TB kijelentkezés

  • andetta
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26672 Írta: andetta
TB kijelentkezés téma létrehozva andetta által

Szeretnék segítséget kérni a TB-fizetéssel kapcsolatos ügyemmel.
2011.Augusztusával megszünt a munkaviszonyom Magyarországon és szeptember 8-án költöztem ki Németországba, ahol először munkába állni 2011.december 12én tudtam. Innentől kezdve dolgoztam és természetesen bejelentett munkáról van szó.
Sajnos nem fizettem tb-t a kettő közti időintervallumban ( augusztus, szeptember, október, november, december 12ig), és nem is jelentettem az OEPnél, hogy Németországban végzett kereső tevékenységem alapján az ottani jogszabályok szerint a járulékfizetési kötelezettségemnek eleget teszek 2011 december 12-től.
Semmilyen papírt nem küldtek nekem, hogy igazoljam a fizetési jogviszonyomat. Ez miért lehet?
Így sajnos utólag tudtam meg 1 év elteltével, hogy nekem kikellett volna töltenem egy papírt 15
nappal azután, hogy munkába áltam itt. Arra gondoltam, hogy most Magyarországon leszek 1 napot a héten, így pénteken tudnék bemenni az OEP Teve utcai iródájukba mert szeretnék pontot tenni az ügy végére. Az lenne a kérdésem, hogy ha én most kitöltve odaadnám a papírt az OEP Teve utcai irodájukban a megfelelő kezelőnek, hogy 2011.december 12től Németországban végzett kereső tevékenységem alapján az ottani jogszabályok szerint a járulékfizetési kötelezettségemnek eleget teszek, akkor milyen összegre számíthatók? Van lehetőség kifizetni egyösszegben aznap ott? Illetve, ha jól számolom akkor 5 hónap elmaradást kellene kifizetni ( nem tudjátok, hogy mennyi lehet nagyságrendileg?) és remélem sikerül a büntetést elkerülni.

egy másik kérdés : az országból ,csak személyesen lehet kijelentkezni? aláírott papírral megbízott
nem tud engem kijelenteni az országból?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26677 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

andetta írta: ...egy másik kérdés : az országból ,csak személyesen lehet kijelentkezni? aláírott papírral megbízott nem tud engem kijelenteni az országból?


Miért akarsz "kijelentekzni" az országból? A TB az nem hatóság, hanem egy szolgáltató! Irj nekik egy levelet, hogy ettől és ettől az időponttól nem fizeted a magyar TB-t mert.....(pl külföldön élsz és dolgozol) Kész! Augusztustól decemberig meg nem lesz TB fizetésed. Na, bumm! Hiányozni fog a járulkos éveidből 5 hónap. Semmi közük hozzá, s csak a Te dolgod! 2011 decemberétől meg úgy van biztositásod és nyugdijjárulékod! Nem értem mi a gondod?
Mi is így csináltuk! Később ők irtak nekünk, hogy tudomásulvették! (Nem volt más lehetőségük!)
A magyar állandó lakcimünk megmaradt. Sőt van magyar adószámunk is, amire természetesen
egy fillárt adót sem fizetünk! (Oda is csak annyit írtunk hogy ettől és ettől külföldön dolgozunk és
semmilyen magyarországi jövedelmünk nincs!) Ők is kénytelenek voltak tudomásul venni!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27916 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok! :)
A férjem az AOK-nál biztosított, én pedig még nem dolgozom, így Magyarországon fizetem 2 éve a biztosítást, de gondoltam megszüntetem, és itt a férjem biztosítása után én is biztosítva leszek, míg nem lesz munkahelyem. Az AOK-nál a hölgy bizonytalan volt, hogy milyen nyomtatványt kell otthonról kikérnem, ezt írta le: "eventuell E106" Decemberben bementem az OEP-hez, de ott sem igazán tudták, hogy E104 vagy E106? Végül is úgy döntöttek, hogy E106-ot állítanak ki. Leírtam, hogy mettől-meddig szeretném kikérni az igazolást. Erre tegnap megkapom, és látom, hogy 2011. febr. 1-ig igazolták le, vagyis amióta magam után fizettem 2012. decemberig, ezek a dátumok hiányoznak. Írtam is rögtön egy válaszlevelet, amire ezt írták: , "Felhívjuk a figyelmét, hogy az utolsó jogviszonyának lezárása – 2011.02.01-től NAV-APEH felé történő járulékfizetés – csak akkor fog szerepelni a rendszerben, ha benyújtja az Adóhatóság felé a 13T1011-es adatlapot, melynek a B lapján lehet megtenni a kijelentést." De hozzá kell tennem, hogy előtte az APEH-nál már voltam. :whew: Valószínű, hogy hülyeséget kérdezek, de nem tudjátok, hogy az AOK elfogadja-e úgy az E104-et, hogy hiányzik róla az utolsó 2 év TB-fizetésről az igazolás? :chuckle:

További szép napot mindenkinek! :kiss:
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27917 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Ha van ügyfélkapus regisztrációt akkor ezt az egészet pár kattintással el tudod intézni (OEP-TB kijelentkezés, NAV kijelentkezés).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27918 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Ezt bejelentkezés után, hol, melyik menüben találtad, mert én sajnos nem lelem :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #27921 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Szia,

az Ügyfélkapus azonosító (mint a neve is mutatja ;) ) csak azonosításra szolgál. Ha csináltál már online adóbevallást akkor ismerős lesz az Abevjava, új nevén ÁNYK program, azon keresztül kell kitölteni a nyomtatványokat és azzal be is küldheted az Ügyfélkapus azonosítód segítségével.

""Ha van ügyfélkapus azonosítód akkor így (ha nincs az szívás mert akkor okmányirodában kell igényelni MO-on).
Ha megkaptad az adott országban a biztosítási jogviszonyt, akkor 15 napon belül be kell ezt jelentened az OEP-nél. Ezt megteheted ügyfélkapun keresztül, itt a link az e-nyomtatványhoz:
"Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy"
www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvan...dositok/13t1011.html
Előtte a nyomtatványkitöltő programot telepíteni kell (Javás cucc):
nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/letoltesek...bevjava_install.html
Ha kitöltötted és van ügyfélkapus azonosítód akkor egyből be is küldheted online.
Valamint, NAV (APEH)-nél 2013-ban a 13T1011-es nyomtatványt is ki kell tölteni:
"Adat- és változásbejelentő lap az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére (bejelentkezés, kijelentkezés)"
www.oep.hu/portal/page?_pageid=34%2C2664...ema=PORTAL&tmodule=1
Szintén az előbb említett nyomtatványkitöltővel megtehető."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!