Háziállat Németországban

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5157 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Németországba készülünk kiskutyánkkal, egy yorkival. Mire megyünk meg lesznek már az oltásai, így amit utána fog kapni félévente, évente majd igyekszünk itthon megoldani, mert úgy hallottam elég húzós Németországban az állatorvos.
Olvastam, hogy kötelező adót és biztosítást fizetni utánuk. Úgy láttam, hogy külön van a betegbiztosítás. A kérdésem, hogy azt érdemes kötni-e, vagy az is kötelező? A kutyakozmetika kb. milyen árban van kint?
Hol a legkedvezőbb biztosítást kötni?
Ha valakinek több tapasztalata van ebben, akkor megköszönném a segítséget.

Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6156 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szio Mariann

Kértél irjam le a tapasztalataimat a németországi állatokrol. kőszőnőm érdeklődésedet.
Csak azt tudom leirni amit itt tapasztaltam , és páromtól hallottam.
Én Kihoztam egy sziámi cicát, és másnap már trüsszőgőtt, nagyon megijedtem (macska nátha miatt , mert egy macskámat elveszitettem benne ) és természetesen egy nap várakozás után elvittem ide egy állatorvoshoz.
Megkérdezte hogy kapott -e oltást, mondtam igen egyet és megvizsgálta kb. 5 perc telt el ősszesen és mondta stressz miatt van. és fizettem 35 eurot egy oltással együtt .
Oltás itt 30 euro. Azt tudom hogy adót a kutyák nagysága után fizetik, minnél nagyobb annál tőbbet,
Biztositás nem kőtelező, csak ajánlott, azért szokták megkőtni mert sok az auto és ha elüti akkor sokat fizet az autos utánna.
Én tapasztalatom az. Itt a kőrnyékben vegyesen vannak kutyák és cicák igaz cica kevesebb.
Az állatokat imádják szo szerint itt csak kővér kutyákat és hatalmas macskákat látsz, még éjjel is sétáltatják a kedvencet.
A boltok előtt viz, száraztáp kitévve, ugyanugy az éttermekben, ez náluk természetes.
Sajnos a kedvenc tartása drága, tápok azok nem, kb olyan árban vannak mint otthon sőt az akciokkal még olcsobb,viszont az állatorvos és kozmetika drága, de én is majd a herélést otthon oldom meg.
De azt le kell irnom itt is találkozol olyannal aki nem szereti az állatokat, de ezek kevesen vannak :P mi is kutyust szerettünk volna venni, de mikor párom csinálta a keritést a szomszédasszony megkérdezte miért és mondtuk a kutya miatt kőzőlte az hangos és ugat :sick:
igy aztán mire magyarországra értünk kutyábol cica vásárlás lett :laugh:
Párom nem akart veszekedést a szomszéddal.:sick:
De imádom a sziámimat.
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6164 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Köszönöm. Akkor ezek szerint nektek hamarabb volt lakás, mint háziállat kint. Mi most a kiskutyával nehezebben találunk lakást, mert ha meghallják, hogy kutya, akkor már le is rakják a telefont. :( Pedig pont találtam egy cikket is, hogy a yorkikat engedélyezniük kellene.
www.mieterbund-bw.de/934.html?&MP=464-2586

Remélem mihamarabb sikerrel járunk, augusztus 10-e környékén szeretnék kimenni végre a férjemhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6168 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szio Mariann

Igen én már kint éltem a páromnál,és igy jőtt a cica.
Sajnos itt is vannak sokan akik idegenkednek az állatoktol a lakásban, de drukkolok, hogy sikerüljőn találni lakást igy is.
De azért ha ezen tul vagytok meglátjátok, hogy inkább szeretik az álatokat, csak a háztulajok a rongálástol tartanak a lakásokban :sick: csak nem értem miért hiszen annyi kaukciot kérnek irreállisan néha ,hogy az mindent fedezne ha valami tőrténik, de hát a fejükbe nem látunk bele.:P
Szio terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kema82

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7321 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok

Ma voltunk az állatorvosnál leirom a kőltségeket, hogy tudjatok kalkulálni:) hátha tudok evvel is kicsit segiteni.
Én Cicámat vittem el mivel kasztráltatni szeretném, két oltást kapott ez 36,46 euro 2 tablettát féregtelenitésre 12,61 euro plusz kapott még egyett a szájába 12,61-euroért
ősszesen fizettem 58,39 eurot. és időpontot kaptam 15-ére mütétre, ezt még nem tudom mennyi lessz, de majd megirom az árát.
Egy percet sem kellett várni időpontra mentünk, és csodás a rendelő.aranyosak az orvos, és s egitő is.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7343 Írta: Firewain
Firewain válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Kedves Terézia!

Egyik ismerősöm 150 Eu-t fizetett a kasztrálásért, plusz az általad leírtak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!