Háziorvorvos, táppénz Németországban

Több
12 éve 7 hónapja #7743 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Magyar valóságot említek: elmegyek a körzeti orvoshoz, gyerek orvoshoz 1 vagy 2 két begsibe szeretnék menni és megkapom általában egy hétre. Kint is megy ez a magyar mentalítás?Tom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7751 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Szia Tom,

A haziorvost, gyerekorvost nem tudom.
Nalam ahhoz, hogy betegallomanyt kapjal, ahhoz betegnek kell lenned.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7761 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Szia Éva!

Magyar valóság szerint időnként el kell mennem a körzeti orvosomhoz/ 2 év alatt legalább egyszer/. Különben töröl az OEP a doki beteg listájáról. Ha a dokinál vagyok akkor oda adom neki a listát , hogy milyen gyógyszereket írjon fel. A német doki meg is vizsgál, az is elfogadja az általad elé tett gyógyszer listát és kiírja? TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7768 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Szia Tom,
Nem vagyok haziorvos, nem tudom. Gondolom, ha nincs semmi ujabb bajod, az elsö alkalommal megvizsgal, egyeztetitek a gyogyszereidet, es ha nincs uj bajod, gondolom, felirja.
Nekünk meg keves ilyen van, de ha csak a szokott dolog kell, es nincs semmi ami ellene szolna, megkerdezzük, jol van-e es felirjuk. De ha pl a negyedevben mar harmadszor jön kenöcsert, es arra a testtajra ez nagyon sok, akkor nincs automatikus feliras....Mert ugye, lehet, hogy valtozott az allapot, de az is lehet, hogy mas oka van...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7773 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Sziasztok!

Valóban úgy van, ahgy Éva írta.
Első alkalommal, mikor háziorvost választ az ember, érdemes előtte felhívni, és telefonon egyeztetni, hogy fogad-e (nyilván nem sürgősségi esetről beszélek).
Júnisuban költöztünk új városba, és mivel eddig nem volt szükség rá, nem kerestünk háziorvost.
Most viszont a férjem összeszedett valami vírust, nem ment dolgozni (illetve a főnöke küldte haza a munkahelyéről), és kellett volna neki egy orvos, illetve természetesen táppénzes papír.
Kerestem a neten a közelben egy orvost, a férjem felhívta. Az asszinsztensnő első körben azt mondta, hogy 10 perc múlva telefonáljo vissza, mert egyeztetnie kell az orvossal új beteg esetén, hogy tudják-e fogadni.
Visszatelefonált, mehetett.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7816 Írta: wtibi
wtibi válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm aki segíteni akart vagy tippet adott,a probléma megoldódott. Nürnbergben találtam egy MAGYAR háziorvost,így az esetleges nyelvi nehézségek is át lettek hidalva.:) Nem tudom mennyire reklám az adatainak közzététele,de ha valakinek szüksége van rá szívesen megadom.

Üdv Tibi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!