Német betegbiztosítás

Több
10 éve 10 hónapja #32037 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Nem teccik, mert 2000,- ft a háromnyelvű. Ja és postázzák is. :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32044 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Az uj 3 nyelvumagyar hazassagi anyakonyvi kivonatokat EL KELL fogadni. Az a nem szabalyos ha nem fogadjak el. .

1./ Nem kötelesek elfogadni, ha nem németül van hanem angolul vagy franciául!
2./ Ha akrják az angolt elfogadják.
3./ Én egy szóval sem a háromnyelvű dokumentumokról
beszéltem, hanem a magyar, EGYNYELVŰ okmányokról!

A 3 nyelvu hazassagi anyakonyvi kivonat, a hivatalos EU FORMATUMBAN kellett.

Arról volt szó, hogy ha valakinek csak magyar dokumentuma van! Olvass figyelmesen!
(Nekem is csak a régi, elsárgult, még a szoci időkben kiadott papirjaim vannak! A legtöbb 50 évnél is idősebb s legfeljebb oroszul van valami rajta!! A 20-25 évvel ezelőtt kiadott okmány -vagy régebbi- az nem három nyelven van! Ezeket forditattni kell! Ha tetszik, ha nem!!)

Mit olvassak el okoska? Azt, hogy "hamarosan hazasodunk"? Nem adnak mar csak 3nyelvu, EU formatumu hazassagi anyakonyvi kivonatot. Amit, megegyszer csak neked, EL KELL fogadniuk! Ugy mint sok mas egyeb EU formatumu dokumentumot.
Senkit nem erdekel mi volt 89-ben, az se, hogy a te fiokodban milyen papir porosodik!
Koszonjuk emese, leulhet! :baby:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32118 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Az elsö ügyintezö nekem sem akarta elfogadni a 3 nyelvü okmanyt.....
Atmentünk egy masikhoz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32130 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Tony írta: Az elsö ügyintezö nekem sem akarta elfogadni a 3 nyelvü okmanyt.....
Atmentünk egy masikhoz.


Hiába állítják itt egyesek, hogy el kell a hármnylevű dokumentumot fogadni, tévednek, ha nincs a hárm nyelveben a német! Nincs erre előírás vagy törvény és egy hivatal sem köteles elfogadni! Kérhetik a hiteles német forditást, akkor is ha a fejetek tetjére álltok! Ha egy hivatalnok elfogadja, az az ő saját rizikója. Megteheti, ráüti a pecsitet, de ő szivja meg pl. ha kiderül, hogy az "eredeti" hamis! Én egyébként nem értem, hogy miért nem lehet hiteles német forditással ellátni a saját dokumenjeinket ha No.-ban kívánunk letelepedni??

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #32146 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Így igaz, ahogy Decotext írja:
Németországban a német a hivatalos nyelv, elfogadni elfogadják, német hiteles fordítással persze.
Anélkül nem kötelesek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32197 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Biztosítási bizonytalanságomban kérek segítséget. Én Selbständige-ként az AOK-nál vagyok 2 gyerek és a feleségem a családi biztosításban. Feleségem Minijobban dolgozik. Eddig oké.
1. Kérdés. ha a feleségem Vollzeit munkát talál akkor én lemondhatom az AOK-nál a biztosításom és az ő biztosításába családtagként bekerülhetek?

2. kérdés: ha marad minden így de nem szeretnék 350 eurót az AOK-nak minden hónapban fizetni, milye lehetőségeim vannak? Privát ügynök már macerál 120 körül lehetnék biztosított. De mi van a családdal? A minijob biztosítása háziorvosi ellátásra nem elég...oder? És a kiskorú gyerekek?

Köszönettel várom a hozzászólásokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!