TB kijelentkezés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31565 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

tudatlan írta: Most igaza van annak, aki azt mondja a jog nem tudása nem mentesít, de életszerü-e az, hogy külföldön élve, tanulva és dolgozva, az itteni szabályok bertartása mellett még folyamatosan figyeljem, hogy a magyar hatóságok távollétemben milyen kötelezettségeket írnak elö. Amikor eljöttem, mivel bejelentési kötelezettség nem volt, abban a tudatban jöttem el, hogy az EU-s szabályok szerint csak egy tagállamban kell biztosítottnak lennem, az (akkor még) APEH-nél, amikor kijelentkeztem az "egyéb jogcímen biztosított" sárgacsekkes rendszerböl, mert az utolsó otthoni hetekben csak így voltam biztosítva, akkor az APEH-es nyomtatványra ráírtam, hogy külföldön fogok biztosítási jogviszonyt létesíteni, ezért szüntetetem az "egyéb jogcímes" befizetéseket.

Bejelentett kötelezettség nem volt, mert a jogfolytonosság visszavonásig érvényes! Te ugyan jóhiszeműen kimentél s abban bíztál, hogy a hatóság helyetted elintéz mindent! Ők nem nem foglalkoztak senkivel, mert nem az ő dolguk figyelni az embereket, hogy ki, mikor és hova megy dolgozni, vagy ki hol mit fizet! Pláne nincs komunikáció kötelezettsége a hatóságoknak külfölddel, hogy majd megtudják, hogy Te ott fizetsz! Ezt a német sem teszi meg Mo.-ra, de a magyar hatóság sem szól külföldön! Ez bizony minden a Te saját dolgod! Tudod, az olyasmi mint a telefonos, vagy internetes szerződések. Ha nem szólsz időben, hosszabodik autómatikusan! Ott sem mondják, hogy kötelező időben felmodani, de ha nem teszed megszívod! (Persze ez benne az apróbetűsben. de ki a franc olvassa azt el?) Amikor külföldre mentél, neked kellett volna magad informálni! (Mi pár évig duplán fizettünk >> itt a BRD-ben és otthon is egy alapdijat! Aztán lemondtuk, mert értelmetlen volt a dolog!) DE MI SZÓLTUNK, s nem ők kérdeztek! Ideje felnőni. Ez már régen nem szocializmus, hogy a háttérben az állam és a hatóság intézkedik! Itt bizony minden a saját dolgunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31573 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Sziasztok!
Nem tudom volt e már valaki hasonló helyzetben, én még jelenleg Magyarországon a felmentésem töltöm a magyarországi munkaviszonyom 2013.06.30-cal fog megszűnni, tehát addig otthon fizetem a TB-t. Közben a felmentésem alatt itt Németországban találtam munkát és kezdtem el dolgozni 2013.05.01-től tehát itt is fizetem a TB-t. Én úgy értelmeztem a jogszabályt, hogy ha otthon megszűnik a TB fizetése akkor kell bejelentkeznem, hogy itt fizetek, lehet hogy nem jól értettem és már 05.01-től ki kellett volna jelentkeznem, mert így ugye két helyen fizetek. Kérdésem az lenne, hogy volt-e már esetleg valaki hasonló helyzetben és mi ilyenkor a teendő, mikor kell kijelentkezni. Előre is köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31578 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

stibcer írta: Nem tudom volt e már valaki hasonló helyzetben, én még jelenleg Magyarországon a felmentésem töltöm a magyarországi munkaviszonyom 2013.06.30-cal fog megszűnni, tehát addig otthon fizetem a TB-t. Közben a felmentésem alatt itt Németországban találtam munkát és kezdtem el dolgozni 2013.05.01-től tehát itt is fizetem a TB-t. Én úgy értelmeztem a jogszabályt, hogy ha otthon megszűnik a TB fizetése akkor kell bejelentkeznem, hogy itt fizetek, lehet hogy nem jól értettem és már 05.01-től ki kellett volna jelentkeznem, mert így ugye két helyen fizetek. Kérdésem az lenne, hogy volt-e már esetleg valaki hasonló helyzetben és mi ilyenkor a teendő, mikor kell kijelentkezni. Előre is köszönöm a segítséget.

