Háziorvorvos, táppénz Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17009 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

mahlzeit írta: Ja persze. Bejon szetkrakogja az irodat, megjobb ha open-air office es a kovetkezo heten az emberek 60%-a mar otthon krakog. Bevetel kieses mondjuk 10x-es. Gondolkozzunk maskepp. En ha munkaado lennek, az ilyeneket kivagnam "gondatlansagbol elkovetett karokozasert". No defense, csak nemi ironia:), lehet ezt tobb oldalrol is nezni.
Szvsz, normalis melohelyen van bizalom, nem kell "kepeszteni"? BAr igaz, a bizalomert elobb meg kell dolgozni..

Az illetö valószinü próbaidön volt és ezalatt elment Mo.-ra, s ott orvoshoz ment
aki kiirta táppénzre, mert állitólag járóképtelen lett! Nem tüdöbajosokról volt szó!

Ha én munkaadó lennék és valaki a próbaidö alatt lebetegszik táppénzre akar menni annak az volt nálam az utolsó munkanapja, akkor is ha nem szimulál! Gondolj bele, hogy hányszor van túljelentkezés. Egy munkaadó sok sok embert elküld, mire egyet kiválaszt....Ez biztosan sokaknak keményen hangzik, de ez itt kapitalizmus s nem máltai szeretett otthon vagy a vöröskereszt! Nekem, mint "cégnek" az az érdekem hogy a melós termeljen. Majd ha 10 évet hajtott s lojális volt, akkor akár kurára is elküldöm saját költségemen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17011 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Ebben igazad van,hogy az lenne az utolso napja.De mi van ha peldaul munkahelyi baleset??? ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17021 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Szia mahlzeit!
Bizony igazad van, a bizalomert elöbb meg kell dolgozni.
A cseppfertözessel terjedö betegsegek legtöbbje a lappangasi idö utolso napjaiban mar fertöz, igy nem csak akkor tud az illetö fertözni, amikor bejön.
Azert en ezzel ugy vagyok, hogy ha valoban beteg, es ezt neha mondjuk amikor telefonal is lehet tudni, akkor semmi gond. De ha csak azert marad otthon, mert a hetvegen bulizozz, es nem aludt....akkor inkabb be se jöjjön kesöbb. A haziorvos itt is altalaban kiirja, ha az illetö keri. Ugyanakkor, mint munkaltato, az allandoan beteg munkavallalo nekem nem kell. Akar valoban beteg, akar nem.
Egyreszt hosszu ideig en fizetem a tappenzet, masreszt a munkat el kell vegezni, es valllakozokent nem engedhetem meg magamnak, hogy 2x fizessek ugyanazert a munkaert.
Es bizony idönkent hasznos, ha valoban tudjuk, valaki beteg...
Egeszen mas a kep, ha valaki hosszu idön keresztül jol dolgozott, es beteg lesz....
Aztan: nalam az egyik lany az elejen folyton beteg volt....amikor nem, akkor igen jol dolgozott, nem akartam töle megvalni. Igy csökkentettem a munkaidejet, es igy jo volt, mert kevesebbet dolgozott, többet pihent, kevesebbet volt beteg.
Most mindketten igen jol dolgoznak, kapnak plusz penzeket, tovabbkepzeseket, jo szallodaval, ebedet, stb...latjak, hogy megeri jol dolgozni, es igy müködik.
Bizony itt is nehez jo munkaeröt kapni. Az elejen nem ertettem miert, aztan megertettem. A jo munkaeröt mindenütt megbecsülik, es nem küldik el, tehat nem keres munkat, csak ha pl megszünik a munkahelye, vagy ha elköltözik, es hasonlo okokbol...
Illetve jo a fiatal dolgozo, mert öket lehet meg tanitani - mint nalam is a ket lanyt.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17023 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

rbert írta: Ebben igazad van,hogy az lenne az utolso napja.
De mi van ha peldaul munkahelyi baleset???

Ez sem zárja ki egyik a másikat! Esetünkben az illetö nem igy lett beteg. Ha üzemi (munkhelyi) baleset akkor kivárják amig visszajön, (addig valószinü kap táppéntz) s másnap elküldik! Ez csak formalitás, mint ahogy az is, hogy nula perc alatt rábizonyitják, hogy az ö hibája volt.....mert valamit nem tartott be, vagy meggondolatlan volt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18247 Írta: BUMBI
BUMBI válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Sziasztok.
Segítségeteket kérném,Németországban dolgozom bejelentett munkahelyem és biztosításom van(AOK).A kérdésem az lenne ha itt Magyarországon vesznek táppénzre hosszabb időre kb 5 -6 hét akkor honnan kapok táppénzt és hogy a munkáltató felmondhat-e táppánz alatt,és ha esetleg tudjátok-e a táppénz mennyi % ?iKöszi Simi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 napja #18268 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

BUMBI írta: Segítségeteket kérném,Németországban dolgozom bejelentett munkahelyem és biztosításom van(AOK).A kérdésem az lenne ha itt Magyarországon vesznek táppénzre hosszabb időre kb 5 -6 hét akkor honnan kapok táppénzt és hogy a munkáltató felmondhat-e táppánz alatt,és ha esetleg tudjátok-e a táppénz mennyi % ?iKöszi Simi

Kedves Bumbi! Ha itt van a munkahelyed és itteni (AOK) biztsoitásod akkor itt kapod a táppénzt! Ha otthon vesz egy doki táppénzre, akkor azt azonnal jelentsd ezt a német munkaadódnak (ha lehet már telefonon aznap. (Velem is előfordult) Én akkor szabin voltam és a derekam "kipukkadt" igy közel mozgásképtelen voltam és éppen a 3 hetes szabimat töltöttem Mo.-on!! Én ezt csináltam, hogy a munkaadóm lássa, hogy komoly a dolog:
1./ Aznap telefonáltam, amikor a doki kirt.
2./ A magyar orvosi papirt aznap elfaxoltam egy kis levéllel, hogy az eredeti egy hivatalos forditással másnap megy póstán!
3./ Hovatalosan lefordittatm**, és 2 nap múlva "ajánlottan" elküldtem a cégemnek.


Semmi gond nem volt, sőt! Azt mondták, hogy nem kellett volna..... Igaz! Én már 13. éve vagyok a cégnél és eddig 3x voltam táppénzen. Egyszer 4 napot, egyszer 1 napot, és ez a 10 nap amiről most írtam. Az eset 2008-ban volt!Én ha beteg vagyok akkor a pluszórákból veszek ki, amit amúgy is kiadnak mindenévben! Ezzel látják a lojalitásomat! Ezért a céeg is megbecsül!!!

A munkahelyed a táppénz alatt is elbocsájhat! A munkahelynek egy termelő munkatárs az érdeke. Ha beteg vagy, az nekik veszteség, mert a munkahelyet tartaniuk kellene, (hat hétig ők fizetnek, s csak utána az AOK), s a rádeső munkát másssal kell elvégeztetniük, netán a csökkent kapacitás miatt bizonyos munkákat le kell mondaniuk! Ha rám hallgatsz és nem lóg ki a beled, akkor inkább visszamész dolgozni. Ha valóban nagyon "odavagy", akkor úgy is haza küldenek, de nem lesz olyan ize a dolognak, hogy az otthoni szabidat hosszabbitotta meg egy haver doki!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: BUMBI

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!