Háziállat Németországban

  • szkitty
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15464 Írta: szkitty
szkitty válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Ha egy 6 hetes kölyök kutyáról van szó azzal mi a helyzet mi kell ahhoz hogy ki tudjam hozni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #15485 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szia!

Útlevéllel és chippel hozhatod ki. Viszont útlevelet csak az első veszettségi oltáskor kaphat, ami kb. 16 hetes korukban van. Addig sajna várnod kell vele. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szkitty
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #15489 Írta: szkitty
szkitty válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hát nem tudom már mit higgyek ha az interneten a magyar állatorvosi oldalon azt írták hogy a kiskutyákat 3 hónapnál kisebbeket is a védő oltások nélkül német országba be lehet hozni csak nem kereskedelmi célból.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #15496 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Azt hiszel, amit szeretnél. Mi augusztusban hoztuk ki a yorkinkat. Azóta már 2-szer voltunk otthon. Ha nem lett volna útlevele akkor sem lett volna gond, mert senki nem kérte tőlünk. De ha megállít a rendőr, akkor simát kérheti az állat útlevelét. Nekünk erre mindkét állatorvosunk felhívta a figyelmünket. De te tudod, azt csinálsz, amit akarsz! Kérdezd meg az állatorvosod, mivel még csak 6 hetes gondolom mentek egy párszor állatorvoshoz. Arra számíts hogy itt kint az állatorvos sokkal drágább, mint otthon! Én ezért örültem is, hogy úgy jött ki a lépés, hogy otthon oltattuk, nem itt. Otthon fogjuk ivartalaníttatni is, mert itt 250 euro, otthon pedig 10ezer forint. Szóval nem mindegy!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szkitty
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #15497 Írta: szkitty
szkitty válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Nem kellett kutyaiskolába járni vele? hát igen nem mindegy.igazából én azt is olvastam hogy egy fajtiszta kiskutyának akinek van chipje annak útlevél se kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hete #15513 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Ha kicsit is utánanézel német oldalakon akkor rá fogsz jönni, hogy a kutyaiskola a kutyatartóknak nem kötelező, csupán ajánlott, főleg a harcikutyáknál. Nincs ilyen hogy Hundeschule Pflicht.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!