Német betegbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34492 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

tito ortiz írta: A gyerek nem beteg , még, de bármikor lehet. Az orvosnál ajánlották a privát vizsgálatot. AOK-nak email, válasz egy hete nincs. Mégis mi a teendő ?


Nem mailokat küldj, menj be személyesen és kérjetek a gyereknek is kártyát -szükséges-! A biztosítóhoz tizezrével mennek a mailok, nem nagyon tudnak foglalkozni velük! Ha abszolult nincs időtök bemenni, akkor (alternativ) egy levélben kérjétek a kártyát (a biztosított szülö adataniak megadásával). A levelet ajánlottan, "mit Rückshein"** kell küldeni. Jobb személyesen, mert lehetnek kérdések.

**Átvételi igazolás, amit Te kapsz vissza, ha a levél beérkezett hozzájuk!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tito ortiz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34657 Írta: Bogyesz
Bogyesz válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Egy érdekes "problémánk" akadt az AOK-val, nem bosszantó, hátrány sincs belőle csak nem értjük a dolgot. Mégis azért megkérdezem, hátha itt valaki tud rá valamiféle választ, miért lehet.
Párom március óta folyamatosan biztosítva van náluk - munkáltató által - azóta kb a 7. kártyát küldik ki neki. :lol: A rajtuk lévő szám ugyanaz, címe csak egyszer változott, 5 kártya már az asztalukon landolt és csak nézték :) Valakinek van ötlete, mi indítja el az AOK-nál a kártyaküldési folyamatot? Persze nem mi kértük :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34661 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Hát 7 kártya március óta tényleg túlzás. Viszont mindig küldenek újat, ha az adatokban változás van: pl. munkáltató változik, lakcímváltozás, a családi biztosítás státuszában van változás (a te jogodon biztosított a párod, majd az övén vagy te, gyerek ide-oda, stb.). Lehet természetesen valami belsö technikai változás is. És stimmt: magán a kártyán nem látsz változást, de attól még a chipen tárolt adatok bizony változhatnak, ilyenkor természetesen mindig új kártya jön. Nálunk a feleségem státuszának változása generál folyamatosan új kártyákat (htb., majd 400.-€-s meló, másik ugyanilyen, rendes munkaviszony, részmunkaidös, egyebek) Ennek ellenére én is (nem AOK, hanem TK) kaptam már úgy új kártyát, hogy fogalmam sem volt miért. Ez van.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Bogyesz, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34662 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

gejza írta: Hát 7 kártya március óta tényleg túlzás. Viszont mindig küldenek újat, ha az adatokban változás van: pl. munkáltató változik, lakcímváltozás, a családi biztosítás státuszában van változás (a te jogodon biztosított a párod, majd az övén vagy te, gyerek ide-oda, stb.). Lehet természetesen valami belsö technikai változás is. És stimmt: magán a kártyán nem látsz változást, de attól még a chipen tárolt adatok bizony változhatnak, ilyenkor természetesen mindig új kártya jön. Nálunk a feleségem státuszának változása generál folyamatosan új kártyákat (htb., majd 400.-€-s meló, másik ugyanilyen, rendes munkaviszony, részmunkaidös, egyebek) Ennek ellenére én is (nem AOK, hanem TK) kaptam már úgy új kártyát, hogy fogalmam sem volt miért. Ez van.


A TK-nál van ideiglenes kártya ami 1 évig érvényes. Utána több évre kapod, de annak lejárta előtt automatikusan küldik az újat. A minek most 2017-ig érvényes. Jó 3/4-ed évig kettő volt. Az egyik még nem járt le, a másik meg már érvényes volt így átfedés volt. Ez az átállás miatt van, mert az újakon nem csak chip van, hanem a saját foto is rajta van! (Előfordulhatott ugyanis, hogy valahol nincs új olvasó még így csak a régit tudják olvasni.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35006 Írta: marlév
marlév válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a betegbiztosításokkal kapcsolatban. Én a TKK-nál vagyok évek óta. a férjem viszont eddig privát volt. Most viszont váltani fog állami biztosítóra,mert megszüntette a vállalkozását. Ő is a TKK-val akar szerződést kötni. Gyermekünk még nincs.
No most a kérdésem,ilyenkor Nekünk családi biztosításunk lesz automatikusan?
Vagy leszünk külön - külön biztosítva.
Külön kell igényelni a családi biztosítást?
Jó e az Nekünk a ha családi biztosításunk van ( itt az anyagiakat értem),vagy jobb ha külön vagyunk?
Sajnos ehhez még nem igazán értek és elnézést előre is ,ha butaságot kérdeztem. :)
Köszönöm előre is megtisztelő válaszotokat!
További szép estét!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #35011 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

marlév írta: Sziasztok! Lenne egy kérdésem a betegbiztosításokkal kapcsolatban. Én a TKK-nál vagyok évek óta. a férjem viszont eddig privát volt. Most viszont váltani fog állami biztosítóra,mert megszüntette a vállalkozását. Ő is a TKK-val akar szerződést kötni. Gyermekünk még nincs. No most a kérdésem,ilyenkor Nekünk családi biztosításunk lesz automatikusan? Vagy leszünk külön - külön biztosítva.
Külön kell igényelni a családi biztosítást? Jó e az Nekünk a ha családi biztosításunk van ( itt az anyagiakat értem),vagy jobb ha külön vagyunk? Sajnos ehhez még nem igazán értek és elnézést előre is ,ha butaságot kérdeztem. Köszönöm előre is megtisztelő válaszotokat!További szép estét!!


Legpontosabban, a TKK fog nektek választ adni!
Egy tény! A privátból, az államiba nem mindig zökkenőmentes a dolog! Ha viszont elmegy dolgozni, s már nem vállalkozó, hanem alkalmazott státusza van, akkor köteles a TKK fogadni! Valószínű ugyanis, hogy mint alkalmazott kevesebbet fog keresni jóval mint maszek! Ha háztartásbeli, akkor meg rajtad keresztül mindenképpen biztosított lesz.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!