Német betegbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hete - 9 éve 4 hete #38826 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

zsoném írta: Üdv! Az lenne a kérdésem novemberben amikor kijöttem csináltattam betegkártyát a TK-nál de a cégem ragaszkodik az AOK-hoz és oda fizeti a betegbiztosításom de az AOK nem küldött kártyát és most mi lenne a teendő felmondanom a TK-s kártyát és ha felmondom nem kell fizetnem a Tk-nak? Köszönöm Előre is a Választ!


A céged nem szabhatja meg, hogy melyik biztosítónál vagy! Ez a Te saját döntésed! Sőt, ha váltani akarsz, azt is magad csinálhatod. A konzulálj a TK-val ezügyben! Egyébként ez az egyik legobb betegbiztosító!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39225 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Segítséget kérnék Tőletek. Az esetünk nagyon speckó igy röviden -igyekszem, röviden:)- részletezem:
4 fős család férj feleség, súlyos mozgáskorlátozott 14 éves kisfiúnk, 8 éves egészséges kislányunk 1 kutyus és 2 cicus.
Férjem jelenleg programozóként kb. 2000EUROt keres, ezt az állását megtartaná (akárhonnan csinálhatja).
Én ápolásin vagyok a kisfiammal, gyerekek suliba járnak.
Végzettségek:
Férjem LKW vezető, daru, targonca, kisgép -vagy 10 féle, ez a hobbyja -kezelő, masszőr
Én masszőr, egyéb érettségi.
Alap német és angol nyelv.
Házat vennénk a cseh határ környékén, nagyon tetszik az a vidék. A házak olcsók. Ahogy a fórumot olvasgattam a megélhetés részen 2E euróból más családok is kijönnek. -Főleg, hogy kaltmietet sem kell fizetni
Nálunk szuper lényeges a biztosítás lenne, ami jelenleg megoldott.
De kint, mivel a férjem magyar cégében van bejelentve, ami EVA-s és adó szempontjából jó, ezért nem lenne biztosításunk.
Tudom, hogy az EU-s kiskutyafülére sem jó.
Az előbb olvastam egy hozzászólásban, hogy havi 1500 Euro a biztosítása egy maszeknak a másik hozzászólásban meg havi 150 Euro, nagyon nem mindegy....
Mivel a gyerekünknek milliós nagyságrendű kezeléseket finanszírozná az állam, ha hagyná, nem akarja, de lenne rá lehetősége...
Németországban ilyen esetben mi a helyzet?
Az is olvastam, hogy bizonyos jöv. szintig államilag biztosított vagy, de ez gondolom ránk nem vonatkozna.
Kisfiam itthon legmagasabb összegű családit kap és én is itthon vagyok Vele ápolásin, ami szintén itthon a legmagasabb összeg. Ha kimegyünk ezeket megszüntetik az itthoni hatóságok.
Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39228 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Sziasztok!Segítséget kérnék Tőletek. Az esetünk nagyon speckó igy röviden -igyekszem, röviden:)- részletezem:4 fős család férj feleség, súlyos mozgáskorlátozott 14 éves kisfiúnk, 8 éves egészséges kislányunk 1 kutyus és 2 cicus.
Férjem jelenleg programozóként kb. 2000EUROt keres, ezt az állását megtartaná (akárhonnan csinálhatja).Én ápolásin vagyok a kisfiammal, gyerekek suliba járnak.Végzettségek:Férjem LKW vezető, daru, targonca, kisgép -vagy 10 féle, ez a hobbyja -kezelő, masszőrÉn masszőr, egyéb érettségi.Alap német és angol nyelv.Házat vennénk a cseh határ környékén, nagyon tetszik az a vidék. A házak olcsók. Ahogy a fórumot olvasgattam a megélhetés részen 2E euróból más családok is kijönnek. -Főleg, hogy kaltmietet sem kell fizetniNálunk szuper lényeges a biztosítás lenne, ami jelenleg megoldott.De kint, mivel a férjem magyar cégében van bejelentve, ami EVA-s és adó szempontjából jó, ezért nem lenne biztosításunk.Tudom, hogy az EU-s kiskutyafülére sem jó.Az előbb olvastam egy hozzászólásban, hogy havi 1500 Euro a biztosítása egy maszeknak a másik hozzászólásban meg havi 150 Euro, nagyon nem mindegy....Mivel a gyerekünknek milliós nagyságrendű kezeléseket finanszírozná az állam, ha hagyná, nem akarja, de lenne rá lehetősége...Németországban ilyen esetben mi a helyzet?Az is olvastam, hogy bizonyos jöv. szintig államilag biztosított vagy, de ez gondolom ránk nem vonatkozna.Kisfiam itthon legmagasabb összegű családit kap és én is itthon vagyok Vele ápolásin, ami szintén itthon a legmagasabb összeg. Ha kimegyünk ezeket megszüntetik az itthoni hatóságok.Évi


