Háziállat Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22085 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

babucicus írta: Sziasztok!Egy ideje olvasgatom a fórumot és az alábbi kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Párom kint van München mellett, Freising-ben és várhatóan mi is megyünk utána szeptemberben a kutyussal. A kutya ivartalanítva, chippelve. A kérdésem az, hogy ha Magyarországon regisztrálva lett a chip, akkor kell e kint is regisztráltatni, vagy egy rendszeren fut az egész. Esetleg ha tud valaki erre vonatkozólag árat is mondani (már ha szükséges a külön regisztráció) nagyon megköszönöm.köszönömbabucicus

Itt külön kell regisztrálni éws chippeltetni! Feltétlenül informáld magad a fajtáról. Németországban sok kutya fajta tartása tilos, ami Mo.-on engedélyezett. Különösen a "harci kutyák" tartása tilos és ezt nagyon szigorúan veszik!! (Kép) Ez változik még tartományonként is (a bayor elöirások a legszigorúbbak) de pl. a american staffordshire terrier az egész BRD-ben tilos. (Tartani, tenyészteni, behozni, minden.) (Ha rám hallgatsz, nem kutyával jössz, mert ennek az anyagi vonzata itt Németországban meglehetösen húzos!)



Egy chippelés itt a BRD-ben úgy 30 euró körül van a kötelezö oltásokon felül. 5 euróba kerül az új EU-Heimtierausweis ha még ez nincs az ebnek! EU-Heimtierausweis = EU honositási igazolvány.
FONTOS: nem elég a chip, regisztráltatni is kell. Ez nem mindig teszi meg az állatorvos igy a gazdinak kell ezt megtenni, különben a chip hatástalan és érvénytelen! Mindezekre jön az ebadó, ami területenként és településenként változik: INFO


Münchenben 100 euró,
Mülheim 160 euró,
Immenstedt 5 euró!

UI: azt meg elöre érdeklödd meg, hogy az adott lakásban
tartható e kutya! Nem minden bérlakásban engedik a blökit!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22088 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: Sziasztok!

Elolvastam a fórumot az elejétől a végéig. Nagyon sok hasznos információt sikerült összegyűjtenem általatok, köszönöm szépen!!!!!!!
Van egy-két dolog, ami számomra nem tiszta, ezért szeretném megkérdezni.
München környékére költöznék két kutyusommal (párom már kint van, és majd keres megfelelő házat, lakást a kutyusoknak és magunknak, valószínűleg Dachau-ban, hogy ha sikerül).
Egy 7 éves golden retrieverről és egy 1 éves yorkshire terrier kutyusról van szó.
Egy korábbi hozzászólásban itt a fórumon olvastam, hogy egy bérlakásba egy kistestű kutya vihető csak, illetve az sem világos, hogy most akkor a kutyaiskola kötelező-e vagy nem, és mit jelent az, hogy ha a kutya nem rendelkezik kutyaiskolai bizonyítvánnyal, akkor megbüntethet a rendőr.
Hogy lehet megoldani, hogy mindkét kutyus ott élhessen velünk?
A kutyaiskolai bizonyítvánnyal mi a helyzet, kötelező, vagy nem?

Ezen kívül bármilyen információt szívesen fogadok azoktól, akik már kinn élnek kutyussal!
(A kutyaadónak, biztosításnak már utána néztem. Oltva-féregtelenítve rendszeresen vannak! Chip+útlevél lesz még a kiutazás előtt. Egyik kutyus már ivartalanított - szuka- és a másik is ivartalanítva lesz, nem tudom, ennek van-e jelentősége ott.)
Kullancs témában egyébként arra mi a helyzet?
Errefelé Magyarországon ahol lakok, nagyon sok kullancs van, és többnyire fertőzöttek, és elég sok babéziás kutyát láttam az állatorvosnál. Németországban mi a helyzete e téren?
Melyik kullancs riasztót használjátok?

Köszönöm előre is!


Tudna valaki segíteni az általam feltett kérdésekben?
Köszönöm szépen előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22093 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: 1 Kullancs témában egyébként arra mi a helyzet?
2 Melyik kullancs riasztót használjátok?

1 Van itt is! Ugyan olyan veszélyesek, mint Mo.-on.
2 Semmilyet. Ez valójában csak az eladónak használ!
(Nem jarunk olyan területen ahol elterjedt. Ez a legjobb és a legolcsóbb védelem!)

Elterjedése a BRD-ben:

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22095 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Értem. Nagyon szépen köszönöm!
Akkor ha jól értelmezem, ott nem jellemző, hogy szimplán kutyasétáltató parkban, udvarban vagy az utca melletti füves területeken kullancsok lennének (mint Magyarországon), hanem főként az erdőkben vannak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22105 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: Értem. Nagyon szépen köszönöm!Akkor ha jól értelmezem, ott nem jellemző, hogy szimplán kutyasétáltató parkban, udvarban vagy az utca melletti füves területeken kullancsok lennének (mint Magyarországon), hanem főként az erdőkben vannak.

No, azért erre nincs garancia, de mivel a BRD-ben a póráz
kötelezö, igy nem lehet godod, hogy az eb összeszed valamit,
mert semmiképpen nem csatangolhat el! Még biztosabb ha nem
hozod magaddal a kutyát. Sok gondot, s problemát megold ez!


Valahol szerintem mindig el kell dönteni a prioritást!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22122 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Értem, köszi szépen!
Póráz csak külföldiekre nézve kötelező?

Vőlegényem már kint él, és csak a héten látott először pórázon kutyát (amerikai stafit és egy másik harcikutyát). Előtte rengeteg kutyát látott Dachauban és Münchenben valahol, és egyiken se volt póráz..... még mondta is, hogy engem majd ki fognak nevetni, hogy pórázon viszem a kutyákat, mert ott nem szokás.
Most akkor hogy van ez?
De végül is lényegtelen, én pórázon viszem őket, de Magyarországon simán városban egy füves területen össze lehet szedni kullancsot. Minap társasház belső füves udvarában csípett meg egy több gyermekes anyukát egy kullancs, miközben gyermekkel játszott, s mindez Budapesten!!!! A hölgy pedig lyme kóros lett.....
Köszönöm a tanácsot, de visszük a kutyákat is! Először egyiket, aztán idővel a másikat is.
Nálunk a kutya családtag, rengeteg köszönhetünk nekik!
Táp Németországban ugyanannyi, mint itthon (német tápot használunk), sőt kint még olcsóbb ha akciók vannak, kullancs-bolha szereket és ami még kell és bevált, itthonról viszünk, kozmetikázás itthon lesz, ugyanis 3-4 havonta eleinte haza kell járnunk egyéb okból kifolyólag..... oltást is Magyarországon rendezzük egyelőre, aztán később majd meglátjuk!
Kutyaadó és biztosítás német jövedelemhez képest pedig elviselhető mértékű, aztán reméljük, hogy nem történik semmi sürgős eset, ami miatt állatorvoshoz kéne menni, de ha mégis, akkor ott van a tartalék..... párommal együtt egy életre vállaltuk a kutyát (még akkor is, ha össze kell húzni néha a nadrágszíjat), mint mondtam, nálunk családtagok. Szerintem ezt sok kutyás ember megérti, aki érti mire gondolok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dobi, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!