Német betegbiztosítás

Több
10 éve 10 hónapja #31914 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Mik a tapasztalatok a nornal kasszak kiegeszito biztositasaival? Pl. korhazi, fogorvosi etc. kiegeszitesekkel. Ezek olyan nehany 10EUR per ho, de kerdes, hogy van e ertelme.Ezen a korhazi kiegeszito biztositason gondolkozom, lenne egy minimalis mutet amit meg kene csinalnom. A spec modszer orvosa azt modta akkor tud megmuteni ha van ilyen kiegeszitom. Gondolom sorbanallas van nala. "Hagyomanyos" modszert meg nem szeretnem. Nem nagyon van tapasztalatom ezzel, hogy mukodik egy ilyen kiegeszito biztositas?

Nekem nincs, de ahogy írtam a nejemnek van. A következőt mondja. Ez a kortól függő besorolás van. A nejem 57 éves és így a TKK-nál 25 euró/hónap a dija. Ezért pl. a tömést 100%-ban fizetik, egyéb kezelést, hídat, koronát, stb. 50%-ban fedezi.[url=http://www.waizmanntabelle.de/zahnzusatzversicherung/id/91] Itt [/url] vagy itt megtudhatod, hogy neked mennyi lesz! (A második link jobb, de nem anonym.)

Koszi, Azt mar kiszamoltam, hogy nem igazan eri meg nekem a fog kieg. Havi 25-27korul mozogna. Az 1 evben min. 300 es az elejen tomeseket is csak reszlegesen fizetnek. Rendszeresen jarok fogdokihoz Mo.-on evi max20eFt, de ha nagyobb potlas kell es szetdobom evekre, evi 50-60bol jol meg lehet oldani.

Ez a korhazi kieg hogy mukodik? Ez mar szaftosabb lenne, olyan 40Eur korul per ho.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31917 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

mahlzeit írta: Ez a korhazi kieg hogy mukodik? Ez mar szaftosabb lenne, olyan 40Eur korul per ho.

Passz!
Ezt nem ismerem! Nekünk a családban mindenkinek a standart TKK betegbiztositása van s eddig ezzel szuperül eleveztünk a 24 év alatt, pedig a nejemnek 6 éve egy nagyon súlyos betegsége volt zokszó nélkül mindent fizettek! (65 ezer a kezelés + 5 évig havi 600€ gyógyszer.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31990 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Olyan kerdesem van, amire lehet mar volt valasz, de nem talaltam meg. Hamarosan hazasodunk, es erdekelne, hogy hogyan mukodik a csaladi biztositas. Milyen dokumentumok kellenek hozza, hogy a ferj altal biztositva legyek es mennyi ideig tart az egesz? Van esetleg valaki aki mostanaban intezte ugyanezt? Koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31991 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

keeek írta: Olyan kerdesem van, amire lehet mar volt valasz, de nem talaltam meg. Hamarosan hazasodunk, es erdekelne, hogy hogyan mukodik a csaladi biztositas. Milyen dokumentumok kellenek hozza, hogy a ferj altal biztositva legyek es mennyi ideig tart az egesz? Van esetleg valaki aki mostanaban intezte ugyanezt? Koszonom!

A betegbiztositónál bejeletitek, hogy hazasok vagytok. A
férjed jogán kapsz Te is egy kártyát. Ha van a gyerek is.

(Igazoló dokumentumot vinni kell. Pl: Házassági anyakönyvi kivonat.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32006 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Koszonom, ennyi nekem is vilagos volt, a lenyeg a reszletekben rejlik. Milyen forditas, kell-e apostille, a magyar hazassagi ak. siman forditva eleg-e, vagy elobb itt el kell fogadtatni valahogy, itt is anyakonyvezni, es ha beadtuk a kitoltott Antrag-ot es hozza a megfelelo doksikat, akkor mennyi ido mig atfut a rendszeren es elo lesz a biztositasom (erre nyilvan senki se tudja a valaszt, nehany kozelmultbeli tapasztalat jol jonne, ha tobben 24 orat irnak, ill ha mindenki heteket ir, abbol mar ki tudok indulni.
Es termeszetesne felhivom majd a biztositot is, de jobb szeretek elotte legalabb nemi informacioval rendelkezni. Ha tudom, h masnak elfogadtak az otthoni ak-t, akkor talan ki tudom harcolni en is :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32009 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

3 nyelvű (magyar, angol, francia) születési és házassági anyakönyvi kivonatot állítanak ki Magyarországon. Nekem mindenhol elfogadták, sehol nem kellett fordíttatni, a Krankenkasse-nél sem. Mi együtt jöttünk ki, ezért egyszerre adtuk be az igényt, de kb. 1 hét alatt megjött a kártya mindannyiunknak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!