Német betegbiztosítás

Több
8 éve 11 hónapja #39237 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Évi,

ha Mariann olvassa, biztos jelentkezik, csak ajánlani tudom én is !
Viszont egy apróságban félre vagy tájékoztatva szerintem: egyéni vállalkozóként is privát biztosított leszel (ill. a férjed), így azzal nem lesztek beljebb....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39238 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Gejza, nagyon köszönöm az infot!!! Ez lett volna a lényeg!
Akkor tehát marad a kiküldetés, ha egyátalán még felvetődik a téma.
Tegnap jó hosszan elbeszélgettünk, hogy egyátalán férjem miért akar kimenni és talán egy darabig nyugvópontra kerül a dolog.
Férjem anyukáját is vinni kéne, aki beteges és sürün kell az orvosi ellátás neki. az elmondottak alapján, megfinanszirozni sem tudnánk :)))
Nagyon köszönöm a mondhatni életbevágó infókat és segitséget!
szép napot Mindenkinek:)
Évi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39240 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Éva! Azért nem ment át minden infó, mert mint vállalkozó is lehetsz állami biztosítóban, tehát a magán nem kötelező. A magánbiztosításoknak amúgy is van egy minimális kereseti szintje. A férjed nem tűnik ilyen nagykeresőnek!
Itt van egy LINK ahol pontosan fel tudod mérni a helyzetet. Ha a férjed nem éri el ezt a kereseti szintet akkor "Pflichtversichert" lesz. Csak ha ennyit vagy ennél többet keres van választási lehetőség! A 2015-ös éves kereseti határ 54.900,00 €. Ez azt jelenti hogy havonta : minimum 4.575,00 €-t kell keresnie brutto! Lejjebb azt írtad, hogy csak 2000 eurót keres mint programozó!

Még ha ez nettó is, ezzel nem lesztek magánbiztosítottak hanem kötelező állami!! (A betegbiztosítót azt, magatok választhatjátok!)

A fogászattal is tévesek az ismereteid. A nejem pl. kötött magának egy "plus" fogbiztosítást a TKK-nál. (Techniker Krankenkasse) Így minden kezelés után csak 10%-ot fizet, s a többit állja a biztosító. Van még egy kritérium is, ami nálam pl. nem volt. Aki rendszeresen jár fogászatra annak olcsóbb. Nekem mert én (beszari vagyok) nagyon drága lett volna, ezért MO.-on csináltattam altatással!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39241 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

DECOTEXT írta: Kedves Éva! Azért nem ment át minden infó, mert mint vállalkozó is lehetsz állami biztosítóban, tehát a magán nem kötelező. A magánbiztosításoknak amúgy is van egy minimális kereseti szintje. A férjed nem tűnik ilyen nagykeresőnek!
Itt van egy LINK ahol pontosan fel tudod mérni a helyzetet. Ha a férjed nem éri el ezt a kereseti szintet akkor "Pflichtversichert" lesz. Csak ha ennyit vagy ennél többet keres van választási lehetőség! A 2015-ös éves kereseti határ 54.900,00 €. Ez azt jelenti hogy havonta : minimum 4.575,00 €-t kell keresnie brutto! Lejjebb azt írtad, hogy csak 2000 eurót keres mint programozó!

Még ha ez nettó is, ezzel nem lesztek magánbiztosítottak hanem kötelező állami!! (A betegbiztosítót azt, magatok választhatjátok!)

A fogászattal is tévesek az ismereteid. A nejem pl. kötött magának egy "plus" fogbiztosítást a TKK-nál. (Techniker Krankenkasse) Így minden kezelés után csak 10%-ot fizet, s a többit állja a biztosító. Van még egy kritérium is, ami nálam pl. nem volt. Aki rendszeresen jár fogászatra annak olcsóbb. Nekem mert én (beszari vagyok) nagyon drága lett volna, ezért MO.-on csináltattam altatással!


