nem terveztek házasságkötést, apasági nyilatkozatot kell tennie apukának, amit érdemes még a gyermek születése előtt intézni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Megtehetitek közjegyző, anyakönyvi hivatal (Standesamt) közreműködésével.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, BBernus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36600 Írta: BBernus
BBernus válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!! Ha esedékes lesz a dolog,akkor még biztos jövök kérdezni :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37390 Írta: sziver
sziver válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Vállalkozás esetén hogy működik? Mi alapján számolják ki a pénzt? :hyper: Már ami szülés után jár.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37589 Írta: józlek
józlek válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és nem találtam választ a kérdésemre, ezért írok.
Én és a párom 2 hét múlva házasodunk,és itthon nem volt állásunk,ezért kerestem Németországban. Sikerült is, és esküvő után megyünk Bad Säckingenbe, ahol én tudok dolgozni, és lehet hogy ő is, de ez nem biztos, mert 16 hetes terhes lesz arra. Nekem az lenne a kérdésem, ha esetleg nem tudna munkát kapni már, akkor hogy alakulnának a szülés költségei?
Ő még szeretne dolgozni,meg tudna is,de lehet,hogy így már nem veszik fel, de arra nem igazán lesz lehetőségünk, hogy hazajárjunk a szülés miatt.
Tudtok nekünk ebben segíteni?
Előre is köszönöm.

Üdv.
Józsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!