Háziállat Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22204 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Decotext, en ugy erzem, vannak, akik szinte gyerekükkent kezelik a kutyaikat. Legalabbis amikor nemreg azt irta valaki, hogy a kutyak nelkül nem jön, nekem ilyen erzesem tamadt. Mindenkinek valoban sajat dolga, hogy mi a fontos neki. ha valoban a sajat elete jobbitasat is csak a kutyaival együtt tudja elkepzelni, az az ö dolga, tegye.
De itt Nemetorszagban bizony eleg nehez olyan berlakast talalni, ahova kutyat lehet vinni. Persze nem ismerjük a lehetösegeket, ha tud venni egy csaladi hazat, ott nem hiszem, hogy nem lehetne kutyat tartani.
Egyebkent en sem kritizalom, mert mindenkinek sajat dolga, hogy mit tart fontosnak. En mindenesetre a gyermekeimet, a munkamat fontosabbnak tartom, mint a haziallatot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22205 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: HA megvan a penze ra, tisztaban van a hatranyokkal es rizikokkal, akkor neked miert faj, hogy kutyaval akar jonni?

Ejnye bejnye kedeves Mahlzeit! Olvasni és értelmezni nem könnyü feladat, de nálad úgy látszik ez még nehezebbnek tünik mint másoknál! Én vagyok az utolsó akinek fáj az, hogy a dögöket megukkal akarják hozni! Én csak arról beszéltek, hogy vannak emberek akik Mo.-on nem találják meg a számitásukat, de egy új élet kezdeténél, pár ebet helyeznek elötérbe! Nekem tök mindegy, ha egy egész falkát hoz valaki magával! Söt! Én is nagyon szeretem a kutyákat és mi is mindig családtagként kezeltük, ha volt, de azért ez soha nem volt életcélunk, hogy elsödlegesen a kutyák elhelyezéséröl gondokodtunk volna, s ezért nyilatkoztam igy! Ez tehát csak a saját véleményem volt, s nem kritika! A döntés az övék!

De kritika volt, meghozza teljesen felesleges.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22208 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Eva10 írta: Decotext, en ugy erzem, vannak, akik szinte gyerekükkent kezelik a kutyaikat. Legalabbis amikor nemreg azt irta valaki, hogy a kutyak nelkül nem jön, nekem ilyen erzesem tamadt. Mindenkinek valoban sajat dolga, hogy mi a fontos neki. ha valoban a sajat elete jobbitasat is csak a kutyaival együtt tudja elkepzelni, az az ö dolga, tegye.
De itt Nemetorszagban bizony eleg nehez olyan berlakast talalni, ahova kutyat lehet vinni. Persze nem ismerjük a lehetösegeket, ha tud venni egy csaladi hazat, ott nem hiszem, hogy nem lehetne kutyat tartani.
Egyebkent en sem kritizalom, mert mindenkinek sajat dolga, hogy mit tart fontosnak. En mindenesetre a gyermekeimet, a munkamat fontosabbnak tartom, mint a haziallatot.

HAt igen.. HA egyszer bevallalsz egy haziallatot, akkor ahogy a kisherceg is:) azert felelos lettel. HA az ember elkoltozik a lakohelyerol, akkor vagy megoldja a kutya elhelyezeset Mo.-on ideiglenesen/veglegesen (felelosseggel) vagy kihozza. A forumon x+n-szer el lett mondva, hogy draga, nehez lakast talalni vele, szigorubbak a szabalyok. Kezdesnel nehezito(!) tenyezo. Ellenben nem mindenki koltozik ki ugy, hogy a kuszob alatt kuszik be, nem mindenkinek van gyereke, de lehet kutyaja, nem mindenki koltozik nagyvarosba es ha felmerte a rizikot es anyagi vonzatokat, ha van ra penze, miert ne hozza. Mindig ugy van lefestve Nemetorszag, mint egy horror kutyatartas szempontjabol. Egyaltalan nem, olyanok a szabalyok,hogy a felelos(!) allattartast tamogatjak. Ha betartod a szabalyokat es van ra penzed,akkor ez itt egy kutyaparadicsom!Viheted magaddal a boltokba, legtobb etterembe, hotelekbe, tomegkozlekedes etc. Public helyeken minden kutya porazon van, ellenben a parkokban, zold teruleteken (pl. itt a Rajna parton) meg nem lattam kutyat porazon.Meg a borju meretu dog-okat sem.Itt a Rajna parton eszmeletlen kutya dzsemborik szoktak lenni:) Raadasul tobb magyar kutyafajtanak is nagy respectje van itt, pl. Vizslaknak. Azt meg nem kell magyarazni, hogy mekkora segitseg egy kutyas tarsasag a beilleszkedesben! A kutya akkor is talal neked haverokat,ha te nem akarod.
Ha van az embernek evi 5-800Eur-ja kutyankent meg bevallalja a lakaskereses nehezsegeit es plusz koltsegeit, akkor miert ne?MAs cigire meg piara tobbet kolt.. A lenyeg, hogy LEGYEN tisztaban az itteni allattartas kovetelmenyeivel.
Nem mellesleg olyan kerdezo kapta a hidegzuhanyt, aki teljesen felelosen gondolkodik, egyikojuk mar kint van Nemetorszagban, munkaja van. Tehat realis kepet tud kapni az allattartas nehezsegeirol. A kutyakat nem vittek ki a kezdeshez etc.. Innentol az o dolga es felelossege, hogy dont. Informaciokat megkapta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22210 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hello

rég jártam erre, látom vannak kutyások is legalább azok ha már sportot kedvelők nincsenek ami számomra hihetetlen de igaz, itt nagy foci kultusz van és ugyanigy kutya-macska is.

