Német betegbiztosítás

Több
8 éve 11 hónapja #39245 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves mahlzeit,
nagyon köszönöm a részletes infokat. Sajnos férjem utál programozni, milliószor inkább traktoros lenne, vagy épitésen daruzna :)))))

A fenti irásodból arra következtetek, hogy valahogyan meg lehet oldani ezt a biztositást állami biztositóval is, vagy államilag biztositva, de még igy is nagyon drága.

Viszont, ha én is elhelyezkedek és csinálok alkalkalmazottként valamit, akkor gondolom jobb a helyzet.

Egyébként, én örülök, hogy megszakadt a project, álom szép helyen élünk, egy mező közepén az osztrák határ mellet, a konyhámból egy 100ha-os mezőt látok egész nap, a naplemente meseszép, 100kmes körzetünkben legalább 15 fantsztikus termálfürdő van:), szóval ha rajtam múlna egy ferienhaust vennénk kint, vagy semmit.... :)

De férjem a rendezettség miatt szeretne kimenni, vágyik a német rendszeretre, vagy szabályozottságra???

Itthon nagyon fárasztó és idegesítő a vállalkozás.

Nagyon köszönöm, a tényleg extrém informativ hozzászólást!

Szép napot Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39246 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Gejzám!
A "gesetzliche" betegbiztositás százalékosan maximált egész Németországban!
A nejem pl. lehetne privát is, de maradt a TKK-nál! Nála már nem emelkedik mert a maximumot fizeti! A különbség csak a kereset magasságából adódhat, de senki nem fizet többet X maximált %-nál! Minden maszek aki akar mehet a "gesetzliche" biztosításhoz csak nem egyszerű az átjutás. Informáld magad mielőtt felidegesítesz néhány újoncot!

Olvad el Mahlzeit #39242 számú expozéját!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39249 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

DECOTEXT írta: Gejzám!
A "gesetzliche" betegbiztositás százalékosan maximált egész Németországban!

Állítottam ennek az ellenkezőjét?

DECOTEXT írta: A nejem pl. lehetne privát is, de maradt a TKK-nál! Nála már nem emelkedik mert a maximumot fizeti! A különbség csak a kereset magasságából adódhat, de senki nem fizet többet X maximált %-nál!

Állítottam ennek az ellenkezőjét?

DECOTEXT írta: Minden maszek aki akar mehet a "gesetzliche" biztosításhoz csak nem egyszerű az átjutás. Informáld magad mielőtt
felidegesítesz néhány újoncot!

Na ehhez te olvasd el Mahlzeit hivatkozott hozzászólását. Továbbra is kevered a szezont a fazonnal. Vannak ugye a gesetzliche (GKK) és a private Krankenkasse-k (PKK). Alkalmazottként a helyzet tiszta, a Jahresarbeitengeltgrenze (jelenleg bruttó 4.575 €/hó) eléréséig pflichtversichert vagy a GKK-ban, a biztosításod díja (ill. annak rád eső része) csak és kizárólag a fizetésedtől függ, sem korod, sem egészségi állapotod, esetleges betegségeid nincsenek rá befolyással. Ha eléred a fenti összeget, akkor szabadon választhatsz: átlépsz egy PKK-hoz, vagy maradsz és a Beitrag-od immár nem emelkedik tovább.
Vállalkozóként azonban magadnak kell gondoskodnod a betegbiztosításról, ezt megteheted a PKK-knál, vagy akár a GKK-nál is, mint önkéntes (freiwillige) biztosított. Mindkét esetben azonban a biztosítási díjadat elsősorban a korod és a rizikócsoportod határozza meg (orvosi vizsgálat is van). Fiatal, egészséges egyedülállóként még akár alacsonyabb is lehet így a díjad, mint pflichtversicherte alkalmazottként. Lényeges különbség az is, hogy Pflichtversicherte-ként a feleséged (és bizony, az élettársad is!!!) és a gyerekeid is külön díj nélkül biztosítottá válhatnak, ha saját jogon egyébként nem biztosítottak (Familienversicherung). Ez a lehetőséged vállalkozóként nincs meg, még a biztosítók által Familientarif-ként kínált biztositásoknál is konkrétan számszerűsítve van minden családtag tarifája és azok nagysága ugyanúgy a koruktól és az egyéni rizikófaktoruktól függ.
Ezekből is látszik, hogy a vállalkozó soha nem lesz pflichtversichert. (Pontosabban akkor lehet az, ha munkanélkülivé válik, vagy elmegy alkalmazottnak, ekkor azonban ugye már nem vállalkozó....:-) )

DECOTEXT írta: Olvad el Mahlzeit #39242 számú expozéját!

