TB kijelentkezés

Több
11 éve 1 hónapja #28217 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Érdekes az AOK hozzáállása, nálunk a kassza küldött egy nyomtatványt a családi biztosításhoz, kitöltöttem, kérték a születési ak-okat (mindenkiét) meg a házassági ak-ot, plusz mindegyikünk Anmeldebestätigung (lakcímigazoló) papírját és ennyi, a feleségem és a gyerekek ezután automatikusan biztosítottak lettek. Marhára nem érdekelte őket az otthoni biztosítási státusz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28220 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

AiRLAC írta: Érdekes az AOK hozzáállása, nálunk a kassza küldött egy nyomtatványt a családi biztosításhoz, kitöltöttem, kérték a születési ak-okat (mindenkiét) meg a házassági ak-ot, plusz mindegyikünk Anmeldebestätigung (lakcímigazoló) papírját és ennyi, a feleségem és a gyerekek ezután automatikusan biztosítottak lettek. Marhára nem érdekelte őket az otthoni biztosítási státusz.


Nem érdekes a hozzáállása, és nem Judit esete az egyedi. Nálunk is kérdezte a Krankenkassa ügyintézője ( 2012 november), hogy biztosított vagyok-e Magyarországon. ( Személyesen intéztem, mikor a gyerekkel megérkeztünk) Lehet, hogy annó , amikor Te bejelentetted a nejed és a gyerekeket, még nem volt ez a gyakorlat, de mára az lett. ) Megjegyzem nem AOK biztosításunk van.

Speciális esetem révén én vagyok az egyetlen kivétel, aki nem biztosított a férje biztosításában. A fiam természetesen igen. ( Cégtulajdonos vagyok Mo-on, egyúttal alkalmazott is a saját cégemben, s e státusz nem teszi lehetővé a Magyar TB/APEH rendszerből történő kijelentkezést csak akkor, ha bárhol ( akár Mo-on, akár Németországban) főállásban ( Vollzeit ) dolgozom.

De mivel két államban nem lehetek biztosított, így én bizony Magyarországon fizetem a járulékokat egészen addig, míg itt kint állást nem találok. Ha viszont lesz állásom, akkor azért nem fogok a férjem biztosításában szerepelni, hiszen önálló biztosítással fogok rendelkezni.

Lakat:
A kijelentési kötelezettség pedig a Tb rendszerből nem opcionális, nem felesleges hűhó. Meg kell tenni. Lehet hőbörögni, lehet ellenkezni, de a törvény nem ismerete nem mentesít senkit attól, hogy felelősségre vonják.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28221 Írta: csaknorisz
csaknorisz válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

Ma jelentési kötelezettséged van, hogy miért nem fizetsz tb-t magad után itthon pl., ha külföldön fizetsz..Sőt még a kint tb kártya másolatát is elkérik..különben kiszabják rád a nem fizetett időszakra a kötelező tb fizetést....nem értem mi közük hozzá, h fizetek-e vagy sem, majd én szívom,ha ellátás kell és kp.-ben kell kifizetni a kezeléseket. De nem, ők gondoskodnak rólad kötelezően,ha akarod ha nem..azaz be akarják szedni a pénzt tőled mindenáron.Mert ilyen rendesek..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #28225 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

AiRLAC írta: Érdekes az AOK hozzáállása, nálunk a kassza küldött egy nyomtatványt a családi biztosításhoz, kitöltöttem, kérték a születési ak-okat (mindenkiét) meg a házassági ak-ot, plusz mindegyikünk Anmeldebestätigung (lakcímigazoló) papírját és ennyi, a feleségem és a gyerekek ezután automatikusan biztosítottak lettek. Marhára nem érdekelte őket az otthoni biztosítási státusz.


Nekünk az AOK nem küldött ilyen nyomtatványt, pedig a férjem 7 éve van náluk.
Nekem leírta az ügyintéző, hogy miket szerezzek be Magyarországról.
Az OEP-től az E104-es meg is van, de mivel nem teljes, ezért kéri az APEH/NAV-tól a 13T1011-es adatlapot, melynek a B lapján lehet megtenni a kijelentést. Ezt nem én kértem, hanem az OEP. Viszont az APEH/NAV nem adja ki csak akkor, ha benyújtom a következőket:
"Kell ahhoz hogy ki tudj jelentkezni, a német biztosítótól az E 104-es, és a biztosítási szerződés a férjedé magyarra lefordítva, feltéve ha te is szerepelsz benne a férjed jogán.
Lényeg, hogy nem csak akárhogy engednek ki a kezük közül. Ezzel a komoly feltételekkel."

Szóval ez van most. (2012/2013)
Meg szeretném kérdezni, hogy akik családi biztosításban vannak, nekik is van külön kártyájuk?
Judit :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28230 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

AOK-s vagyok én is, az asszony és a gyerekek biztosításához (az én bizt. terhére) csak a házassági ill a születési anyakönyvi kivonatokra volt szükség. SEMMI MÁSRA !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ferhor2

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28232 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: TB kijelentkezés

zigeuner írta: AOK-s vagyok én is, az asszony és a gyerekek biztosításához (az én bizt. terhére) csak a házassági ill a születési anyakönyvi kivonatokra volt szükség. SEMMI MÁSRA !


Igen, ezért írtam hogy ez a tapasztalatom nekem is, függetlenül attól hogy mi lenne a hivatalos követelmény.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!