TB kijelentkezés

Több
11 éve 3 hónapja #28084 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok!

Kész téboly ez a biztosítási kijelentkezés Mo-ról. :whew:
Ugye kiadta az OEP az E104-es nyomtatványt, de hiányzik róla az az időszak (2 év), míg magam után fizettem a járulékot. Kérésemre ezt írták:
"Felhívjuk a figyelmét, hogy az utolsó jogviszonyának lezárása – 2011.02.01-től NAV-APEH felé történő járulékfizetés – csak akkor fog szerepelni a rendszerben, ha benyújtja az Adóhatóság felé a 13T1011-es adatlapot, melynek a B lapján lehet megtenni a kijelentést."
Mivel Ügyfélkapum nics, így meghatalmazást adtam a barátnőmnek aki az APEH/NAV-nál dolgozik, de semmit sem tudott elintézni. Ugyanis ezt kérik:
"Ahhoz hogy ki tudj jelentkezni, a német biztosítótól kell az E 104-es, és a biztosítási szerződés a férjedé magyarra lefordítva, feltéve ha te is szerepelsz benne a férjed jogán. "

Ezt most hanyagolom, hisz amit legelőször az OEP megküldött E104-est, azt az összes papírral együtt beküldtem az AOK-nak. Tehát egyelőre várom a válaszukat, hogy kell-e még valamit beszerezni, vagy elfogadják az E104-est úgy ahogy MO-on kiadták.
Jó éjszakát kívánok mindenkinek! :kiss:
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28163 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

A ferjed utan, te es ha van a gyerekek is automatikusan biztositottak. Teljesen felesleges volt eddig is fizetned. Nem tudom miert kell az TB-töl kijelentkezned??? En anno mikor külfödre mentem nem jelentkeztem ki. Amikor visszamentem es fizetni akartam magam utan akkor igazolnom kellett, hogy miert nem fizettem az utolso 3 evet. Bebizonyitottam, hogy külföldön vizettem es ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28197 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Szia :)
Az AOK Krankenkasse kerte a Magyarorszagi biztositasom igazolasat, plusz meg leforditott Hazassagi Anyakonyvi kivonatot, lakcimbejelentoket mindkettonknek. Ezek nelkul nem vagyok biztositva, ezert inditottam el ezt a folyamatot. Az OEP addig nem igazolja le nekem az utolso ket evet mig magam utan fizettem a jarulekot, mig az APEH/NAV ki nem adja azt az nyomtatvanyt amit ok kernek, es mig ki nem jelentkezek.
Persze, nem lenne muszaj kijelentkeznem, de ezt kerik.
En mar nagyon ossze vagyok kavarodva. :( :whew:
Egyelore varom az AOK valaszat.

Toväbbi szep napot mindenkinek
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28202 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Firma írta: A ferjed utan, te es ha van a gyerekek is automatikusan biztositottak. Teljesen felesleges volt eddig is fizetned. Nem tudom miert kell az TB-töl kijelentkezned??? En anno mikor külfödre mentem nem jelentkeztem ki. Amikor visszamentem es fizetni akartam magam utan akkor igazolnom kellett, hogy miert nem fizettem az utolso 3 evet. Bebizonyitottam, hogy külföldön vizettem es ennyi.


A TB-tol valoban ki kell jelentkezni, kulonben olyan, mintha csak nem fizetnel, es utolag behajtjak. 15 napon belul kellene, na nekem ez nem sikerult, meg nem tudom mekkora buntit akasztanak majd le.
Az OEP honlapjan fenn van a tajekoztato es a kitoltendo bejelento lap is. Aztan persze meg kernek majd ezt azt, EU-s kartyat visszakuldeni, nyilatkozni, h nem hasznaltad azota (mert akkor azt neked kene kifizetni), ilyenek. NEm tudok doksit csatolni, ez a cime: Tájékoztató a TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban, Svájcban, valamint egyezményes tagállamban biztosított

Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28206 Írta: lakat
lakat válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Hát én nem tudom de mindenki akkora hűhót csinál ebből a TB-ből. évekkel ezelőtt is éltem itt és jelenleg is itt élek egy jó ideje. Soha semmi gondom nem volt abból hogy otthon nem jelentkeztem ki a TB-től na és a magyar lakcímemről sem. Amikor egyszer évekkel ezelőtt hazaköltöztem, minden ment tovább, sőt a magyar munkaügyi hivatal lekérte Németországból a kint tartózkodásomat, munkámat és befizetett járulékaimat igazoló dokumentumot. És a kint tartózkodásom máris beleszámít a leendő nyugdíjamba. Én úgy gondolom a dolgok néha egyszerűbben mennek mint sokan gondolják. Szerintem semmit nem kell agyonbonyolítani. B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28215 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok! :)

Hidd el, semmi kedvem bonyolítani ezt a TB-kijelentkezést. Én csak egyszerűen szeretnék a férjem után az AOK-nál biztosított lenni. Csakhogy ez nem megy olyan egyszerűen, mint ahogy azt pl. én elgondoltam. Elsősorban az APEH/NAV vág alám. :whew:
Pl. a férjem réges- rég az AOK Biztosítónál van, de még soha nem kellett mennie Magyarországon sem az APEH-hez, sem az OEP-hez.

Szép napot mindenkinek! :kiss: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!