TB kijelentkezés

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34685 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Joga van!:)...de jogából fakadó következményekkel is számolnia kell ez esetben.:)

Infó:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.



A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.



Kiemelném:

"Annak érdekében, hogy az EGT valamely tagállamában dolgozó személy
a közösségi jogszabályban foglaltaknak eleget tegyen, illetve, hogy Magyarországon a
járulékfizetési kötelezettség alól mentesüljön, illetve annak érdekében, hogy elkerülje a kettős járulékfizetést, bejelentést kell tennie a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnél a „Bejelentkező
lap külföldön biztosítással rendelkezők részére”elnevezésű, awww.oep.hu weboldalról letölthető nyomtatványon."

That´s all Folks.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34687 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

DECOTEXT írta:

angelsdream írta: Üdv! Kiköltözésem előtt bejelentettük Magyarországon, hogy nem fizetem otthon a TB-t, mert más EUs tagállamban vagyok biztosított.Most kaptam otthoni lakcímemre egy levelet, hogy 15 napon belül adjam meg a biztosítóm nevét és a biztosítási számom, különben 10000-100000 Ft közötti bírságot sújthatnak rám.Nem szerernénk a magyar állam orrára kötni ezeket aziinformációkat. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni ilyenkor?


Szerintem a magyar államnak semmi köze ahoz, hogy Te külföldön hol, vagy
biztosítva! (Természetesen ha közölted velük, hogy külföldön dolgozol!) Ha viszont
valaki hozzátartózód kap valamilyen támogatást (nejed, gyerek, stb.) akkor az más
tészta. Pl. CSP. vagy "hivatásaos anya", esetleg gyes, vagy gyed..... Ebben az
esetben közölnöd kell a dolgokat!


Jo regen nem jartam errefele:) Miota EU tagok vagyunk eleg sok mindenhez koze van az allambacsinak es ugyanugy a nemet allamnak is. Es ez nem csak egy szimpla eü biztositasban nyilvanul meg hanem mindenben. A bankszamlak is atlathatoak, az adobevallasok etc.. Ezert sok minden nem mindegy, hogy csinalja az ember, mert lehet az eddigi szokasjog alapjan semmi nem tortent, meg lehet nem is fog a kozeljovoben sem, de a lehetoseg megvan.
NAlam pl. meg mindig a 2012-es adobevallasomon rugoznak, hogy vigyek banki papirokat a Mo.-i befekteteseimrol, mert az itt adokoteles:) Egy kis eü biztositasi szam az kutyafule ehhez kepest. Regisztralni kell magyarorszag.hu-ra es on-line 2,5 perc alatt elintezheto..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34693 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

[/quote]NAlam pl. meg mindig a 2012-es adobevallasomon rugoznak, hogy vigyek banki papirokat a Mo.-i befekteteseimrol, mert az itt adokoteles:) Egy kis eü biztositasi szam az kutyafule ehhez kepest.[/quote]

Elhiszem, hogy rugóznak, mert az EStG §34d szerint adóztatható, valamint a DBA szerint Progressionsvorbehalt alát tartozik. Remélem sikerül kihozni valami jót belőle!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37160 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

gabéle írta: Az OEP-el lehet megállapodást kötni, hogy felfüggeszted-e a tb fizetést vagy változatlanul fenntartod a tb jogviszonyodat és rendszeresen fizetsz. Érdemes a központokat hívni ezeknél a hivataloknál és nem a kirendeltségeken kérdezősködni, mert semmit nem tudnak mondani, vagy úgy félrevezetnek, hogy ráfizetsz. Nyílván érdemes e-mailt is írni egyes esetekben, hogy annak írásos nyoma legyen.

Kedves Gabéle! Én is fizettem kezdetben a TB-t otthon (pár évig mert Mo. még nem volt EU ország) de ennek semmi értelme mert az EU törvények alapján csak egy EU országban vagy járulék köteles! Ha otthon is fizeted ez elveszik, ha itt dolgozol kint. Azonos évre ugyanis nem fogsz duplán (mindkét járulék után) majd nyugdijat kapni, csak egy után!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38809 Írta: tamkis
tamkis válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok!
Jövő hónap 16-án megyek ki Németországba dolgozni! És a következőket szeretném kérdezni...
Ezt a bejelentő lapot(E106) amit ki kell majd töltenem az OEP-nál csak félig értem! De honnan tudjam én a Külföldi biztosító nevét, Számát-Kezdetét illetve a végét? :) (Ezt nem kell majd üresen hagyni?)
Illetve hogy mikor jövök haza? (bár a hazaérkezéshez lehet bármit is írni ha jól halottam)
És a TB-met még a Helyi Önkormányzat állja szeptember 1-ig! Azt úgy hagyjam? Vagy az OEP majd tájékoztatja hogy én már április közepétől németbe fizetem a TB-t?

Válaszokat előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38810 Írta: slywest
slywest válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Az E106 ahoz kel hogy mint külföldön biztosított Magyarországon is igénybe vehesd az ellátást mint ha Mo lenél be jelentve. Ha ere gondoltál
azt majd a kinti biztosítottól kel kérned és ők küldik meg a magyar biztosítónak.
Csak meg jedzem hogy nekem öt éve nem sikerült elintéznem az AOK-nál van akinek meg pár orra lehet én vagyok a Bal F......

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, tamkis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!