Német betegbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31175 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

vbela64 írta: Mikor rákérdeztünk, akkor azt mondták, hogy valamiért férfi kódot, azonosítószámot, vagy mi a fenét kapott az asszony, bár a neve Nikolette, amit nem értünk.
Mondom, a tegnapi postával megérkezett már az ő "fénykép bekérő" űrlapja is, Remélem innentől már simábban megy az ügy, küldik majd a kártyákat. Eddig nem volt erre szükség, az asszony háziorvosa fel írt mindent amit kell, én még nem választottam orvost. Tehát nem is tudtuk, hogy kell/van ilyen kártya. Csak most, hogy a gyerek elhagyta a szemüvegét a szemésznél kezdődött ez a mizéria.
A szemüveg a gyereknél érdekes, mert ezt is elhagyta valahogy az edzésen (mindenki, még az öregfiúk focicsapata is kereste ), Illetve most van abban a korban, hogy évente romlik a szeme. Saját tapasztalatból tudom, én is átestem ezen.még egyszer köszi az infót, Remélem megoldódik.

Azért még annyit elmondok, hogy ha csak Te dolgozol és így van betegbiztositásod, akkor a feleséged és a gyerekek is automatikusan biztositottak! A nejednek csak akkor lesz külön így biztositása, ha ő is dolgozik! Gondolom ezt eddig is tudtátok! (Természetesen ez akkor van csak így, ha a család itt laki együtt, a BRD-ben.)

UI: szemüveg ügyben nem akarok belinkelt reklámot csinálni csak a nevét írom le.
A "Fielmann" cégnek nagyon olcsó és jó cuccai vannak. Keress rá a közeletekben
levő kirendelségre. Nagyon jók a tanácsaik is, érdemes személyesen bemenni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31177 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Ok. Tudom, hogy családi biztosítási rendszer van itt.
Megnézem a céget, ha tudom.
Csak azért írtam olyan hosszan, hogy mások is tanuljanak belőle, én is olvasgatom a régieket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31655 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok!
Ismét kérdést szeretnék feltenni.

A gyermekek megkapták már a kártyájukat, mi még nem. Gondolom a fényképpel bíbelődnek :)


A biztosító honlapján nem találjuk a szerződési feltételeket, illetve, hogy milyen "szolgáltatások" igénybe vételére jogosít a biztosításunk. Mint gyógyszer támogatás, szemüveg, fogászat, stb. Persze van egy ingyenes telefonszám, ahol lehet érdeklődni, de azért jobb lenne valahol inkább olvasni, mert meg tudnánk belőle keresni a szerteágazó kérdéseinket.
Vagy van-e olyan, hogy alap biztosításként minden biztosítónak szolgáltatni kell?
Üdv:
V.Béla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31658 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

vbela64 írta: Vagy van-e olyan, hogy alap biztosításként minden biztosítónak szolgáltatni kell?

Hát persze! Általános egészségügyi ellátást kapsz. A neten viszont ne hiszem, hogy egy biztosító igéreteket tesz valamire mert a kötelező betegbiztosításnál az állam előírja a juttatásokat! Azért én 2 másodperc alatt találtam ezt. A google jó társ ebben. Ügyelj arra, hogy ha magánbiztosításod van ott mások az együtthatók!

