Német betegbiztosítás

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30682 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Egyéni vállalkozásba vagyok idekint, és mivel van idehaza biztosításom, szeretnék kötni azért egy itteni baleset biztosítást is. De mivel 250 krankenkassa működik itt Németországban meg akarom találni egyenlőre a legolcsóbbat.

Herr Kollege!
A balesetbiztositasnak semmi köze a betegbiztositohoz!!
Azt ott kötsz ahol akarsz.
Ez a legnagyobb kamu biztositas ami letezik es ettöl ov minden biztositasi
szakertö! :wait:
Nem tudom mi a szakmad, de ha "kezmüves" ne magyarul ertelmezd :chuckle: ,
ha Handwerker vagy akkor minden munkaltato rendelkezik Betriebshaftpflichtel,
valamint Berufgenossenschaft Mitglied ami annyit jelent, hogy minden
munkavallalo automatikusan biztositva van. :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31155 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Újra köszönök, mert rég írtam, de nem ide... (ennyit az udvariasságról)
Biztosítási kérdésem van. (bár gondoljátok, ha ide írok)
A feleségem dolgozik itt három hónapja. A fizetéséből vonják az állami betegbiztosítást (a kassza nevét nem biztos, hogy meg kell írni, de ha kéritek megírom), ami nem kevés. Még nem kapott plasztik kártyát.
Nem is tűnt fel addig míg a gyereket nem kellett szemészhez vinni. Ott első kérdés volt a biztosítás. Mondom a biztosító nevét és a gyerekét, de az nincs biztosítva. Apja nem dolgozik => nincs biztosítva, Anyja dolgozik, de nem találják a rendszerben => nincs biztosítva. Az asszony szól a melóhelyén hogy ez hogy van, ott kinyomozzák, hogy nem tudják a számát valahogy összekapcsolni, mert nem tudják, hogy férfi vagy nő? :huh: De odaszólnak a szemésznek, egy nap múlva fogadnak is minket, mert megvan a biztosítási szám. De kellene a plasztik kártya.
Egy hete kaptam én egy levelet, hogy küldjek én fényképet a plasztik kártyához. Ő tőle ezt még nem is kérték.
Na most akkor hogy is lesz? Én kapok...
ő nem kap plasztik kártyát?
Gyerekek kapnak plasztik kártyát, mivel igazolják biztosításukat, ha szükség van rá?
A biztosító honlapján nem találunk semmi infót (bár lehet, hogy mi vagyunk a bénák).

ez volt egy lélegzetre első kérdés.
második:
mivel nem kaptunk se kötvényt, se szerződést (amit nekem küldtek -- egy válaszborítékos űrlap) nem tudjuk, hogy mire terjed ki a biztosítás. Pl: gyereknek, nem luxus célra, szemüvegre igen, vagy nem?
Ha igen, akkor milyen gyakran cserélhet szemüveget? Évente, két évente?

Ha ajánlotok, hogy váltsunk kasszát, akkor a kérdés, hogyan lehet ezt megtenni, mi kell hozzá, és az államiban (gesetzliche) van-e valami különbségek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31164 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Elöször is hívd fel a kasszát, hogy mizujság. Kártyát elviekben minden biztosított személynek kapnia kell.
Váltani viszont csak 18 hónap elteltével lehet! Bár van kiskapu is :) Ha érdekel írj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31168 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Köszi a választ!
A mai postával megjött az asszony űrlapja is. :)

de csak most jött haza, most írta alá, csak kedden tudom vinni a postára.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31169 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Béla! Nekem nagyon úgytűnik hogy valaki somákolt az esetetdben! A mostani érvényes TKK kártya ilyen. A sajátomat manipuláltam. Ezt azonnal küldik ha megkötöd a biztositásodat! ha neked vagy a hozzátartozódnak ilyen (vagy hasonló más biztosítótól) nincs, akkor nem vagytok biztosítva! Nem tudok arról, hogy szemüveg cserére van korlát, hogy hányszor és mikor (rendszerint 1 szemüveg és egy tartalék kellhet), viszont messze nem minden szeműveget fizet a betegbiztosító, mert a keretek árai és a minőség irgalmatlan különbségeket mutatnak, a standart viszont pocsékul néz ki!!


A TKK érvényes kártyája már fényképes!
Egy szuper jó kép rólam, nem?
:chuckle:

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31174 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Igen.
Mikor rákérdeztünk, akkor azt mondták, hogy valamiért férfi kódot, azonosítószámot, vagy mi a fenét kapott az asszony, bár a neve Nikolette, amit nem értünk.
Mondom, a tegnapi postával megérkezett már az ő "fénykép bekérő" űrlapja is, Remélem innentől már simábban megy az ügy, küldik majd a kártyákat.
Eddig nem volt erre szükség, az asszony háziorvosa fel írt mindent amit kell, én még nem választottam orvost. Tehát nem is tudtuk, hogy kell/van ilyen kártya. Csak most, hogy a gyerek elhagyta a szemüvegét a szemésznél kezdődött ez a mizéria.
A szemüveg a gyereknél érdekes, mert ezt is elhagyta valahogy az edzésen (mindenki, még az öregfiúk focicsapata is kereste :) ), Illetve most van abban a korban, hogy évente romlik a szeme. Saját tapasztalatból tudom, én is átestem ezen.
még egyszer köszi az infót, Remélem megoldódik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!