Semmiben nem mondott ellen az általam leirtaknak, sőt.... Ellenben jól kiegészítette azt.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39251 Írta: evipul
evipul válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Gejza, nagyon köszi a választ, egyre jobban világosodik az egészségbiztositás sötét foltja.

Kérdés: (bocsánat a magyaros hozzáállásért!!!!!!!!!!)
Mi van akkor, ha találunk kinn valakit, aki bejelenti férjemet mint alkalmazott, és férjem fizeti neki a járulékokat?
Akkor az egész pereputty biztositva lenne férjem után- igy vettem ki az előbbi hozzászólásokból.
Persze, hogy a járulékok milyen összegre rugnak, az egy más kérdés.
Köszönettel Szép napot Mindenkinek
Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39255 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

N

evipul írta: Kedves Gejza, nagyon köszi a választ, egyre jobban világosodik az egészségbiztositás sötét foltja.

Kérdés: (bocsánat a magyaros hozzáállásért!!!!!!!!!!)
Mi van akkor, ha találunk kinn valakit, aki bejelenti férjemet mint alkalmazott, és férjem fizeti neki a járulékokat?
Akkor az egész pereputty biztositva lenne férjem után- igy vettem ki az előbbi hozzászólásokból.
Persze, hogy a járulékok milyen összegre rugnak, az egy más kérdés.
Köszönettel Szép napot Mindenkinek
Évi


Szia Évi, hááát, kötve hiszem, hogy ilyesmire találtok itt "vevőt", de ha mégis... A munkáltatói részt is kifizetve kb. ugyanott lennétek, mint a hókuszpókusz nélkül.
Az "oldjuk meg okosban" típusú játékok errefelé nem igazán kedveltek, erre nem árt figyelni, mert hamar igen kínos helyzetbe kerülhettek....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39263 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

gejza írta: .
Vállalkozóként azonban magadnak kell gondoskodnod a betegbiztosításról, ezt megteheted a PKK-knál, vagy akár a GKK-nál is, mint önkéntes (freiwillige) biztosított. Mindkét esetben azonban a biztosítási díjadat elsősorban a korod és a rizikócsoportod határozza meg (orvosi vizsgálat is van). Fiatal, egészséges egyedülállóként még akár alacsonyabb is lehet így a díjad, mint pflichtversicherte alkalmazottként. Lényeges különbség az is, hogy Pflichtversicherte-ként a feleséged (és bizony, az élettársad is!!!) és a gyerekeid is külön díj nélkül biztosítottá válhatnak, ha saját jogon egyébként nem biztosítottak (Familienversicherung). Ez a lehetőséged vállalkozóként nincs meg, még a biztosítók által Familientarif-ként kínált biztositásoknál is konkrétan számszerűsítve van minden családtag tarifája és azok nagysága ugyanúgy a koruktól és az egyéni rizikófaktoruktól függ.
Ezekből is látszik, hogy a vállalkozó soha nem lesz pflichtversichert. (Pontosabban akkor lehet az, ha munkanélkülivé válik, vagy elmegy alkalmazottnak, ekkor azonban ugye már nem vállalkozó....:-) )


Na most itt lehet nagy kulonbseg van ha vki ujonnan kot biztositast GKK-ban frewilige biztositottkent vagy ha a mar meglevo alkalmazotti biztositasat folytatja freiwiligekent.
En ugyanis alkalmazottkent voltam biztositva, raadasul Familienversicherung. Most freiberufler vagyok es a biztositasom nem fugg se a csaladtagok szamatol, eletkoromtol, vizsgalat se volt. Ellenben a bevetelemtol nagyon is es pont ugy van maximalva, mint sima alkalmazottkent es ugyanazt a tarifa tablet alkalmazzak.
A kulonbseg annyi, hogy alkalmazottkent ezt az osszeget felesben fizettem en es a munkaltatom, most mar nekem kell teljes osszegben fizetni. Ellenben ez nem a nettobol megy, mint elotte hanem adoalap csokkento, szoval a vegen nettoban kb. ugyanannyiba (adokulcstol fuggoen) fog kerulni.
Annyi elteres van meg, hogy ha betegseg eseten 6 het utan szeretnek vmifele "tappenzt" kapni, akkor egy kicsit magasabb ez az osszeg. De ez a maximalt osszeg 707EUR alap es 730EUR korul van a "tappenzes verzioban". Meg van meg egy novelt tappenzes osszegu biztositas, az meg magasabb, annak nem tudom a pontos osszeget.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!