Német betegbiztosítás

Több
8 éve 10 hónapja #39264 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Kedves mahlzeit,
nagyon köszönöm a részletes infokat. Sajnos férjem utál programozni, milliószor inkább traktoros lenne, vagy épitésen daruzna :)))))

A fenti irásodból arra következtetek, hogy valahogyan meg lehet oldani ezt a biztositást állami biztositóval is, vagy államilag biztositva, de még igy is nagyon drága.

Viszont, ha én is elhelyezkedek és csinálok alkalkalmazottként valamit, akkor gondolom jobb a helyzet.

Egyébként, én örülök, hogy megszakadt a project, álom szép helyen élünk, egy mező közepén az osztrák határ mellet, a konyhámból egy 100ha-os mezőt látok egész nap, a naplemente meseszép, 100kmes körzetünkben legalább 15 fantsztikus termálfürdő van:), szóval ha rajtam múlna egy ferienhaust vennénk kint, vagy semmit.... :)

De férjem a rendezettség miatt szeretne kimenni, vágyik a német rendszeretre, vagy szabályozottságra???

Itthon nagyon fárasztó és idegesítő a vállalkozás.

Nagyon köszönöm, a tényleg extrém informativ hozzászólást!

Szép napot Évi

Szivesen:)
Azert tedd fel magadnak a kerdest, hogy a jelenlegi modon 10ev mulva is mukodokepes less ez?:) Programozokent lehet utal a ferjed dolgozni, de ha ahogy szoktak mondani, van az a penz amikor "az ember haja korpasodik":)
Felesleges azon tornod a fejed, hogy "kiskapuzz", hogy allami biztositott legyel, ha a ferjed sima alkalmazottkent min. a 2x-eset tudna nettoban keresni Nemetorszagban, mint most. Ahogy irtam indulasnak jo az a ceg, de Nemetorszagban egy normal munkaval ha kijon a duplaja (nettoban) es minden biztonsagod megvan, akkor minek azon rugozni, hogy lehet kijonni es nyakatekert modon varialni a biztositassal.
Ki kell jonni, keresni vmi melot, kozben jo alap a Magyar ceg. Aztan ha megy tavmunkaban az is meg az itteni melo is, netalan itt jonne masfajta a ceggel vegezheto melo. Akkor lehuztok vagy 10 evet es utana a ferjed eltraktorozhat Mo.-on egy farmon ha eppen azt akar:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39265 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Mi van akkor, ha találunk kinn valakit, aki bejelenti
férjemet mint alkalmazott, és férjem fizeti neki a járulékokat? Akkor az egész
pereputty biztositva lenne férjem után- igy vettem ki az előbbi hozzászólásokból.


Legyen a férjed maszek, Te meg az alkalmazottja! A férjed az utánad fizetett költségeket leírhatja az adóalapból. A család többi tagja meg rajtad keresztül betegbiztosított. ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39269 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

WOOOOWWWW ez egy nagyon jó ötlet! Bár most néhány hónapra pihentetve van. Nagyon köszönöm a szuper tippet :)
Kellemes hétvégét :)
Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39270 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Mahlzeit,
Egy egy programozási munka után durva fizikai elváltozása van, nem lát, injekciózni kell a fájdalom miatt bizonyos testrészeit, szóval teste - lelke nem kivánja, sajnos, különben szinte talált pénz lenne....
Egyébként igazatok van, igy is kimehetnénk, munkát vállalunk, a progi pénz meg biztos háttér.
Szóval mostmár igazán van min rágódnunk :)
A cseh határ mellett miért nem javasoljátok a letelepedést?
én 41 éves vagyok és már szeretnék egy álladó otthont -idegesit, hogy minden 7 évben költözünk, már szeretnék a nyugdijra gyúrni :) és utána nyugdijasként lakókocsival a kedvenc termálomban héderelni :)
a magyarországi nyugdij viszonyok mellett a hid alatt tudok majd pancsikolni. :)
Előtakarékosság jó lenne, de nem magyar banknál, viszont az osztrákoktól is tartok egy kicsit, néhány éve ők is beborultak, a németekről még nem hallottam rémtörténtetket, persze, lehet, hogy azért mert nem élek kint :)
Van valamilyen tippetek, pensionkassera, amit MO-ról is fizethetünk, sima magyarként, úgy hogy nincs német munkahelyünk, lakcimünk stb....???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39271 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Gejza, én is erre gondoltam.... :)
pont ezen nevettünk férjemmel, hogy amit a legjobban szeret Németországban, az akadályozza a kiköltözését :))))
Ha ki kell mennünk úgyis ki megyünk, ha pedig nem, hát nem :)))
A vegetáriánus idézeted, szuper volt :) egy estét nevetett a család rajta :)))
Köszönök mindent
Évi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39272 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Van valamilyen tippetek, pensionkassera, amit MO-ról is fizethetünk,
sima magyarként, úgy hogy nincs német munkahelyünk, lakcimünk stb....?


Erre nem fogsz megoldást találni mert a nyugdíj járulékfizetés függvénye!
A járulék fizetés meg a munkaviszony függvénye. Csak akkor fizetsz Németországban járulékot, ha minimum 185 napig itt élsz s dolgozol. Ha külföldön dolgozol akkor ott fizeted a járulékokat!

Nekem mégis lenne egy megoldásom számotokra amit mi is csinálunk a nejemmel. Részvény fondokba rakjuk a felesleget! Pl. van a német " Rentefonds ". Több másik fondra van pl állami garancia is. Ez ugyen nem fog milliomossá tenni, de egy nagyon lukrativ és viszonylag biztonságos tőkét lehet evvel összehordani!

Aztán van a VWL , az az a "Vermögenswirksame Leistungen" ahol természetesen legtöbbször van a munkaadórész is, de nem mindig! A nejem pl, ezt a részt is maga fizeti, mert a munkahely nem ad ilyet! Beszélj az adott bankkal. Ha fizeted a saját és az "esetleges munkaadó részt" is akkor........ Persze ennél azért bővebb infót csak a bankoknál kaphatsz mert nem biztos hogy külföldről is megy ez!

INFO link.

"Zahlt Ihr Arbeitgeber keine Vermögenswirksamen Leistungen oder nur einen kleinen Teil, können Sie die Sparbeiträge aus Ihrer eigenen Tasche auf bis zu 40 Euro im Monat aufstocken. Ihr Vorteil: Das Geld wird monatlich von Ihrem Arbeitgeber direkt auf Ihren VL-Vertrag überwiesen und Sie können so von staatlichen Förderungen* profitieren."

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!