A drága fogaiddal való sztorizás helyett inkább olvasd el a saját linkedet figyelmesen! Vállalkozóként soha nem leszel "pflichtversichert", ellenben lehetsz a gesetzliche KK-nál is önként (freiwillige) biztosított. Azonban a tarifák teljesen mások, mint a Pflichtversicherung-nál! Az az összeg, amit írtál, pont a fordított esetre vonatkozik, az alkalmazott 4.575 €/hó felett lehet privát biztosított....
A vállalkozókra a Beitragsbeimessungsgrenze vonatkozik, ez jelenleg 4100 € körül van, ami azt jelenti, hogy ha nincs ennyi nyeresége egy hónapban, akkor is ennyi alapján kell a betegbiztosítást fizetnie, ami Krankengeld igénylése esetén pl. havi 630 € díjat jelent és ez nem is az egész családra vonatkozik....
Vannak ugyan különböző csomagok és kivételek is, de havi 2-3ezer € jövedelemnél biztos, hogy sokkal többet kell fizetnie, mint egy alkalmazottnak, különösen akkor, ha a családot is figyelembe vesszük.
Lehet, hogy a számaim nem top aktuálisak, de fejből írtam nagy hirtelen, mert kiakasztott ismét Deco koma durván fals hsz.-e.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39242 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

gejza írta:

DECOTEXT írta: Kedves Éva! Azért nem ment át minden infó, mert mint vállalkozó is lehetsz állami biztosítóban, tehát a magán nem kötelező. A magánbiztosításoknak amúgy is van egy minimális kereseti szintje. A férjed nem tűnik ilyen nagykeresőnek!
Itt van egy LINK ahol pontosan fel tudod mérni a helyzetet. Ha a férjed nem éri el ezt a kereseti szintet akkor "Pflichtversichert" lesz. Csak ha ennyit vagy ennél többet keres van választási lehetőség! A 2015-ös éves kereseti határ 54.900,00 €. Ez azt jelenti hogy havonta : minimum 4.575,00 €-t kell keresnie brutto! Lejjebb azt írtad, hogy csak 2000 eurót keres mint programozó!

Még ha ez nettó is, ezzel nem lesztek magánbiztosítottak hanem kötelező állami!! (A betegbiztosítót azt, magatok választhatjátok!)

A fogászattal is tévesek az ismereteid. A nejem pl. kötött magának egy "plus" fogbiztosítást a TKK-nál. (Techniker Krankenkasse) Így minden kezelés után csak 10%-ot fizet, s a többit állja a biztosító. Van még egy kritérium is, ami nálam pl. nem volt. Aki rendszeresen jár fogászatra annak olcsóbb. Nekem mert én (beszari vagyok) nagyon drága lett volna, ezért MO.-on csináltattam altatással!


A drága fogaiddal való sztorizás helyett inkább olvasd el a saját linkedet figyelmesen! Vállalkozóként soha nem leszel "pflichtversichert", ellenben lehetsz a gesetzliche KK-nál is önként (freiwillige) biztosított. Azonban a tarifák teljesen mások, mint a Pflichtversicherung-nál! Az az összeg, amit írtál, pont a fordított esetre vonatkozik, az alkalmazott 4.575 €/hó felett lehet privát biztosított....
A vállalkozókra a Beitragsbeimessungsgrenze vonatkozik, ez jelenleg 4100 € körül van, ami azt jelenti, hogy ha nincs ennyi nyeresége egy hónapban, akkor is ennyi alapján kell a betegbiztosítást fizetnie, ami Krankengeld igénylése esetén pl. havi 630 € díjat jelent és ez nem is az egész családra vonatkozik....
Vannak ugyan különböző csomagok és kivételek is, de havi 2-3ezer € jövedelemnél biztos, hogy sokkal többet kell fizetnie, mint egy alkalmazottnak, különösen akkor, ha a családot is figyelembe vesszük.
Lehet, hogy a számaim nem top aktuálisak, de fejből írtam nagy hirtelen, mert kiakasztott ismét Deco koma durván fals hsz.-e.....