A szituációtokban én nem indulnék el! Pillanatnyilag a lehető legoptimálisabb helyzetben vagytok a sérült gyerekkel! Ha ide kijöttök, akkor nem lesztek semmire jogosult vagy csak nagyon korlátozott szinten! Mivel a férjed magyar cégnél dolgozik, így nincs német munkaviszonya!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39232 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Sziasztok!
Segítséget kérnék Tőletek. Az esetünk nagyon speckó igy röviden -igyekszem, röviden:)- részletezem:
4 fős család férj feleség, súlyos mozgáskorlátozott 14 éves kisfiúnk, 8 éves egészséges kislányunk 1 kutyus és 2 cicus.
Férjem jelenleg programozóként kb. 2000EUROt keres, ezt az állását megtartaná (akárhonnan csinálhatja).
Én ápolásin vagyok a kisfiammal, gyerekek suliba járnak.
Végzettségek:
Férjem LKW vezető, daru, targonca, kisgép -vagy 10 féle, ez a hobbyja -kezelő, masszőr
Én masszőr, egyéb érettségi.
Alap német és angol nyelv.
Házat vennénk a cseh határ környékén, nagyon tetszik az a vidék. A házak olcsók. Ahogy a fórumot olvasgattam a megélhetés részen 2E euróból más családok is kijönnek. -Főleg, hogy kaltmietet sem kell fizetni
Nálunk szuper lényeges a biztosítás lenne, ami jelenleg megoldott.
De kint, mivel a férjem magyar cégében van bejelentve, ami EVA-s és adó szempontjából jó, ezért nem lenne biztosításunk.
Tudom, hogy az EU-s kiskutyafülére sem jó.
Az előbb olvastam egy hozzászólásban, hogy havi 1500 Euro a biztosítása egy maszeknak a másik hozzászólásban meg havi 150 Euro, nagyon nem mindegy....
Mivel a gyerekünknek milliós nagyságrendű kezeléseket finanszírozná az állam, ha hagyná, nem akarja, de lenne rá lehetősége...
Németországban ilyen esetben mi a helyzet?
Az is olvastam, hogy bizonyos jöv. szintig államilag biztosított vagy, de ez gondolom ránk nem vonatkozna.
Kisfiam itthon legmagasabb összegű családit kap és én is itthon vagyok Vele ápolásin, ami szintén itthon a legmagasabb összeg. Ha kimegyünk ezeket megszüntetik az itthoni hatóságok.
Évi

Van egy masik kritikus kerdes, az adorezidenseg helyenek megallapitasa. Hiaba vagy Magyar cegbe bejelentkezve, tudomasom szerint ha tavmunkat csinalsz (EU - kettos adoztatast elkerulo egyezmenyekkel rendelkezo orszagok kozott), akkor adozas kerdezeseben a lakhelyed ill. a "leterdeked kozpontja" lessz meghatarozo. Tehat ha idekoltoztok akkor lehetseges, hogy itt lesz a ferjed elvileg adorezidens.
Es innentol bonyolodik a tortenet, mert nem mindegy hogy es hol adozol. Es adorezidenseg mellett hol kell jarulekokat fizessen. MErt lehetseges, hogy a sajat cegebol kikuldi ide magat. De az egesz nagyon komplikalt, beszeljetek egy nemzetkozi adotanacsadoval. NE egy konyvelovel, de meg egy alap nemet Steuerberaterrel se, mert a nemzetkozi "adooptimalizalas", de meg orszagon belul is egy kulon szakterulet.
HA a ferjed itt less adorezidens es az nektek jo, akkor mar egyszerubben megoldhato, hogy itt legyel tarsadalombiztositott is.
Szerintem a kerdeskor tulmutat egy forumteman en szakertohoz fordulnek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39235 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Az meg kimaradt, hogy a privat biztositasok ara az eletkortol es meglevo betegsegektol, kezelesi igenytol fugg. Ebben az esetben szerintem a privat biztositas horrorisztikus aru lenne a csaladnak. Nem mellesleg a privat biztositast kulon kell kotni a csalad minden tagjara, azaz 4 db kell az elejen. (A gyerkocoket pedig mindig a legnagyobb keresetu szulo "ala" kell tenni biztositasban)
Egy 4 tagu csalad privat eü biztositasa 35-45 ev koruli szulokkel gyerkocokkel az csaladi szinten uti az 1500EUR-t ha a biztositas mar futni jopar eve es biztositas megkotese elott nem volt akut betegseg vagy apolasi igeny, extra ellatasi igeny.
Allami biztositott pedig ugy lehetsz ha itt eltek itt adorezidens a csalad. De van egy kivetel, ha Mo.-I ceg kikuldetesbe helyez, ugyanis ilyenkor a tarsadalombiztositasi kotelezettsegek Mo.-on vannak fizetve. Ado pedig aszerint mennyi idot tartozkodott itt a munkavegzo ill. hol a csaladja, allapitjak meg az adozas helyet. De itt vannak gumiszabalyok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39236 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves mahlzeit,
nagyon köszönöm a választ, a tényleg nagyon jó infokat.
Mi is pont igy gondoltuk. a Privát biztositás egy horror lehet, főleg a mi esetünkben :)
A legjobb lenne, ha férjem német EV lenne, akkor kint adózhatna és biztositva lehetnénk utána. Bár akkor sem tudom, mit fedez a biztositó?
mint ahogyan irták a forumon, az egyiknél ingyenes a fogászat, a másiknál 300 Euro.
Nagyon köszönöm az infót, próbálom megkeresni Mariannt, az adós fórumról, hátha Ő tud ilyesmiben segiteni :)
Szép Estét Önnek:)
köszönettel Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!