Német betegbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37674 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

bornyé írta: Én azt kérdezném ezzel kapcsolatosan, ha a párom nem a férjem akkor is jár nekem biztosítás?


Nem jár! A német jog nem ismeri el az élettársi státuszt! Persze ez egy fura dolog, mert az adónál, ha egy háztartásban vagytok, vagy pl. a Harz 4-es támogatásnál, ha együtt éltek, egy lakásban, akkor beleszámít miden közös jövedelem. Szóval a német is szelektál úgy, hogy az állam jól járjon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 5 hónapja #38083 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Fél éve itt tartózkodom, és a férjem alatt voltam eddig biztosítva az AOK-nál.
(Ő már közel 4 éve van itt, és dolgozik folyamatosan.)
Nemrégiben kaptam egy állásajánlatot, amiből aztán mégsem lett semmi. Viszont az AOK-nál megcsináltattam már a kártyámat, hogy saját jogon legyek biztosítva.
Most egy másik fórumon arról olvastam, hogy ezért nekem havi 150-160 eurót kell fizetnem, akkor is ha nem dolgozom. Hát eddig nem kellett, hogy a férjem alatt voltam. Viszont mivel továbbra sem dolgozom, a kérdés az, hogy csak azért, mert a kártyát kiváltottam, valóban fizetnem kell?
Amikor csináltattam a kártyát, az ügyintéző azt mondta, hogy ingyenes.
Tud valaki ebben segíteni?
A kártyám még csak most jött meg a múlt héten.

Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #38084 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Gabóca írta: A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban: Fél éve itt tartózkodom, és a férjem alatt voltam eddig biztosítva az AOK-nál. (Ő már közel 4 éve van itt, és dolgozik folyamatosan.) Nemrégiben kaptam egy állásajánlatot, amiből aztán mégsem lett semmi. Viszont az AOK-nál megcsináltattam már a kártyámat, hogy saját jogon legyek biztosítva. Most egy másik fórumon arról olvastam, hogy ezért nekem havi 150-160 eurót kell fizetnem, akkor is ha nem dolgozom. Hát eddig nem kellett, hogy a férjem alatt voltam. Viszont mivel továbbra sem dolgozom, a kérdés az, hogy csak azért, mert a kártyát kiváltottam, valóban fizetnem kell? Amikor csináltattam a kártyát, az ügyintéző azt mondta, hogy ingyenes. Tud valaki ebben segíteni? A kártyám még csak most jött meg a múlt héten. !


Mindeképpen jelezd ezt a biztositó felé, mert gyakorlatilag maszeknak is számithatsz!
A biztositónak mindegy, hogy honnan kapja a havi összeget, zseböl vagy cégtöl!
Vissza kell csinálni a dolgot, az indok kézenfekvö!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38087 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Igen, holnap van ügyfélfogadásuk, megyek hozzájuk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38624 Írta: bererd
bererd válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok! Nem nagyon új a téma, de nem olvastam ehhez hasonlót, ezért rákérdezek. Kicsit több mint fél éve dolgozom Németországban, a Rheinland Pfalz tartományban. A munkaadóm intézte a betegbiztosítást, családi biztosítás az SBK-nál, nem tudom, mennyire ismert, leginkább a John Deere dolgozóinak van ilyen. A munkaadóm szerint jobb, mint a többi, nekem még nem nagyon kellett, szerencsére, a kislányommal megyek inkább orvoshoz. A páromnak elég súlyos betegsége van, és Mo-on rokkantnyugdíjas.. Kapja a kemény 30ezer forintot, állami nyugdíjat. Meg van TAJ kártyája, közgyógy, De szeretném, ha itt lenne velünk, Németországban, és nem nagyon értem, itt kikötések vannak. Lehet bejelentett élettárs is a családi biztosításban, ha én dolgozom, van biztosításom, őt is bevonhatom, de nem tudom, mit jelentsek be. A nyomtatványon kérdezik, van-e biztosítva? Otthon igen, de ha EU kártáyát igényel, azzal nem jár kórházi kezelés, ha szüksége van rá a betegségéből kifolyólag.. Rá is vonatkozik , hogy ki kell jelentkeznie a magyar TAj-ból? Van-e másmilyen biztosítása? NIncs. Ha van Németországban biztosítása, de lemondja a magyart, akkor otthoni kezelésre hogy jár haza? Tud valaki ilyen kérdésekre válaszolni?
Előre is köszi!
Betty

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38626 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

bererd írta: Sziasztok! Nem nagyon új a téma, de nem olvastam ehhez hasonlót, ezért rákérdezek. Kicsit több mint fél éve dolgozom Németországban, a Rheinland Pfalz tartományban. A munkaadóm intézte a betegbiztosítást, családi biztosítás az SBK-nál, nem tudom, mennyire ismert, leginkább a John Deere dolgozóinak van ilyen. A munkaadóm szerint jobb, mint a többi, nekem még nem nagyon kellett, szerencsére, a kislányommal megyek inkább orvoshoz. A páromnak elég súlyos betegsége van, és Mo-on rokkantnyugdíjas.. Kapja a kemény 30ezer forintot, állami nyugdíjat. Meg van TAJ kártyája, közgyógy, De szeretném, ha itt lenne velünk, Németországban, és nem nagyon értem, itt kikötések vannak. Lehet bejelentett élettárs is a családi biztosításban, ha én dolgozom, van biztosításom, őt is bevonhatom, de nem tudom, mit jelentsek be. A nyomtatványon kérdezik, van-e biztosítva? Otthon igen, de ha EU kártáyát igényel, azzal nem jár kórházi kezelés, ha szüksége van rá a betegségéből kifolyólag.. Rá is vonatkozik , hogy ki kell jelentkeznie a magyar TAj-ból? Van-e másmilyen biztosítása? NIncs. Ha van Németországban biztosítása, de lemondja a magyart, akkor otthoni kezelésre hogy jár haza? Tud valaki ilyen kérdésekre válaszolni?


Kedves Betty!
Néhány nagyobb tévedésedre tudok én is válszolni! Először is itt olyan mint Mo.-on, hogy nyugdijas kor előtti "rokkant" nyugdij nincs csak valóban nagyon súlyos esetben. pl vakság de itt is bizonyos kritériumok vannak mert ekkor valószinű hogy szciális segélyre kerül az illető (Hartz 4). Nem tudom mennyi idős a "prárod", de örülhet annak amit otthon kap.

Ha csak élettársad, akkor bizony itt nem lesz biztosítva rajtad keresztül, mert nem számít családtagnak! Nem tudod "bevonni" a bizosításodba csak ha házasok vagytok! Ebben az esetben is azonban jobb ha előbb informálod magad a betegbiztosítónál, mert idült, régebbi betegségnél lehetnek komplikációk az ellátással kapcsolatban!

Németországban (ha nem vagytok házasok) neki külön betegbiztosítást kell kötnie! Ha itt él kint akkor ugyan úgy csak a szükséges kezelést fogja kapni Mo.-on, mint amit itt kapna most! Akkor ugyanis otthon lesz turista!

Dönsétek el mit akartok.
Ha itt éltek akkor itt legyetek bizosítva! Ha a párod nem házastársad, akkor jobban jár ha Mo.-on marad biztosítva. Elképzelhető még az is, hogy ha kiköltözik ide, akkor az otthoni rokkant nyugdiját megvonják, hiszen ez nem a rendes nyugdij, hanem egy külön juttatás. Ha nem tartózkodik Mo.-on lehet, hogy akkor nem is folyosítják! Ennek viszont otthon kell utána néznetek, mint ahogy a TAJ akármit is csak otthon tudják megválaszolni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!