Háziállat Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #22310 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Bocs, nem pontosan ide tartozik, de összehasonlítani érdemes.
Magyarországon is picit módosult most már a felállás a június 11-én elfogadott kormányrendelet szerint.
Kötelező chip beültetés, a kutya számára biztosítandó terület valamint az alom elválasztásának ideje, a törvénymódosítás érinti az állat küllemének megváltoztatása érdekében végrehajtott sebészeti beavatkozásokat is.
Végre valami okosat is tesznek.
Pontosan:
2012. augusztus 1-jén lép hatályba a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 16.) Kormányrendelet legújabb módosítása, mely változás leginkább az ebtartókat érinti.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22311 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Nos, én magam nevében tudok nyilatkozni.
Mint már írtam, nem hagyok otthon egész napra kutyát bezárva lakásban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De!
Lakásban tartott kutya, nem állatkínzás, HA MEGFELELŐEN VAN TARTVA (megfelelő mozgás mellett bizonyos fajtáknak ideális, ha nincs egyedül otthon hagyva egész nap, de aki egész napra egyedül hagyja a kutyáját, az ne tartson kutyát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon sok lakásban-és kint tartott kutya tesz szolgálatot az embereknek úgy, hogy mellette a kutya is kutyaként érzi magát, munka kutyaként "jól érzi magát" (pl. vakvezetőkutyák, mentőkutyák, stb....). Vannak olyan fajták, amelyek kifejezetten arra születtek, hogy ember mellett legyenek egész nap, és velük együtt dolgozzanak, pl. vadász kutyák (retriever) stb......
Ilyen kutyák nem tudnak "elégedettek, boldogok" lenni emberi társaság nélkül, mert arra lettek kitenyésztve, hogy ember mellet vannak egész nap.......(számos kistestű kutya, plussz a vadász kutyák, akik lakásban tartva nagyon jól érzik magukat ember mellett, ha megkapják a megfelelő mozgás adagot, és a fajtára jellemző hajlamaikat kiélhetik..... apportírozás, víz, stb.....)

Tehát igaz, hogy vannak kutyák, amelyeket nem lehet lakásban tartani, de vannak kutyák, amelyek kifejezetten azt igénylik.
Abban pedig már hozzászólásokkal ezelőtt egyet értettünk többen, hogy egyikünk sem díjazza ezen a fórumon (hozzászólók között), ha egész napokra magára hagy valaki kutyát, ha valakinek az a kutyatartás.... az ne tartson állatot.
Mivel ezt már olvashattad, hogy korábban talán nem is egyszer írtam, hogy nem hagyok magára egész napra kutyát (talán nem ezekkel a szavakkal, de utaltam már rá). Ezért nem értek a kérdésedet.....

Ha visszaolvasod figyelmesen a korábbi hozzászólásaimat, akkor előző hozzászólásod feleslegessé válik, hisz nem gondolnád, nem írnád azt, amit írtál..... nem lenne okod ezt írni, hisz már korábbi írásaimból láthatod a véleményem, amely csak kicsit különbözik a tiédtől, ezt a kicsit pedig én tiszteletben tartom neked, hogy másképp gondolod.

S mint már írtam, többször is, átmenetileg lakunk nem kertes házban, retrievert kertes házba viszem csak ki Németországba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem, ha sok felkiáltójelet teszek, akkor megérted végre.

A kutya etológiai, pszichológia dolgokban pedig lehet, hogy jártasabb vagyok egy kicsit nálad....... de ha esetleg még sem, akkor is meglehet a szabad önálló véleményem. Ha én tiszteletben tartom a véleményed, és elfogadom, hogy úgy gondolod, ahogy, remélem te is tiszteletben tartod az enyémet.
Mindenesetre, köszönöm, hogy megosztottad, gondolataidat, és sok hasznos tanáccsal elláttál!
Nem értek minden pontban egyet vele, de sok pontban igen.
De nem is kell mindenben egyet értenünk.....
(Az általad küldött képről nem nyilatkozom, mert ha egy kicsit is tudtál a sorok mögött olvasni, akkor sejthetnéd véleményem...... illetve, ha kicsit is figyelsz arra, amit írok, láthatod, hogy felelős, kutya számára is optimális kutya tartásra törekszem, nem pedig a saját igényeimet próbálom kielégíteni azzal a pótcselekvéssel, hogy kutyát tartok és emberivé formálom......)
Szóval köszönöm a beszélgetést, és a véleményed!!!!!
Szerintem a témát már eléggé kiveséztük, és nem kell mindenben mindenkinek egyet érteni, de ha figyelmesen olvasol, főbb kérdésekben egyet értünk....... Köszönöm észrevételeidet!!!!

