TB kijelentkezés

Több
11 éve 1 hónapja #28306 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok! :)

A leánykám több mint egy éve Londonban dolgozik, de sajnos elhanyagolta bejelenteni Magyarországon az APEH/NAV felé, hogy külföldön dolgozik, és ott fizet biztosítást.
Ezért természetesen meg is kapta egy évre visszamenőleg a befizetni való összegről a felszólítást. Egyszer már írt e-mailt az APEH-nek, de nem kapott rá választ. Most postai úton próbálja elintézni, gondolta ír nekik egy nagyon szép hivatalos levelet, hogy töröljék a kiszabott járulékfizetést, hisz Angliában fizetve volt. Szerintetek eltörlik, vagy kifizettetik vele? Nem mintha ki tudná fizetni! :(

Judit :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28316 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Juditka írta: Sziasztok! :)

A leánykám több mint egy éve Londonban dolgozik, de sajnos elhanyagolta bejelenteni Magyarországon az APEH/NAV felé, hogy külföldön dolgozik, és ott fizet biztosítást.
Ezért természetesen meg is kapta egy évre visszamenőleg a befizetni való összegről a felszólítást. Egyszer már írt e-mailt az APEH-nek, de nem kapott rá választ. Most postai úton próbálja elintézni, gondolta ír nekik egy nagyon szép hivatalos levelet, hogy töröljék a kiszabott járulékfizetést, hisz Angliában fizetve volt. Szerintetek eltörlik, vagy kifizettetik vele? Nem mintha ki tudná fizetni! :(

Judit :kiss:

Irtam mar a temaban, csak vhogy mindig atlinkelodott a Nemet betegbiztositas topicba.

-A lenyeg, hogy a bejelntes elmulasztasa (15 napon belul ahogy mashol biztositotta valik) 10-100eFt buntetesi tetellel jar. A nem befizetes "adoelmaradasnak" minosul, a NAV be fogja szedni.
-Az, hogy ezen felul kell e fizetni a havi minimum TB-t azt nem tudom. Tavaly ev vege fele allamunk es partunk (vagy forditva) tervezte, hogy az ilyen esetekben beszedheto legyen meg a haviminimum TB is. Nem tudom hogy allnak a "torvenytervezettel".
-Ja es ezt elintezni ugy fog menni, ha hazamentek szemelyesen, vagyis a lanyod es szemelyesen bemegy az OEP-jhez. Vigye az osszes kulfoldi biztositast igazolo papirjat. Nem art ha elotte telefonal (es nem irogat), hogy milyen papirok kellenek majd.
-A masik bar valoszinuleg a lanyodnal nem ez az eset, hogy sokan csinaltak(jak), hogy fizettek a mimimum TB-t Mo.-on es sokszor igenybe is vettek azt Mo.-on. Na ilyenkor, a magyar orvosi kezeleseket önköltsegi aron, nemi buntivel is vissza kell fizetni elmeletben..
-A fento story ervenyes nyilvan a BRD-ben tartozkodokra es ki nem jelentkezettekre.
-Csak ido kerdese, hogy mikor jelentkezik az OEP/NAV paros.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29011 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok! :)

Úgy tűnik, az AOK végre elfogadta a Családi Biztosítás iránti kérelmemet. :)
Persze előtte még felhívtak telefonon, volt néhány kérdésük hozzám.

További szép napot! :kiss:
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29012 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Juditka írta: A leánykám több mint egy éve Londonban dolgozik, de sajnos elhanyagolta bejelenteni Magyarországon az APEH/NAV felé, hogy külföldön dolgozik, és ott fizet biztosítást.
Ezért természetesen meg is kapta egy évre visszamenőleg a befizetni való összegről a felszólítást. Egyszer már írt e-mailt az APEH-nek, de nem kapott rá választ. Most postai úton próbálja elintézni, gondolta ír nekik egy nagyon szép hivatalos levelet, hogy töröljék a kiszabott járulékfizetést, hisz Angliában fizetve volt. Szerintetek eltörlik, vagy kifizettetik vele? Nem mintha ki tudná fizetni! Judit

Szerintem ki kell fizetnie. A feledékenység vagy a törvények nem ismerete nem mentesit a törvény alól! Söt, szerintem büntetést is kell fizetnie! Ha meg ezt megtagadja, vagy nem tud fizetni (?) (GB-ben nehéz lenne behajtani rajta) akkor a magyarországi tulajdonából fognak lefoglalni megfelelö értékben! (Pl: gépkocsi, vagy más érték.) Az EU-n belül nincs ugyan dupla adóztatás, de ez nem adó!

Ui: egy ideig fizettük mi is az otthoni TB-t (is), noha mi bejelentettük, hogy külföldre
mentünk. Ez akkor volt amikor még Mo. nem volt EU! Igy pár év dupla volt mert
nem akartunk, hogy a magyar jogfolytonosság megszünjön! Ma már ez nem kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29195 Írta: tudatlan
tudatlan válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok,

2008 öszén költöztem Németországba, az elsö napra visszamenöleg van igazolt tb-m, kiállíttattam az E104-s igazolást az AOK-tól. Amikor 2008-ban kiköltöztem nem volt még meg ez a bejelentési kötelezettség a jogszabályt (2008. évi LXXXI. tv.) 2008. december 9-én 2009. január 1-i hatállyal hirdették ki, ekkor én már régen árkon-bokron túl voltam, mivel akkor nem volt bejelentési kötelezettségem, nem is mentem el az OEP-hez ezt megtenni, hiszen akkor még nyomtatvány sem volt erre a célra.
Azóta folyamatosan van itt biztosításom, itt lakom és soha az OEP vagy az APEH/NAV nem küldött semmilyen felszólítást, hogy a magyar tb-jogviszonyommal kapcsolatban probléma lenne. Most, hazaköltözés elött akartam tisztázni - naívan és tudatlanul - hogy milyen iratokat kell majd az itteni biztosítótól otthon a távollét idejére bemutatni és így tudtam meg, hogy mituán én eljöttem, ilyen jogszabálymódosítás volt.

Most igaza van annak, aki azt mondja a jog nem tudása nem mentesít, de életszerü-e az, hogy külföldön élve, tanulva és dolgozva, az itteni szabályok bertartása mellett még folyamatosan figyeljem, hogy a magyar hatóságok távollétemben milyen kötelezettségeket írnak elö. Amikor eljöttem, mivel bejelentési kötelezettség nem volt, abban a tudatban jöttem el, hogy az EU-s szabályok szerint csak egy tagállamban kell biztosítottnak lennem, az (akkor még) APEH-nél, amikor kijelentkeztem az "egyéb jogcímen biztosított" sárgacsekkes rendszerböl, mert az utolsó otthoni hetekben csak így voltam biztosítva, akkor az APEH-es nyomtatványra ráírtam, hogy külföldön fogok biztosítási jogviszonyt létesíteni, ezért szüntetetem az "egyéb jogcímes" befizetéseket.

Van-e olyan jogszabály, OEP/NAV-irányelv, útmutatás, stb. amire hivatkozhatok és méltányolható az esetem, ha utólag leigazolom az itteni tb-jogviszonyom az E104-es nyomtatvánnyal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #31564 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Tudatlan, ebben minden benne van.
iranynemetorszag.com/letoltesek/viewdownload/3/12.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!