Német betegbiztosítás

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38721 Írta: enimil
enimil válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Hetek óta böngészem az oldalt,de nem találtam érdemleges választ az engem érdeklő kérdésekre,ezért kérdezek,hátha valaki tud írni nekem valami hasznosat..
Párom(rövidesen a férjem) 2 éve dolgozik Németországban.Mi júniusba költöznénk ki hozzá a kisebbik ,a most elsős gyermekünkkel ( nagy 16 éves marad a nagyszülőnél).
Első problémám:
Én jelenleg itthon dolgozom(közalkalmazott vagyok),nem tudom melyik lenne a jobb és törvényesebb( is) megoldás:

1.,fizetetlen szabadság kérése
2.,felmondás.

Oda kint a(z akkor már) férjem után leszünk biztosítottak,de ,ha én fizetetlen szabin leszek itthon azért lehetek kint biztosított esetleg még dolgozhatom is?
Itthon elég levélben lemondani a biztosításomat és jelezni,h külföldön leszek biztosítva?,
na és persze a gyerekkel mi a helyzet,az ő biztosítását is le kell mondani?Végül is neki alanyi jogon akkor is jár M.o.-on,ha a szülők nem biztosítottak?
Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38727 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Hello!
Szerintem egy év fizetetlen szabi. Az a biztos, először lásd, mi a helyzet itt kinn. Otthon minden marad neked a régiben, havonta fizetsz 7000 forint biztosítást (TB). Itt kint a férjed után automatikusan biztosítva vagy, es a gyerek is. Ha egy év után úgy döntesz felmondasz, akkor a biztosítást meg kell szüntetni otthon, vagyis innen mehetnek a papírok az otthoni TB-nek. A gyerek biztosítását is be kell jelenteni otthon. Őt keresik, ha nem jelented be mindenhol. Suli, jegyző stb. Ha itt megvannak a papírok a biztosítónál, akkor kérni kell őket, hogy vagy ők, vagy ti postázzanak Magyarországra egy példányt. Bár anno mi hamarabb hazaértünk személyesen, mint hogy otthon feldolgozták volna.
Dolgozhatsz is, pl a minijob ilyenkor egy nagyon kényelmes megoldás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38798 Írta: esztan
esztan válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Meg tudja mondani valaki, hogy a "Bejelentőlap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban és egyezményes államban biztosított személy" nyomtatványon a lakóhely-hez a német, vagy a magyar címet kell-e írni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38799 Írta: slywest
slywest válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Én a magyarországi lakcímemet írtam mivel az az állandó bejelentet lakcímem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38800 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia! Én úgy tudom, hogy EU-n belül egyszerre nem lehetsz 2 országban biztosítva. Pedig, ha Mo-on fizeted és itt meg a férjed után van Familienversicherun-otok, akkor az 2. Szerintem otthon le kell mondani, a gyereknek is. Ha hazakoltoznetek, akkor visszacsinaljatok.
Üdv. Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38825 Írta: zsoném
zsoném válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Üdv! Az lenne a kérdésem novemberben amikor kijöttem csináltattam betegkártyát a TK-nál de a cégem ragaszkodik az AOK-hoz és oda fizeti a betegbiztosításom de az AOK nem küldött kártyát és most mi lenne a teendő felmondanom a TK-s kártyát és ha felmondom nem kell fizetnem a Tk-nak? Köszönöm Előre is a Választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!