Háziállat Németországban

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3090 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hali,
Hát, én már tudom mennyibe kerül az állatorvos. Húzos, egy injekció meg 2 vizsgálat 100 euró. Hol lehet intézni a kutya adót? Nekem két kistestű kutyám van.
Ja és még a 2 év alatt, mióta itt vagyok nem láttam kóborkutyát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kgabesz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3330 Írta: kgabesz
kgabesz válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hali!
Az adot a kutyak utan a helyi regiszracios irodaban kell intezni,a folyamat ugy zajlik mint nalunk embereknel! A lakcimedre regisztraljak,kerik a papirjait (utlevel), meg fura kerdesek! Kapsz majd 1 biletat amit mindig vinned kell magaddal ha setalni viszed. Barmikor kerhetik!
A masik fontos dolog. Kell ra biztositast kotni! Ha nagytestu kutyus akkor igazolni kell,hogy tobb mint 3 eve van nagytestu kutyad. Viszont ha nincsen igazolas akkor 1 vizsgat kell vele tenned!
Remelem ertheto voltam, ha megsem akkor kerdezz nyugodtan! :)
ÜDV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4169 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Mi is mennénk Németországba a feleségemmel, de a kutyánkat nem tudjuk kire hagyni, elajándékozni nem akarjuk, mert nekünk ő a "gyerekünk". 40 kg körüli "borjú". Szóval csak annyit szeretnék megtudni, hogy szerintetek mennyire nehéz szállást találni, ha a kutyát is visszük.

Előre is köszönöm!

Üdv!
Nagytotya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4174 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hello!
Igen, érthetö volt köszi, csak most újabb kérdéseim támadtak: hogy igazolhatom, hogy 3 éve nagytestű kutya tulajdonosa vagyok, az oltási könyvét kérik-e, mert gondolom az is kellhet és ha jól sejtem, németül kíváncsiak rá. :) Az esetleges vizsga miből áll? (ugye nem nyelvvizsga, mert németül még nem tud a kutya :) )

Üdv!
nagytotya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kgabesz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4244 Írta: kgabesz
kgabesz válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hello!Az a nagy helyzet,hogy elirtam!Tehat ha tudod igazolni,hogy 2003 elott mar volt nagytestu kutyad akkor nem kell vizsga!!!!Az oltasi pair meg az utlevel{ha van} az keves,nevedre szolo igazolas kell,hogy tettel vizsgat kutyatartasbol!Na meg nem a kutyat kell vizsgaztatni,hacsak nem az ugynevezett "veszelyes fajtabol" valo!Milyen fajta a kutyad?Ezeket onnet tudom,hogy 3 hete vizsgaztam!Beallitunk a nemetjuhaszunkkal,hogy szeretnenk levizsgaztatni ot,hogy nem veszelyes kutyus,erre kozlik NEKTEK KELL VIZSGAZNI!!!!!Miert is?!Erre ok,hogy alkalmasak e vagytok nagytestu kutya tartasara!Szerintem picit vicces,kiskorom ota vannak kutyaink!!!!A vizsga termeszetesen nemet nyelvu,de mondtak ha nem megy a nemet,akkor van törökül is tesztlap:-}}}}Ugyhogy valaszthatsz:-}Viszont nem minden megyeben el ez a torveny!!!!!Tehat ha szerencsed van,akkor mindez lenyegtelen!erdemes megcsinalni,mert en ketto levelet kaptam,harmadszorra a rend eber örei kopogtattak,hogy van 14 napom ra,mert kulonben jon a bunti!!!!Van tesztlapom,meg par internet cim is,en onnet tanultam,nem minden kerdes van meg,de legalabb tudod,hogy mire szamitsal!Ha erdekel,akkor irj nyugodtan!Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4272 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szevasz!
Kösz a sok információt. Természetesen érdekelnek a kérdések és a tesztek, előre is köszönöm! Ezenkívül még az érdekelne, hogy nehezen találtatok-e lakást a kutyával? Ahogy egy-két helyről hallottam, ott jobban elfogadják a házi kedvenceket.
Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!