Mondtam, hogy tulmutat ez egy forum kereten:)
A fogalomzavar az, hogy a legtobben a privat vagy gesetzliche ertelemben a biztositot ertjuk es nem a biztositast. De valoban van privat biztosito privat biztositasa ami elerheto alkalmazottkent adott jovedelemszint felett vagy vallalkozokent. A gesetzliche kasszaknak meg van alkalmazotti biztositasa es vallalkozokent lehet mint Freiwillige biztositott ugyanitt.

Ha Magyar cege van az illetonek es onnan kikuldetesbe kerul, akkor ez viszont lenyegtelen, mert Mo.-on less EÜ es nyugdijjbiztositott, adot meg ott fizet ahol a kettos adoztatas elkeruleserol szolo es a hatalyos EU jogszabalyok meghatarozzak. Ha tavmunkaban Mo.-on tolja es itt van kikuldetesben akkor eselyes, hogy adozni itt fog es a Magyar TB-n keresztul less itt is biztositva az adott EU form hasznalataval (nem a nemzetkozi egeszsegkartya). Emellett kothet barmilyen privat kiegeszito vagy teljes biztositast, ennek viszont nem kell Nemetorszaginak lennie!!
(Nekem hasonlo esetben pl. egy Belga szekhelyu nemzetkozi ceg altali biztositasom volt)
Ellenben ha Mo.-on van a melo es ide koltozik, az nem kikuldetes, mert akkor itt kellene lennie a munkanak!:) Ez csak egy sima lakhely valtozas, EU-n belul oda koltozik ahova akar. Szoval itt less lakcime es emiatt nagy esellyel itt is fog adozni. De itt k. bonyolult helyzetek adodnak, mert nem mindegy, hogy MO.-on milyen vallalkozasbol jon a penz. Az berkent jon vagy osztalekkent, vagy mindketto. Ebben az esetben a joeg tudja, hogy az EÜ biztositassal mi a helyzet. (Nagy esellyel itt less biztositott es Mo.-on igazolni kell, hogy o itt ado es EÜ rezidens)
Viszont adozas miatt lehet egyaltalan nem less jo neki!! Mert a jelenlegi adokornyezetben a Magyar ceg es az ottani adozas elonyosebb es mondjuk ugy, hogy adooptimalizalasban jobban megengedobb.

A gestzliche KK-k frewillige biztositasa meg ugyanazon dijjazas alapjan megy mint a normal alkalmazottake, cask alkalmazottkent az osszeget az alkalmazott es a cege kozosen fizetik! Ellenben alkalmazottkent a netto beredbol fizeted ki a sajat reszed, mig Freiberufler-kent a teljes osszeg adoalap csokkento. Igy a vegen nettoban kb. ugyanaz (adokategoriatol fugg). Csaladi biztositas pedig mukodik, jelenleg igy vagyunk biztositva csaladdal. Az adotanacsado azzal kezdte, hogy csaladoskent felejtsem el a sima privat biztositok-privat biztositasat, mert csaladra az huzos. Kb. duplaja mint a GKK-k freiwillige biztositasa. 1 fore mar mas lehet a teszta, de erosen fugg az eletkortol es meglevo betegsegektol, igenyektol.

Hasonlo ugyben en is jartam a kanosszat:) A ceges adozas az eleve egy kulon szakterulet. Beszeltunk MAriannal, nagyon segitokesz, szakmailag felkeszult, cask dicserhetem!!:) Ellenben a ceges adojog, foleg ha nemzetkozi, akkor az egy mas szakteruletet kivan. Beszeltem ceges Steuerberaterrel, nemettel, de itt meg hamar kiderult, hogy az adooptimalizalas is egy kulon terulet! Ezert irtam, hogy olyan szakember kell aki Jogasz, Steuerberater es otthon van nemzetkozileg is, legalabb EU szinten. Es meg kell kerdezni egy Magyar szakembert is.
Mivel jelen esetben nem arrol van szo, hogy adott cegforma, munka mellett szamolja ki a bert, adot, alkalmazottak koltseget. Hanem adott egy relative tag feltetelrendszer. Jelenleg Magyar munka, Magyar cegben, de Nemetorszagba koltozesi igenyekkel, mindezt extra eü ellatasi igenyekkel. Es itt meg cask nem is off-shore-rol beszelek, cask sima adooptimalizalas, azaz hogy hol is kellene a ceget fenntartani es milyen formaban.

