Háziállat Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7481 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szia Terezia,

Örülök, hogy jol vagytok, a mi kutyank is jol van. Parom azt mondta,tegnap este meg ugy ment, mintha reszeg volna, de ma mar jol vab, szep a sebe is.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7495 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

btgyrgytms írta: Érdeklődnék, hogy mi újság kutyagumi területén, vannak kötelező szabályok. Vagy az etika már kötelezi az embert. Mert idehaza ez az etika még nagyon kezdetleges.

Amit én kutyaügyben tudok az nem teljes körű, de saját tapasztalatokon nyugszik.
Németországban az ölebeken kívül alapvető szabály, hogy minden fajtájú kutyát kutyaiskolába kell vinni, amely őrző-védő nagytestű kutyák esetében akár két éven keresztül is tarthat. Itt minden kutyát elsősorban szocializálnak az ember környezetéhez, vagyis fegyelemre tanítják őket. Így aztán a hozzá nem értők csak csodálkoznak, hogy a bolt, a posta vagy a éppen a bank bejárata előtt, elfektetett kutyák várják türelmesen, hogy a gazdi kijöjjön az épületből. Egyébként a kutyát be lehet vinni a szállodákba az éttermekbe és a presszókba is, de minden felelősség a gazdát terheli. Ahol ezt nem lehet megtenni, ott táblával van tiltva, de ez kihat egyébként a vendéglátó egység forgalmának a csökkenésére is, mert sokan szeretnek a kedvenc kutyájukkal pl. egy étterembe beülni. Itt egyébként a személyzet külön kérés nélkül is a kutya számára tiszta ivóvizet szolgál fel. Szóval itt szeretik a kutyákat és meg is becsülik őket. Természetesen a kötelező kutyaiskolai oktatás kemény pénzeket emészt fel, de az elkötelezett kutyatartók ezt magától értendőnek tartják. Itt évekre visszamenően csak nagyon ritkán fordul elő, hogy ok nélkül valakit is a kutya megharapna, az utcán pedig egyáltalán nincs kóbor eb (herrenloser Hund ) és így a közutakon is ismeretlen az elütött kutya teteme.
Ha lehetőségünk van egy állatmenhelyt megtekinteni, ahová a megunt vagy a sors hozta események miatt gazdájától megválni kényszerült ebeket hoznak be, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy szinte luxus körülmények között élnek a menhelyi kutyák. Gyönyörű környezetben, rácsok nélkül, rendszeres étkezés, napi foglalkoztatás, rendszeres orvosi ellenőrzés, tisztaság, higiénia.
A kutya sétáltatásból eredő kutyaürüléket a tulajdonos vagy a kutya vezetője azonnal köteles feltakarítani. Az ehhez szükséges fóliazacskókból a kutya vezetőjénél, ha a kutyát közterületre viszi mindig kell lennie egy pár db-nak, különben a rendőr vagy a közterület felügyelő keményen büntetni fog. Akkor is büntet, ha a kutya nem az öleb kategóriába tartozik és nem rendelkezik igazolt kutyaiskolai bizonyítvánnyal. A községek nagy részén ingyenes kutyazacskó automaták működnek a frekventált környékeken, ahol kutyabarátok által látogatottabb helyek vannak.
Tilos a kutyát játszótereken,kórházak parkjaiban és az egyéb tiltott helyeken sétáltatni. Közterületeken pedig kivétel nélkül csak pórázon lehet vezetni. Nagyon kevés az a hely, ahol a pórázt hivatalosan le lehet venni a kutyáról és egy kicsit el lehet engedni futkározni... Ezek vagy kimondottan kutyafuttatásra kijelölt helyek vagy pedig magánföldterületek erre alkalmas részei.
A bérlakásokban lakásonként egy kistestű kutya tartható. megkövetelik azonban hogy a lakóközösség békéjét és nyugalmát ugatással, hangoskodással ne zavarja, mert akár egy lakó feljelentésére is intézkednek a kutya menhelybe szállításáról.
Kemény törvények, de ez a záloga az élhető és a kutyákkal kölcsönösen élvezhető mindennapi konfliktusmentes életnek.
Nem tudom, hogy más tartományokban mennyire szigorúak a kutyatartással kapcsolatos törvények. Ahol élek ez Bajorország, azt olvastam itt ezen a Fórumon róla, hogy rendőrállam. Én csak annyit érzek belőle, hogy rend van az élet minden területén és nagyon kedvemre való, jó itt élni.

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7502 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Melléklet:


Csakhogy egy kicsit színesítsem a Fórumot..... ez a mi kis kutyánk, Yorkterrier, egy kilogramnyi hűség és vidámság

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Eni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7503 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Nagyon Aranyos kiskutyus ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13035 Írta: lilimaci
lilimaci válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szia Éva

Nem tudom, kiutaztatok-e már, vagy még nem, de ha már sikerült, és esetleg jársz itt a fórumon időnként, érdeklődnék, hogy mennyire nehezen találtatok bérlakást a görényekkel. Nekünk is van, és velük, illetve egy csendes, nem ugatós, de nagy kutyussal mennénk ki. Úgy látom, nem esélytelen állatokkal lakást találni, legfeljebb kicsit nehezebb, mint nélkülük. Neked végül mi a tapasztalatod?
Tudom, hogy Németországban is elég sokan tartanak görényt, hiszen tenyésztik is néhányan őket, szóval nem kéne, hogy teljesen idegen legyen számukra, maximum nincsenek tisztában vele, hogy ők nem rongálnak, nem rágcsálnak és csendesek, szóval "ideális bérlők" :) . Horvátországban többször nyaraltunk görénnyel, és annak ellenére, hogy ott például csak a természetben található meg, hobbiállatként egyáltalán nem tartják őket, rácsodálkoztak, megsimogatták őket, és soha nem volt probléma a szálláskeresésnél. Szóval remélem, itt sem lesz annyira nehéz, nekünk ők családtagok, nélkülük sehová nem költöznénk :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13388 Írta: Panka68
Panka68 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Most regisztráltam itt és még új vagyok! Követem egy ideje a hozzászólásokat. Sikerült elég sok hasznos információt szereznem :) Lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni. Egészségügyi dolgozó vagyok. Pár napja jöttem haza 2 hónap munka után Düsseldorfból. Szerencsére kaptam egy jobb állás ajánlatot Frankfurtban és 1 hét múlva kezdek ott. Nekem a szállás és az ellátás adott. A kérdésem az lenne, hogy a párom is ki szeretne jönni utánam hogy tudnánk 2 főre megoldani a szállást legolcsóbban? Frankfurttól egy távolabbi városban, olcsóbb szállást keresünk. A legnagyobb probléma az hogy van egy kutyusunk akiről nem szeretnénk lemondani. Panzióra vagy apartmanra gondoltunk, de nem tudom lehet-e oda vinni a kutyát.
Mit tudnátok tanácsolni mi lenne a legmegfelelőbb számunkra?

Előre is köszönettel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!