foci mecsek vannak, de itt a forumukon egy olyant nem találtam ahol esetleg írnának a helyi foci csapatokrol, vagy valami,

nekem is van két kutyám azzal jöttem ki, egyik 11 éves a másik 6 éves, tudom te is kedveled a kutyákat de nem tartanál.

csak ne vedd már el kedvét neki, hogy itt milyen a kutyatartás, persze vannak szabályok amiket kőkeményen be kell tartani , pl. ürülék felszedése , kutya normális viselkedésre való megtanitása, stb. ha az nincs meg jobb ha nem hozza tényleg, csak utálatot szerezne magának, és kutyájának egyaránt.
enyémek ilyen szinten meg vannak tanitva itt kérdezik is ,hogy csinálom,hogy ilyenek, ha szolok bejönnek, nem engedem,hogy kint rajcsurozon itt is van, csendben vannak feleslegesen nem ugatnak, stb.persze van itt aki magasról leszarja, hogy a kutyája már reggel 5 kor sivitozik mint egy rakéta, vagy éppen ugat egészmap és nem szol rá, vagy amin én kiakadtam mint egy kakkusóra itt vannak rigók és egyáltalán más állatokat nem tartják tiszteletben.
mikor kutyája megfogja szegény madarat akkor legalább a tetemét ne hagyja ott ,
nekem ezek után az jött le,hogy a német kutyások jó része nem igazán normálisan tartja kutyáját.
elengedve viszik itt is és mikor szemben találkozunk volt olyan aki kérdőre vont, hogy miért pont itt megyek legalább is ezt értelmeztem amit magyarázott, ilyenkor mi van? küldjem el a p.....ba mert én simán azt tettem, vagy engedjem oda a kutyám aki pórázon és szájkosárban van , hogy tépje meg a kutyája, ? na nem azota nem teszek rá kosarat mondjuk pórázon megyünk , mondjuk ők nem igénylik a futattást, de itt ahogy elnézzem a kulturált német kutyatartás is hagy maga után kiváni valot.
Szerintem ha kulturáltan viselkedik kutyája semmi probléma nem lesz. büszkén mondhatom mikor a tulaj eljött megnézni,hogy is élek láttam arcán, hogy nagyon meg van elégedve, azzal ,hogy lakása egyben és tiszta annak ellenére, hogy kutyák vannak, igy örömmel váltunk el, ami nekem nagy megnyugvást ad.
elnézést a helyesirásért, de ezt ne vegyétek figyelembe ,ha nem azt csak amit irok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22211 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Eva10 írta: Egyebkent en sem kritizalom, mert mindenkinek sajat dolga, hogy mit tart fontosnak. En mindenesetre a gyermekeimet, a munkamat fontosabbnak tartom, mint a haziallatot.

Csak erröl irtam, semmi másról nem volt szó!
Én egy kicsit nehezen tudom elfogadni azt, hogy valaki nem tud nyelveket, nincs használtahó szakmája, s még nincs lakása sem, de a legfontosabbnak azt tartja, hogy hol és hogyan tudja a kutyáját elhelyezni! Nos, egy pásztornál vagy cirkuszi mutatványosnál ezt még meg tudom érteni, hiszen a kutya nem hobby, hanem létkérdés, de egyéb fontos körülményt csakis maguk a kutyatartók tudnak találni maguknak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22213 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Mahlzeit, en nem iteltem el, aki a haziallatat fontosnak tartja. Eppen azt irtam, hogy mindenki maga dönti el. Nekem csak az furcsa, amikor szinte gyerekükkent kezelik a haziallatot, es ugyanugy nem menek el nelkül,mint a gyerekük nelkül sem. De a fontossagi sorrendet is mindenki maga dönti le, es ha van ra penze, akkor termeszetersen minden könnyebb. Es amit irtam, csaladi hazban szerintem azt tart az ember, amit akar. Es gyakran hotelbe is lehet vinni haziallatot. Mi is mentünk mar törpenyuszival hotelbe.
Ugyanakkor en ugy emlekszem, hogy olyan hozzaszolotol is olvastam azt, hogy a kutyak nelkül nem jönne, akinek komoly penzügyi nehezsegei vannak. Igy szerintem fontosabb a sajat letfenntartas, mint a haziallat - de ez megint csak az en döntesem,mindenki ugy dönt, ahogy akar.
Es nem emlekszem, hogy en elitelöen irtam volnba, hiszen odairtam, hogy ez az en velemenyem, es mindenkinek meglehet a sajatja, en nem ereztem hidegzuhanynak a velemenyemet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!