Német betegbiztosítás

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35308 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Kedves Star!

A fenti példa, az alapján, amit röviden felvázoltál, nem vonatkozik rátok (bayer vállalkozó, privátba akar menni, feleség dolgozni fog, ergo mindkettőjüknek jövedelmük lesz...). Nálatok egyértelműen a Familienversicherung jön szóba, ha itt laktok Németországban (gewöhnlicher Aufenthalt) és Magyarországon nincsen biztosítási jogviszonyod (munkaviszony, stb.). Ebben az esetben ki kell töltenetek az erre alkalmas nyomtatványt (feltételezem, hogy férjed az AOK-nál biztosított):


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A linken találjátok a Familienfragebogen című nyomtatványt, amit kitöltve juttatok el a helyileg illetékes AOK Krankenkasse-hoz (betegbiztosító).

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: star70

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35314 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Köszönöm.Igen az AOKnál van,egyelőre,de majd utána nézünk van e jobb.Ha itthon én fizetés mélküli szabadságon vagyok aklor is uaez a helyzet?Illetve van e fizetési maximum amedsig a férjem jogán lehetek biztosított?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35317 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Star!

Az EU-n belüli biztosítási jogviszonyok egyik alapelve, hogy nem lehetsz két országban egyszerre biztosított. Mivel a fizetés nélküli szabadságod alatt a biztosítás szünetel:
ld. 14-es pont OEP

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


és nem vagy biztosítottként foglalkoztatva Németországban (Minijob nem számít) így jogosult vagy Németországban a Familienversicherung-ra...

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: star70

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35461 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, amire választ nem találtam még a neten. Illetve tök ellentéteseket.
Jelen pillanatban még regisztrált munkakereső vagyok de Arbeitslosengeld nélkül mivel eddig itt még csak Minijobom volt. Márciustól viszont van 2-3 hónapra Teilzeit munkám az Allianz-nál. A kérdésem a következő, ha ez a munka megszűnik (mert garanciát nem tudnak adni arra hogy ez hosszabb távú lesz, de az sem garantált hogy megszűnik....érdekes, de mindegy) akkor van-e esély rá ,hogy a TB-met az Arbeitsamt fizeti majd tovább? A kérdés végülis jogos, merthogy találkoztam már olyan francia csajjal, aki csak pár hónapot melózott majd az megszünt (határozott lejáratú volt a szerződés) és mégis fizették neki. Ellenben találkoztam olyannal is, aki Arbeitslosengeld 2-t kapott majd az megszünt neki és mégsem fizették neki a tb-t.
Volt valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35463 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

SZia diablonia!

Alapvetőleg az a kérdés, hogy pflichtversichert vagy freiwillig versichert vagy-e. Mindez attól függ, milyen a biztosítási viszonyod jellege: munkakereső, munkanélküli, munkavállaló, vállalkozó, GYES, háztartásbeli, stb...
Ld. §5 SGB V (Versicherungspflicht).

Tehát ha jogosult vagy ALG I-re, aminek a feltételeit ld. itt:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Akkor arra az időre fizetik utánad a Beitrag-okat (Pflichtversicherung), amíg kapod az ALG-t:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Az ALG II esetében már kicsit komplikáltabb a helyzet, mert függ a juttatás jellegétől, attól, hogy fennállhat-e családi biztosítás (Familienversicherung), mekkora a jövedelem, etc. Tehát bizonyos esetekben átveszi az Arbeitsagentur a "Grundsicherung"-ot.
Bővebb infomációk itt:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ha jól olvastam, az esetleges elbocsátás esetén sem fogod teljesíteni sajnos az ALG feltételeit, tehát a biztosításodról neked kell gondoskodnod...A francia hölgyeményről nem írtál bővebbet, de elképzelhetőnek tartom, hogy előtte már dolgozott valahol az elmúlt három évben, stb...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35464 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

diablonia írta: Volna egy kérdésem, amire választ nem találtam még a neten. Illetve tök ellentéteseket.Jelen pillanatban még regisztrált munkakereső vagyok de Arbeitslosengeld nélkül mivel eddig itt még csak Minijobom volt. Márciustól viszont van 2-3 hónapra Teilzeit munkám az Allianz-nál. A kérdésem a következő, ha ez a munka megszűnik (mert garanciát nem tudnak adni arra hogy ez hosszabb távú lesz, de az sem garantált hogy megszűnik....érdekes, de mindegy) akkor van-e esély rá ,hogy a TB-met az Arbeitsamt fizeti majd tovább? A kérdés végülis jogos, merthogy találkoztam már olyan francia csajjal, aki csak pár hónapot melózott majd az megszünt (határozott lejáratú volt a szerződés) és mégis fizették neki. Ellenben találkoztam olyannal is, aki Arbeitslosengeld 2-t kapott majd az megszünt neki és mégsem fizették neki a tb-t. Volt valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Semmilyen munkakörre nins garancia, hogy megmarad e, vagy megszünik! Ez még az állami szektorban sem biztos! Nem tudom, hogy most melyik országról beszélsz, de Németországban nincs TB. Itt mindent külön fizetünk: munkanélküli biztositás, betegbiztositás, nyugdijjárulék, stb. Ha kevesebbet dolgozol mint 1 év, akkor nem fogják fizetni utanad a járulékokat ha megszünik a munkaköröd! Mivel tudod, hogy bizonytalan a munkahelyed kezdettöl fogva keress mást, hogy idöben át tudj állni! (S ha mégis megmarad a munkád, lemondani mindig le lehet!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!