Szülés Németországban

Több
10 éve 2 hónapja #35449 Írta: eszbor
eszbor válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!

Nem tudom, hogy él-e még ez a téma, felteszem a kérdésemet hátha tud valaki segíteni, válaszolni. :)
Férjem egy éve én pedig 3 hónapja élek kint Németországban. Mind a kettönknek van munkája (az enyém minijob), és betegbiztosításunk. Van albérletünk és már elég biztos alapokon állunk. Tervezgetjük a családalapítást. Ugyan még nem vagyok terhes, de már nagyon foglalkoztat a téma és szeretnék minél többet tudni az itteni folyamatról, hogy amikor aktuálissá válik akkor tudja, hogy mit kell tennem. Szó, ami szó. Érdekelne, hogy valaki a közelmúltban szült-e idekint és megköszönném, ha leírná nekem a folyamatot, hogy hogyan is megy ez. Gondolok itt terhes gondozásra, választott orvos, vizsgálatok, szükséges papírok...stb... Vannak-e itt is olyan lehetöségek, mint otthon, hogy pl.: még a szülés elött megtekinteni a vajúdó szobát, szülö szobát, stb...
Nagyon megköszönném a válaszokat! :)

Eszter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35450 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

A vajúdó szoba megtekintését kivéve szerintem a topikban minden infót megtalálsz, olvass vissza!
Ha mégsem akkor tedd fel a kérdésedet (a pontos kérdést!)!
Kösziiii ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszbor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35470 Írta: kindit
kindit válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Minden kórháznak vannak nyílt napjai, nézz utána az interneten, a te városodban melyiknek mikor. Akkor megmutatják a vajúdószobát, és elmondják a protokollt is. Lehet szülésfelkészítőre is járni, ingyenes, a biztosítód fizeti.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszbor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35836 Írta: eszbor
eszbor válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Valamelyik topik-ban olvastam, hogy már amikor várandós vagyok be kell menni a konzulátusra bejelenteni, hogy a gyermekem itt fog születni Németországban és ők adnak egy igazolást, hogy a születendő gyermek magyar állampolgár (apa, anya magyar áp.). Ezt a papírt kell leadni a kórházban az anyakönyvezéskor, különben a gyermek hontalanul születik és csak akkor kapja megy az áp.-ot, ha hazautaztunk és otthon bejelentettük, hogy született egy gyermekünk.
EZ IGAZ? Tényleg ennyire összetett eljárás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete - 10 éve 2 hete #35847 Írta: juljuh
juljuh válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szep estet kedves forumozok!

Egy kis segitsegre, nemi informaciora van szuksegem, halas lennek, ha tudnatok valaszolni ha nem is az osszes, de legalabb nehany kerdesemre.

5 eve mar kulfoldon elek, ebbol tobb, mint 4 evet Angliaban dolgoztam, majd megismerkedtem a volegenyemmel (hamarosan ferjem), varandos lettem es atkoltoztem hozza Nemetorszagba (iden februarban). Most kezdem meg a 14. hetemet. Az eskuvonkig az altalam Angliaban megigenyelt EU-s biztositasi kartyat hasznalom, eddig minden gond nelkul, a vizsgalatok soran. Mar megkaptam a Mutterpass-omat is ( ami a masodik orvosi latogatas kerul a kismamahoz, ezt csak azert irom, mert esetleg fontos informacio lehet mas anyukaknak, s ezzel a mutterpassal lehet hebamme-t keresni, valasztani).
Nekem meg van Magyarorszagon bejelentett lakcimem, s a varandossagom alatt nem szeretnek tobb orat utazni, hogy eljussak a konzulatusra s leadjam a szemelyimet s lakcim kartyamat, okozhat e szamomra ez valami fele hatranyt, ha csak kesobb, a gyermek szuletese utan intezem ezt el? Hozzatennem, hogy Nemetorszagba valo megerkezesem utan szinte azonnal elmentunk a varoshazara bejelenteni, hogy itt vagyok, hol elek, kaptam is errol egy papirt.
Elore is koszonom, ha valaszaitokkal tudtok nekem, nekunk kicsit segiteni!
Julia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35848 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Bárki is válaszol, kérem kérdésenként egy hozzászólásban tegye, hogy a megfelelő topikba mozgathassam majd!
Julia, Te pedig legközelebb ne kérdezz egy hozzászólásban több témába való dologról!
Kösziiiiiiiiiiiii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!