Én ugyan nem voltam ilyen helyzetben, de ha rám hallgatsz akkor a követkzőt csinálod:
Irj nekik Mo.-ra egy levelet (ajánlottan > "mit Rückschein" < (ami azt jelenti, hogy az átvételről s kapsz egy irásos értesítést is), hogy a magyarországi TB fizetésést 2013.06.30 dátummal megszüteted, mert külföldön dolgozol! Kész! Két hónapot duplán fogsz fizetni, de ez lesz így a legkisebb probléma, s gond! (Elvileg amig otthon fizetsz TB-t addig itt nem is állhatnál munkába!) Jobb ha hallgatsz és csináld úgy ahogy írtam!


Így 2013.06.30-tól megszünik a fizetésed otthon, és itt megy
minden tovább ahogy eddig! A kis "buktát" ki fogod heverni.
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: stibcer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31582 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Kedves Deco!
Köszönöm a gyors válaszod. Én is így gondoltam azt a két hónap duplán fizetést kibírom. Ezek szerint nem kell hivatalosan az E104-es nyomtatványt kitöltenem elég egy ajánlott levél azt is ugyanúgy elfogadják, ezt nem tudtam azt hittem kötelező a nyomtatvány kitöltése.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31583 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

stibcer írta: Kedves Deco!
Köszönöm a gyors válaszod. Én is így gondoltam azt a két hónap duplán fizetést kibírom. Ezek szerint nem kell hivatalosan az E104-es nyomtatványt kitöltenem elég egy ajánlott levél azt is ugyanúgy elfogadják, ezt nem tudtam azt hittem kötelező a nyomtatvány kitöltése.

Hát ez nem tudom pontosan megmondani, mert sajnos az új törvényeket nem ismerem! A legjobb lesz ha még informálod magad! Én azért ajánlottam ezt, mert én írtózom ezektől a seggnyaló hivatalnokoktól. Ők vannak értünk, s belőlünk adófizetőkből élnek, mégsem végzik el a munkájukat! (Én így csinálnám, ha rólunk lenne szó, de nekünk van egy jó jogi biztosításunk is.) Mi a magyar eont is bepereltük és megnyertük. Mi nem félünk tőlük, de otthon sokan megszokták, hogy ha egy pecsétes papír jön, akkor már azonnal féknyomok lesznek a bugyiban..... Itt a BRD-ben viszont mi azt tanultuk, hogy először van a "MI" vagy az "ÉN", s csak utána jönnek ők! Jelentsd be és intézzék el! Ezért kapják a lét!

Csak egy példa máshonnan. Otthon anyukám utalt pénzt valahova (35 ezer ft-ot)) az OTP-ben. A csaj véletlenül (?!) kétszer utalta az összeget (állitólag váltás volt). Anyukám 6 (hat!) hétig futkosott személyesen utána, mire visszautalták neki. Nos, én garantáltan aznap visszakaptam volna a lóvét, mert ez a bank súlyos hibája volt. Biztos, hogy ott helyben borítottam volna rá valakire az esztalt! Nehogy már 6 hétig nekik kamatozzon azért, mert egyik alkamazottjuk nem érti, hogy mi a dolga!!! Persze ez nálam nem is lehetett volna, mert még aznap rebilliót csaptam volna, nem egy hét múlva ahogy jóanyám!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34666 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Üdv!
Kiköltözésem előtt bejelentettük Magyarországon, hogy nem fizetem otthon a TB-t, mert más EUs tagállamban vagyok biztosított.
Most kaptam otthoni lakcímemre egy levelet, hogy 15 napon belül adjam meg a biztosítóm nevét és a biztosítási számom, különben 10000-100000 Ft közötti bírságot sújthatnak rám.
Nem szerernénk a magyar állam orrára kötni ezeket aziinformációkat. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni ilyenkor?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!