Német betegbiztosítás

Több
10 éve 3 hónapja #35017 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Marlév!

A kérdés jogos, mert a visszatérés feltételekhez kötött! Itt infó:
www.krankenversicherung.net/rueckkehr-gesetzliche

Figyelmedbe ajánlom a pdf részt (Informationsblatt-Rückkehr-Gesetzliche (91,7 kB), ahonnan idézem a szövegrészt:

"Selbstständige
· Aufgabe der Selbstständigkeit und Beginn eines Arbeitnehmerverhältnisses, bei dem
das Gehalt unter der JAEG liegt
· Bei Aufgabe der Selbstständigkeit, verbunden mit keinem eigenem Einkommen, ist
der Wechsel in die Familienversicherung des Ehegatten oder der Eltern möglich"

Ha jogosult lesz a párod ALG I-re, akkor úgymond "önjogon" lesz ismét része GKV-nek az SGB §5 (1), Nr. 2 szerint . Ha pedig nem, akkor a Familienversicherung.

Jelentkezett már munkanélkülinek? Ezt a biztosító is tutira fogja kérni...és ez alapján bírálja el, milyen jogon kerülhet vissza a PKV-ból a GKV-be.

A TK "hirdetménye" amúgy:
www.tk.de/centaurus/servlet/contentblob/...um-Kassenwechsel.pdf

14. oldal:

"Aufnahme aus der privaten Krankenversicherung
Ein Wechsel von der privaten in die gesetzliche Kranken-
versicherung ist grundsätzlich nicht möglich. Ausnahmen
sind zum Beispiel,

wenn durch Aufnahme einer Beschäftigung
Krankenversicherungspflicht eintritt oder
durch Gehaltsabsenkung das Entgelt unterhalb der
Versicherungspflichtgrenze liegt oder

Arbeitslosigkeit eintritt und Arbeitslosengeld I von der
Bundesagentur für Arbeit bezogen wird.

Bei Nachweis einer Pflichtversicherung besteht gegen-
über der privaten Versicherung ein Sonderkündigungs-
recht zum Beginn der Pflichtversicherung ohne Einhal-
tung der sonst üblichen Kündigungsfristen.

Der Eintritt von Versicherungspflicht ist ausgeschlossen,
wenn der Betroffene

das 55. Lebensjahr vollendet hat und
in den letzten fünf Jahren nicht gesetzlich versichert
war und
mindestens die Hälfte dieser Zeit versicherungsfrei,
von der Versicherungspflicht befreit oder hauptberuflich
selbstständig tätig war"

A TK konkrétan meg tudja mondani, ahogy DECO is írta, vegyétek fel velük a kapcsolatot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35260 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Hasonló a kérdésem, csak a másik irányba... összefoglalva: Én 3. éve AOK-s vagyok, és selbständig, így ca 340-350€ fizettem havonta, feleségem eddig Minijobon volt. Az én biztosításommal van az egész család lefedve. Január 1-től kapott egy tejes állást és őt is bejelentették az AOK-hoz. Szeretném a 350€-ot csökkenteni, gondolkodom priváton... a feleségem AOK-s biztosításába bele venné a gyerekeket. Működik ez? ha igen, hogyan? Apnoé készüléket kaptam az AOK-tól (alvómaszk), ezzel mi történik, ha átmegyek? Melyik priváttal foglalkozzak Kleinunternehmerként (17000 alatt...) Köszönöm a tanácsokat és ötleteket. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35272 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Nem tudod csökkenteni.
Idézet AOK oldaláról:
"Ohne zusätzlichen Beitrag erhalten alle Mitversicherten eine eigene AOK-Versichertenkarte."


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A privát betegbiztosítással fokozott elővigyázatosság, mert ha belépsz, nem tudsz olyan egyszerűen visszalépni a gesetzlich-be...

A mértéke sok mindentől függ, az AOK tud neked bővebb felvilágosítást adni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Miért szeretnéd egyáltalán???

A Familienversicherung-hoz:
Alapvetőleg az számít, kinek magasabb a jövedelme. Nálatok be fog kavarni a privat Krankenversicherung is.
Itt egy jó kis példa:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Kimelem:
"Die Ehefrau ist Mitglied der GKV, sie verdient Euro 2000,-- monatlich. Der Mann ist selbständig und privat versichert, sein monatliches Gesamteinkommen beträgt im Schnitt Euro 2.600,--. Das Gesamteinkommen des Mannes ist zwar höher als das seiner Frau, nicht jedoch höher als Euro 3863,00- monatlich. Die Ehefrau bekommt deshalb Krankenscheine für ihre Kinder."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35297 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

HA jól értem: csökkenteni a 350-et priváttal tudom, de ez rizikós is lehet....fizessek egymagam után tovább 350-et, plusz a feleségem is fizeti az övét? ez igy már elég húzós, nem éri meg mégis egy priváton elgondolkodni? Ami tudomásom szerint 150 magasságánál van ennél a bevételi szintnél (17000 éves alatt... )...Oder?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35301 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

A legbiztosabb az, ha beszélsz az AOK-val, ők kiszámolják neked a tavalyi Überschussrechnung-od/Einkommensteuerklärung-od alapján, hogy mennyibe fog kerülni neked a privát betegbiztosítás és ez alapján meg tudják határozni, hogy a gyerekek kinél legyenek biztosítva. Ha tényleg nem éri el a jövedelmed a 17.000-et sem és a feleséged nagyjából ennyit vagy többet keres, ld. fenti példa..., akkor a gyerekek mehetnek a gesetzliche Rentenversicherung-ba.
A privattal azért kell vigyázni, mert utána nem tudsz, csak alapos indokkal visszalépni a gesetzlich-be. Tehát csak úgy nem ugrálhatsz, mikor hogy tetszik/éri meg neked. Persze bizonyos kereteken belül megengedett a Spielraum:) Szóval irány az AOK...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35304 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Athena,
leírnád röviden mi a helyzet akkor,ha a férj dolgozik csa alkalmazottként állami biztosítónál van,a feleség és a gyerek hogyan lesz biztosított?Ha jól értettem az előző válaszból bizonyos éves fizetésig?Kicsit bonyolult...
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!