Leistungen der gesetzlichen Krankenversicherung [Bearbeiten]Die Leistungen der gesetzlichen Krankenversicherung in Deutschland sind im Fünften Buch Sozialgesetzbuch festgeschrieben und werden von den Krankenkassen nach dem Sachleistungsprinzip erbracht. Sie lassen sich unterteilen in:
Leistungen zur Verhütung von Krankheiten und von deren Verschlimmerung, sowie zur Empfängnisverhütung, bei Sterilisation und bei Schwangerschaftsabbruch
Prävention und Selbsthilfe
Gruppenprophylaxe bei Kindern zur Verhütung von Zahnerkrankungen
Individualprophylaxe bei Kindern zur Verhütung von Zahnerkrankungen
Medizinische Vorsorgeleistungen
Medizinische Vorsorge für Mütter und Väter
Empfängnisverhütung
Schwangerschaftsabbruch und Sterilisation
Leistungen zur Früherkennung von Krankheiten
Gesundheitsuntersuchungen
Kinderuntersuchung
Leistungen bei Krankheit
Krankenbehandlung
Ärztliche Behandlung einschließlich Psychotherapie
Zahnärztliche Behandlung
Kieferorthopädische Behandlung
Festzuschüsse bei der Regelversorgung mit Zahnersatz
Versorgung mit Arzneimitteln, Verbandmitteln, Heil- und Hilfsmitteln
Häusliche Krankenpflege
Haushaltshilfe (Sozialleistung)
Krankenhausbehandlung
Leistungen zur medizinischen Rehabilitation
Medizinische Rehabilitation für Mütter und Väter
Ergänzende Leistungen zur Rehabilitation
Künstliche Befruchtung
Soziotherapie
stationäre und ambulante Hospizleistungen
Belastungserprobung und Arbeitstherapie
Nichtärztliche sozialpädiatrische Leistungen
Krankengeld
Krankengeld
Krankengeld bei Erkrankung des Kindes
Fahrkosten
Leistungen zur medizinischen Rehabilitation, soweit diese dazu dienen, eine Behinderung oder Pflegebedürftigkeit abzuwenden, zu beseitigen oder zu mindern.
Leistungen bei Schwangerschaft und Mutterschaft
Ärztliche Betreuung und Hebammenhilfe
Versorgung mit Arznei-, Verband-, Heil- und Hilfsmitteln
Entbindung
Häusliche Pflege
Haushaltshilfe
Mutterschaftsgeld
Der Umfang der Leistungen bestimmt sich dabei einerseits nach den Prinzipien, die in der gesetzlichen Krankenversicherung für die Leistungserbringung gelten (§§ 2 I, 12 SGB V), andererseits nach Maßgabe der Richtlinien, die der Gemeinsame Bundesausschuss nach § 92 SGB V beschließt. Dabei werden grds. zugelassene Leistungserbringer tätig (Vertragsärzte, Zahnärzte, Psychotherapeuten). Geldleistungen werden von der Krankenkasse unmittelbar an den Versicherten ausgezahlt (Sachleistungsprinzip).
Zusätzlich zu den genannten und für alle Krankenkassen gesetzlich festgeschriebenen Leistungen, werden von einigen Krankenkassen auch erweiterte Leistungen in Form von sogenannten Wahltarifen angeboten.


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31910 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Sziasztok,

Mik a tapasztalatok a nornal kasszak kiegeszito biztositasaival? Pl. korhazi, fogorvosi etc. kiegeszitesekkel. Ezek olyan nehany 10EUR per ho, de kerdes, hogy van e ertelme.
Ezen a korhazi kiegeszito biztositason gondolkozom, lenne egy minimalis mutet amit meg kene csinalnom. A spec modszer orvosa azt modta akkor tud megmuteni ha van ilyen kiegeszitom. Gondolom sorbanallas van nala. "Hagyomanyos" modszert meg nem szeretnem. Nem nagyon van tapasztalatom ezzel, hogy mukodik egy ilyen kiegeszito biztositas?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31913 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

mahlzeit írta: Mik a tapasztalatok a nornal kasszak kiegeszito biztositasaival? Pl. korhazi, fogorvosi etc. kiegeszitesekkel. Ezek olyan nehany 10EUR per ho, de kerdes, hogy van e ertelme.Ezen a korhazi kiegeszito biztositason gondolkozom, lenne egy minimalis mutet amit meg kene csinalnom. A spec modszer orvosa azt modta akkor tud megmuteni ha van ilyen kiegeszitom. Gondolom sorbanallas van nala. "Hagyomanyos" modszert meg nem szeretnem. Nem nagyon van tapasztalatom ezzel, hogy mukodik egy ilyen kiegeszito biztositas?

Nekem nincs, de ahogy írtam a nejemnek van. A következőt mondja. Ez a kortól függő besorolás van. A nejem 57 éves és így a TKK-nál 25 euró/hónap a dija. Ezért pl. a tömést 100%-ban fizetik, egyéb kezelést, hídat, koronát, stb. 50%-ban fedezi.
ITT << megtudhatod, hogy neked mennyi lesz! >> Ez a link sem rossz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!