Háziorvorvos, táppénz Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8049 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

btgyrgytms írta: Magyar valóságot említek: elmegyek a körzeti orvoshoz, gyerek orvoshoz 1 vagy 2 két begsibe szeretnék menni és megkapom általában egy hétre. Kint is megy ez a magyar mentalítás?Tom


Nem valami konstruktiv az elgondolés és mentalitás, mert itt kint az első 6 hét táppénzt a munkaadó folyósítja (évente 1 azonos betegségre). Csak ezután fizet a betegbiztosító! Egyszer készer megy ez talán, aztán hamar kitesznek! (Táppénz alatt is felmondhatnak >> Nálam is volt ilyen pedig, én tényleg beteg voltam amikor eltört a lábfejem)

Ha a gyerköc beteg, jobb ha nem mész táppénzre! Ezt mégkevésbbé tolerálják!
(Végül is igazuk van. Egy munkahely nem szociális intémény, és az érdekük
az, hogy jól elvégezd a munkádat, nem pedig az, hogy a családod ápold!)

UI: Gondold meg ezt a másik oldalról. Munkaadó vagy, mint vállalkozó. Betanítasz vagy kiképzel (+ próbaidő) egy munkaerőt (nem kis pénzen) aztán nincs aki elvégezze a munkát, vagy az állományt terheled túl! Nem használ a cégnek az biztos! Egyébként a satisztikák szerint az utóbbi évben drasztikusan csökkent országosan (BRD) a táppénzes órák száma!

Kédésem: ilyen gondolatokkal akarsz kijönni, vagy itt élni?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ayshabt1
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16987 Írta: ayshabt1
ayshabt1 válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Sziasztok
Mi mr kinnt élünk,de nagyon nehéz mivel nem beszélünk csak kicsit.Most épp a férjem keres kamionos munkát 30 év tapaszatalattal.Lehetőleg olyat ahol szállás biztosítanak.A Bayer részen lakunk, München,Landsberg Kaufberuen vonzáskörzetében.Beteg lett otthon,és nem tudott visszajönni mivel járásképtelen lett.Az ottani doki igazolta,egy táppénzes papírral,amire természetesen pénz nem jár otthon,az itteni orvos pedig megerősítve a diagnózist még1 hétre felvette.Aztán elvittük az AOK-hoz ahol be is vonták a biztosítási kártyáját.:(Tudja valaki hogy vajon miért? Esetleg azt tudja e valaki,hogy hány ledolgozott nap után jár táppénz?
Köszönjük!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16993 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

> Aztán elvittük az AOK-hoz ahol be is vonták a biztosítási kártyáját.:(Tudja valaki hogy vajon miért?

Ezt miért nem ott kérdeztétek meg?
Egyébként ki fizeti a biztositást?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16998 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

Szerintem otthon es itt is helyesen jart el az orvos. De hogy miert vontak be a kartyat, ha a biztositas rendesen lett fizetve, azt el nem tudom kepzelni.
Fontos lehet, hogy munkaviszonyban van-e meg, ki fizeti a biztositast. En is azt javaslom, higy menjetek be valakivel, aki jobban beszel nemetül, es kerdezzetek meg

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17000 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

ayshabt1 írta: 1 Most épp a férjem keres kamionos munkát 30 év tapaszatalattal. Lehetőleg olyat ahol szállás biztosítanak.

2 Beteg lett otthon, és nem tudott visszajönni mivel járásképtelen lett. Az ottani doki igazolta, egy táppénzes papírral, amire természetesen pénz nem jár otthon, az itteni orvos pedig megerősítve a diagnózist még 1 hétre felvette.

3 Aztán elvittük az AOK-hoz ahol be is vonták a biztosítási kártyáját.Tudja valaki hogy vajon miért? Esetleg azt tudja e valaki, hogy hány ledolgozott nap után jár táppénz?

1 / Ez szép, de ilyet szerintem sehol nem fogsz találni....
:lol:

2 / Ha Mo.-on volt és itt dolgozott, akkor ha (!) volt biztosítása, kell, hogy kapjon itt táppénzt! Ha próbaidős volt, akkor ennek viszont nézzetek utána jogilag, mert nálunk azonnal kitették az illetőt, aki lebetegedett a próbaidő alatt, és egy fillért nem fizettek utána a cégtől táppénzt! A munkahelynek kolega és dolgozó kell és sehol nem akarnak 6 hétig fizetni a semmiért! Csak ezután veszi át a betegbiztositó a költségeket!

:P

Bocs' de ha belem kilóg, akkor is bekepesztetek a munkahelyemre betegen is, hogy lássák, hogy valóban nem szimulálok! (Rendszerint úgy is hazaküldik azokat akik nem használhatók, de látják az akaratot!) Ha Mo.-on ment el a dokihoz az pech! Szerintem azonnal megszünt a munkahelye és kitették! (Én is már mentem be törött -gipszelt- lábbal, s a főnök maga vitt haza, pedig az irodában tudtam volna dolgozni, de ez is tilos így!!)
:sick:

3 / Szerintem mint a kettes pont. Megszünt a munkahelye, azonnali hatállyal kitették, így megszünt a betegbiztosítása is, amit valószínű, hogy jeleztek az AOK felé!
:whistle:

UI: én 1993-ban, porckorogsérvvel, saját kocsival jöttem vissza Mo.-ról, úgy hogy 50 kilóméterenként meg kellett állnom a fájadalom miatt. (1200 km az út) S itt mentem dokihoz hogy ne legyen a munkaadómnak semmilyen kétsége.....
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17003 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziorvorvos, táppénz Németországban

DECOTEXT írta: Bocs' de ha belem kilóg, akkor is bekepesztetek a munkahelyemre betegen is, hogy lássák, hogy valóban nem szimulálok! (Rendszerint úgy is hazaküldik azokat akik nem használhatók, de látják az akaratot!)

Ja persze. Bejon szetkrakogja az irodat, megjobb ha open-air office es a kovetkezo heten az emberek 60%-a mar otthon krakog. Bevetel kieses mondjuk 10x-es. Gondolkozzunk maskepp. En ha munkaado lennek, az ilyeneket kivagnam "gondatlansagbol elkovetett karokozasert". No defense, csak nemi ironia:), lehet ezt tobb oldalrol is nezni.
Szvsz, normalis melohelyen van bizalom, nem kell "kepeszteni"? BAr igaz, a bizalomert elobb meg kell dolgozni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!