Továbbra is várom olyan emberek hozzászólásait, akik Németországban kutyát tartanak, és bármi olyan hasznos információval tudják segíteni a topic-ot, ami még nem hangzott el.....!
Köszönöm előre is!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22313 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Miklós írta: Bocs, nem pontosan ide tartozik, de összehasonlítani érdemes.
Magyarországon is picit módosult most már a felállás a június 11-én elfogadott kormányrendelet szerint.
Kötelező chip beültetés, a kutya számára biztosítandó terület valamint az alom elválasztásának ideje, a törvénymódosítás érinti az állat küllemének megváltoztatása érdekében végrehajtott sebészeti beavatkozásokat is.
Végre valami okosat is tesznek.
Pontosan:
2012. augusztus 1-jén lép hatályba a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 16.) Kormányrendelet legújabb módosítása, mely változás leginkább az ebtartókat érinti.


Igen, ez jó hír! Jó, hogy beírtad!
A csonkítások már egy ideje tiltva voltak, úgy tudtam........ de jó hír, hogy szigorodtak itthon az állatvédelmi törvények.
Ha jól tudom, idén először történt meg az is, hogy állatbántalmazás miatt (lógyilkos) börtönbe került Magyarországon valaki.

Biztosan lesz egy átmeneti hullám, sok kóbor kutyával - mert inkább kidobják sajnos Magyarországon a kutyákat az utcára, ha költeni kell rá..... sajnos sokan ezt teszik, pedig menhelyre vinnék inkább -, de bízzunk benne, hogy hosszú távon, pár év alatt, valamelyest rendeződik a helyzet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22317 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

@Deco: Szerintem nem celravezeto extremitasokkal ervelni lakas vs kertes haz vitaban. Jo ellenpelda az amikor a tulajdonos mondvan, hogy kutya kertes hazba valo, kiloki a kertbe, meg neha lok nemi kajat es ebben kimerult az allattartas. A kutya meg megdoglik az unalomtol. Teljesen mindegy hol laksz, ha a kutya megfelelo idot foglalkoztatva van, foglalkoztatva es nem magara hagyva, akor nagyjabol ott tartod ahol akarod. (Extremitasokba ne menjunk el, hogy dog-ot tartani 30nm-es lakasban)
Kutyatipustol fugg mennyit kell foglalkoztatni. Szuleimnek beagle-juk van 65nm es lakasban. Kapasbol mondanam, hogy hulyeseg! De ok nyugdijjasok, felvaltva min. 4 orat van lent a kutya, foglalkoztatva!, mas kutyakkal csapatban is! 1 heten meg min. 2x min 8-10 ora kint a "telken". Jol tartott kutya, semi baja.
Az ilyen kiragadott peldakkal valo erveles nem vezet sehova. Ertelmes, felelosseggel rendelkezo kutyatartoban fel sem merul az amikkel ervelsz.
Nekunk sincs meg kutyank, pont azert mert felelosseggel nem tudom bevallalni, hogy raszanom az idot amit a kutyatartas igenyel az elkovetkezo mondjuk 10evben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22319 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Miklós írta: Bocs, nem pontosan ide tartozik, de összehasonlítani érdemes.
Magyarországon is picit módosult most már a felállás a június 11-én elfogadott kormányrendelet szerint.
Kötelező chip beültetés, a kutya számára biztosítandó terület valamint az alom elválasztásának ideje, a törvénymódosítás érinti az állat küllemének megváltoztatása érdekében végrehajtott sebészeti beavatkozásokat is.
Végre valami okosat is tesznek.
Pontosan:
2012. augusztus 1-jén lép hatályba a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 16.) Kormányrendelet legújabb módosítása, mely változás leginkább az ebtartókat érinti.

A kutyaadoval mi a helyzet vegul Mo.-on?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22322 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

mahlzeit írta:

Miklós írta: Bocs, nem pontosan ide tartozik, de összehasonlítani érdemes.
Magyarországon is picit módosult most már a felállás a június 11-én elfogadott kormányrendelet szerint.
Kötelező chip beültetés, a kutya számára biztosítandó terület valamint az alom elválasztásának ideje, a törvénymódosítás érinti az állat küllemének megváltoztatása érdekében végrehajtott sebészeti beavatkozásokat is.
Végre valami okosat is tesznek.
Pontosan:
2012. augusztus 1-jén lép hatályba a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 16.) Kormányrendelet legújabb módosítása, mely változás leginkább az ebtartókat érinti.

A kutyaadoval mi a helyzet vegul Mo.-on?


Önkormányzat döntése, hogy bevezeti-e, vagy más szabadon választott adót vezet be.
Nálunk pl nem vezették be, de bevezettek egy új ingatlanhoz kapcsolódó adót.....
Van olyan önkormányzat, ahol bevezették. Évi ajánlott mértéke 3 ezer Ft és 10 e Ft között van kb.
Idővel lehet, hogy több helyen bevezetésre kerül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!