Német betegbiztosítás

Több
8 éve 11 hónapja #39274 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: WOOOOWWWW ez egy nagyon jó ötlet! Bár most néhány hónapra pihentetve van. Nagyon köszönöm a szuper tippet :)
Kellemes hétvégét :)
Évi

Nem jo otlet.
Ugyanis a gyerkocoknek mindig a legmagasabb keresetu szulo ala kell tartozni EÜ biztositast tekintve. Emellett semmit nem nyersz vele, mert ha alkalmazott vagy az o cegebe, akkor ki kell fizetni a cegbol te utanad a ceget illeto Eü biztositas reszt ill. nyugdijjjarulekot, plusz egyebek..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39276 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

evipul írta: Kedves Mahlzeit,
Egy egy programozási munka után durva fizikai elváltozása van, nem lát, injekciózni kell a fájdalom miatt bizonyos testrészeit, szóval teste - lelke nem kivánja, sajnos, különben szinte talált pénz lenne....
Egyébként igazatok van, igy is kimehetnénk, munkát vállalunk, a progi pénz meg biztos háttér.
Szóval mostmár igazán van min rágódnunk :)
A cseh határ mellett miért nem javasoljátok a letelepedést?
én 41 éves vagyok és már szeretnék egy álladó otthont -idegesit, hogy minden 7 évben költözünk, már szeretnék a nyugdijra gyúrni :) és utána nyugdijasként lakókocsival a kedvenc termálomban héderelni :)
a magyarországi nyugdij viszonyok mellett a hid alatt tudok majd pancsikolni. :)
Előtakarékosság jó lenne, de nem magyar banknál, viszont az osztrákoktól is tartok egy kicsit, néhány éve ők is beborultak, a németekről még nem hallottam rémtörténtetket, persze, lehet, hogy azért mert nem élek kint :)
Van valamilyen tippetek, pensionkassera, amit MO-ról is fizethetünk, sima magyarként, úgy hogy nincs német munkahelyünk, lakcimünk stb....???

Nem nagyon ertem igy a logikat:)
Az egesz kijovetelt arra alapoztatok, hogy a ferjed Magyar cegen keresztul programoz, amibol van 2e EUR bevetel.Ha cask ugyanezt csinalja itt, akkor alkalmazottkent is sima a 3-4e EUR netto(!). (BAr ez terulet es tudas fuggo) Bejelentve, lehet allami eü biztositott etc.
Tehat nekem a logikus, ha amugy is erre alapoztatok a kijovetelt, akkor ki kell jonni es munkat keresni. Nem a cseh hatarhoz kell koltozni, hanem oda ahol munka van!
Ha nem akarja a programozast csinalni, akkor meg at kell kepeznie magat, de ez esetben eleg rizikos kijonni. Es legfokepp nem a "cseh hatarhoz" koltozni, hanem oda ahol sejtitek hogy lessz munkaja.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39308 Írta: hexadr
hexadr válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok fórumozók!
Elolvastam egy jopár hsz t,de úgy látom mindenkinek más a története :)
A párom kint dolgozik Németországban és kisfiammal szeretnénk mi is kimenni hozzá.
Jelenleg még nem vagyunk házasok,de ez nyáron változik. :)
A kisfiam 12 éves,ő az előző házasságomból született.
A kérdésem az lenne,hogy ha ki megyünk és én nem találok rögtön munkát,lehetséges e ,hogy a férj után legyünk biztositva mindketten.
köszönöm a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39323 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

hexadr írta: Sziasztok fórumozók!Elolvastam egy jopár hsz t,de úgy látom mindenkinek más a története :)
A párom kint dolgozik Németországban és kisfiammal szeretnénk mi is kimenni hozzá.Jelenleg még nem vagyunk házasok,de ez nyáron változik. A kisfiam 12 éves,ő az előző házasságomból született.A kérdésem az lenne,hogy ha ki megyünk és én nem találok rögtön munkát,lehetséges e ,hogy a férj után legyünk biztositva mindketten.köszönöm a válaszokat


Igen!
Ha házasok vagytok akkor mindketten biztosítva lesztek a férjed révén! Akkor is ha gyermekedet a férjed nem fogadta örökbe!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul, hexadr

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39592 Írta: anitsz
anitsz válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Teljesen új vagyok és ennek megfelelő kérdéseim vannak.A munkhelyemen ki kell töltenem egy bejelentőlapot, pl:Krankenversicherung,Rentenversicherung,Socialversicherung. Én, hogy tudom ezeket intézni? Kérték,hogy én járjak utána.Tanácstalan vagyok.Kérlek röviden foglaljátok össze nekem a teendőket. Kicsit most kétségbe vagyok esve. Köszönöm szépen! Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39594 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Anita. A Rentenversicherung és a Sozialversicherung ugyanaz, ha bejelentkezel egy német címre, akkor a tartomány szerint illetékes nyugdíjbiztosító automatikusan küldi neked a biztosítási számodat és az igazolványt. Persze ez eltart pár hétig, ha sürgösebb, akkor öket kell felhívni, úgy tudom a számot soron kívül telefonban is megmondják.
A Krankenversicherungnál meg szabad a választás, alkalmazottként a díj mindenhol ugyanaz, a szolgáltatásokban lehetnek kismértékü különbségek. A legelterjedtebb/legnagyobb az AOK, de többekhez hasonlóan én is a TK-t (Techniker Krankenkasse) javasolnám. Interneten ki tudod tölteni a bejelentölapot, a többit aztán már ök intézik, jellemzöen postán, de a nagyvárosokban mindenhol és sok kisebb városban is van irodájuk/kirendeltségük is. Ez a része csak pár napos dolog: a Versicherungsnummert azonnal, az igazolványt egy-két héten belül kiküldik.
Adóhivatal? Ök intézik? Ha neked kell, bemész a helyi adóhivatalba, 10 perc, és el van intézve (de ehhez is elöször lakcím kell !!)
Sok sikert!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!