Német betegbiztosítás

Több
10 éve 2 hónapja #35466 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Fórumosok!
Jelenleg a felmondási időmet töltöm, ami március 15-ig szól. Áprilistól új munkahelyen dolgozom. Március második felében mit kell tennem, amíg nem leszek újra bizosított? Erre a két hétre időarányosan tudom fizetni a betegbiztosítást, vagy itt is van türelmi idő, mint Magyarországon a munkaviszony/tanulmányi jogviszony stb. megszűnésétől számított 45 nap? Németországban nincs meg még az 1 év munkaviszonyom, így tudom, hogy a munkába állásomig én fizetek. :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35471 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Othellosadri!

Ezúttal nem a Bundesurlaubsgesetz-ből fogok neked idézni, hanem a Sozialgesetzbuch-ból, annak is az V. könyvéből, ami a betegbiztosítással kapcsolatos rendelkezéseket tartalmazza:)

SZóval, íme a 19. pargrafus:

§ 19 Erlöschen des Leistungsanspruchs
(1) Der Anspruch auf Leistungen erlischt mit dem Ende der Mitgliedschaft, soweit in diesem Gesetzbuch nichts Abweichendes bestimmt ist.

(2) Endet die Mitgliedschaft Versicherungspflichtiger, besteht Anspruch auf Leistungen längstens für einen Monat nach dem Ende der Mitgliedschaft, solange keine Erwerbstätigkeit ausgeübt wird. Eine Versicherung nach § 10 hat Vorrang vor dem Leistungsanspruch nach Satz 1

Arra, hogy mikor ér véget a tagság egy betegbiztosítónál, ez a paragrafus ad választ:

§ 190 Ende der Mitgliedschaft Versicherungspflichtiger

(2) Die Mitgliedschaft versicherungspflichtig Beschäftigter endet mit Ablauf des Tages, an dem das Beschäftigungsverhältnis gegen Arbeitsentgelt endet.

Arra mindenképpen figyelj, hogy időben értesítsd a Krankenkasse-t, már amennyiben ki szeretnél lépni, különben freiwillig versichert-ként fizeted tovább a Beitrag-ot. Persze ez esetben továbbra is jogosult maradsz ellátásokra...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35472 Írta: Lindi89
Lindi89 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

Egy kérdésem van a családilag való biztosítással kapcsolatban.
Vőlegényem és én 1,5 éve élünk Németországban. Nekem 1éves részmunkaidős munkaviszonyom van, vőlegényemnek 7hónapos teljes munkaidős. Nekem BKK Linde-nél van biztosításom, neki az AOK-nál.
Szeptemberben fogunk összeházasodni. Én úgy tudom, hogy ha házasok vagyunk akkor elég egy biztosítás kettőnknek családi biztosítás címén. Viszont a könyvelőnk nekünk azt mondta h ilyen nincs...kérdem én most akkor mi van?
Vagy ez a családi biztosítás dolog csak akkor működik ha az egyik félnek nincs állása?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35476 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Lindi!

Családi biztosításra csak akkor van lehetőségetek, ha házasok vagytok, mindketten belföldi illetékességű személyek vagytok ÉS!!! egyikőtök munkanélküli, Minijob-os, hallgatói jogviszonyban áll vagy munkakeresőként SGB II szerinti juttatásokat (segély szociális alapon) kap. Mivel mindketten teljes jogú biztosítási jogviszonyban álltok a munkátok révén, külön-külön is kell biztosítanotok magatokat. A könyvelőnek (adótanácsadó, LSt-Hilfe?) teljesen igaza van.

Ld. SGB (Sozialgesetzbuch-Szociális törvénykönyv) V. §9 Familienversicherung


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35497 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

sziasztok
valaki nem tudja véletlenül hol lehet kikérni a socialversicherungos papirt???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35853 Írta: borger
borger válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy barátnőm október óta van kint, akkor egy hónapot dolgozott, biztosítva volt az IKK-nál azóta most kapott újra állást áprilistól, és valaki azt mondta neki, hogy az eltelt 5 hónapot amíg nem volt munkája visszamenőleg ki kéne fizetni a biztosítónak (nem az IKKtól jött értesítés), ilyen létezik, hallott ne adj isten tapasztalt valaki hasonlót eddig? Előre is köszönöm a választ.

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!