TB kijelentkezés

Több
10 éve 4 hónapja #34667 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Mit akarsz tenni? :thinking: Szerintem jobban jársz ha törvénytisztelő leszel és eleget teszel a kötelezettségednek. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34668 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Mondjuk megadni a kért adatokat?
Ez nem nemszeretem kérdése, kénytelen vagy megadni mert jogszabály kötelez rá.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34669 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

angelsdream írta: Üdv! Kiköltözésem előtt bejelentettük Magyarországon, hogy nem fizetem otthon a TB-t, mert más EUs tagállamban vagyok biztosított.Most kaptam otthoni lakcímemre egy levelet, hogy 15 napon belül adjam meg a biztosítóm nevét és a biztosítási számom, különben 10000-100000 Ft közötti bírságot sújthatnak rám.Nem szerernénk a magyar állam orrára kötni ezeket aziinformációkat. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni ilyenkor?


Szerintem a magyar államnak semmi köze ahoz, hogy Te külföldön hol, vagy
biztosítva! (Természetesen ha közölted velük, hogy külföldön dolgozol!) Ha viszont
valaki hozzátartózód kap valamilyen támogatást (nejed, gyerek, stb.) akkor az más
tészta. Pl. CSP. vagy "hivatásaos anya", esetleg gyes, vagy gyed..... Ebben az
esetben közölnöd kell a dolgokat!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34672 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

angelsdream írta: Üdv!
Kiköltözésem előtt bejelentettük Magyarországon, hogy nem fizetem otthon a TB-t, mert más EUs tagállamban vagyok biztosított.
Most kaptam otthoni lakcímemre egy levelet, hogy 15 napon belül adjam meg a biztosítóm nevét és a biztosítási számom, különben 10000-100000 Ft közötti bírságot sújthatnak rám.
Nem szerernénk a magyar állam orrára kötni ezeket aziinformációkat. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni ilyenkor?


Pedig muszáj lesz. A nyomtatvány amit ki kell tölteni, ott is meg kell adni a külföldi biztosítód nevét és az itteni biztosítási számodat. Nincs ezzel szerintem semmi gond. Én 8-9 hónap csúszással jelentettem be sajnos, 10.000 ft lett a bünti. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34673 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

De van, két EUs országban nem lehet valaki egyszerre biztosított.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34683 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

"Szerintem a magyar államnak semmi köze ahoz, hogy Te külföldön hol, vagy
biztosítva! "

Már hogyne lenne. Az azért kevés, hogy valahol vagyok biztosítva, de nem mondom meg hol... Jó vicc. Az EU-n belül a rendszerek átjárhatósága miatt (ld. pl. nyugdíj, adó ) is köteles vagy ezeket megadni. Ahhoz persze van jogod, hogy ez ne tetszen... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!