Mindamellett programozokent Nemetorszagba havi 2000EUR-ert en nem koltoznek, foleg nem a cseh hatar melle. Ha mar programozas, akkor a meglevo mellett megtartva keresni kell melot itt es oda koltozni. Meg lehet tartan a Magyar ceget addig, indulasnak jo. De programozokent a havi 2e EUR itt edeskeves. Foleg vallalkozasban. Nyelvtudas mellett, nyilvan szakterulettol is fugg (mit kell programozni), de egy Freiberufler IT/mernok napi dijja az 400-600EUR atlagos. A 400 mar nagyon keves es tapasztalattal, szakterulettol fuggoen boven van 600 felett is.
Ez mar ugyan nem a betegbiztositas tema, de en nem a cseh hatart eroltetnem, hanem melot keresnek kint es odakoltoznek. 2e EUR-tol meg alkalmazottkent is tobbet lehet keresni IT-programozokent.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39243 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

DECOTEXT írta: Kedves Éva! Azért nem ment át minden infó, mert mint vállalkozó is lehetsz állami biztosítóban, tehát a magán nem kötelező. A magánbiztosításoknak amúgy is van egy minimális kereseti szintje. A férjed nem tűnik ilyen nagykeresőnek!
Itt van egy LINK ahol pontosan fel tudod mérni a helyzetet. Ha a férjed nem éri el ezt a kereseti szintet akkor "Pflichtversichert" lesz. Csak ha ennyit vagy ennél többet keres van választási lehetőség! A 2015-ös éves kereseti határ 54.900,00 €. Ez azt jelenti hogy havonta : minimum 4.575,00 €-t kell keresnie brutto! Lejjebb azt írtad, hogy csak 2000 eurót keres mint programozó!

Még ha ez nettó is, ezzel nem lesztek magánbiztosítottak hanem kötelező állami!! (A betegbiztosítót azt, magatok választhatjátok!)

A fogászattal is tévesek az ismereteid. A nejem pl. kötött magának egy "plus" fogbiztosítást a TKK-nál. (Techniker Krankenkasse) Így minden kezelés után csak 10%-ot fizet, s a többit állja a biztosító. Van még egy kritérium is, ami nálam pl. nem volt. Aki rendszeresen jár fogászatra annak olcsóbb. Nekem mert én (beszari vagyok) nagyon drága lett volna, ezért MO.-on csináltattam altatással!


A fogbiztositas cask akkor eri meg, ha relative fiatalon kezdi az embert, amikor meg havi 5EUR korul mozog a biztositas. Egyebkent kozel barmelyik biztositonak (normal biztosito, nem KK) van kiegeszito fog, korhazi vagy egyeb privat kiegeszito ajanlata.
30+ felett egy ilyen kiegeszito fogbiztositas havi 25-30EUR. Es evek multaval inkrementalisan noveli a biztosita altal kifizetett reszt. Azaz az elejen te fizetsz o semmit. Majd ugy 5 ev utan less vmi ertelmezheto, de akkor is vmi 50%. Ezt a 10%-90%ot nem tudom mikor eri el, de jopar ev kell hozza. 5 ev alatt meg kicsenget az ember 1500EUR-t. Es ha hozzateszed az amugy is 50%-os onreszt ami itt lenne, akkor 5 ev utan kb.3000EUR. NA ebbol mar Mo.-on sok mindent megcsinalnak:)

A gond akkor van, ha vmi hirtelen fogfajas elojon es itt kell vmi gyors segitseg:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!