Háziállat Németországban

Több
12 éve 3 hete #16981 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

engem ez a vizsga érdekelne....
stuttgart közelébe kisvárosba mennénk és van egy 6 éves rottweilerem..."totál jámbor bojler tesű energia takarékos üzemmódú néhai lányzó"...nem hiszem hogy extra kunsztokat végre tudnánk hajtani ezért főleg az érdekelne hogy a vizsga abban a tartományban kötelező-e és miből áll?
alapvető feladatokat persze megcsinálunk de nem jutottunk el az örző-védő dolgokig mert nem akartam belőle "ajtónállót" csinálni...
szóval ha találnánk egy házat és ki tudnám vinni akkor mire kell készülni?

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19306 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon!

Párom június elején indul ki Németországba, mert kapott egy hosszabb távra szóló munkaajánlatot. Hamburgba, vagy Nürnbergbe helyezik ki. Kutyám, és én augusztusban költöznénk ki, addig a párom házat nézne, ahova jöhet nagytestű kutya is, a környékbeli állatorvosokat, kutyafuttatókat (ha van kint ilyen) feltérképezné, hogy "biztos" helyre érkezhessünk. Reméljük, hogy nem fogja megviselni annyira a változás, és hamar megszereti az ottani környezetét is.

Igyekeztem végigolvasni a fórumot, mert nagyon érdekel a téma, hogy mi mindennel kell számolnunk, ha kint lesz velünk Othello. Nagyon szeretjük Őt, így nem volt kérdés, hogy vigyük-e magunkkal. Ő egy 2,5 éves Német Dog, tehát nem mondanám kiskutyának. ;) Mérete ellenére nagyon barátságos, nem ugatós, persze ha ugat, az elég öblös és hangos.

Két ellenkező véleményt is olvastam a kutyaiskoláról! Ezt megkövetelik kint?

Az alkalmassági vizsga valóban kötelező? Ő az első nagytestű kutyám, előtte nem volt csak kisebb kutyusom.

Ebadó mértékéről a borjúméretű kutyák esetén tudtok esetleg valami konkrétat esetleg? (megnéztem az egyik általatok adott linket, és nem tartozik a veszélyes kutyafajták közé Németországban sem)

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Mindenkinek sima költözést és békés szomszédokat kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19327 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szia!

Mi Baden -Würthenbergben laktunk, ahol a kutyaadó évi 60 Euro volt egy kutyára, majd minden további kutya 120 Euroba "kerül". Ez mérettől függetlenül ennyi, de nyilatkozni kell a fajtájáról, hogy nem harci kutya-e az illető, mert arra valami más vonatkozik. A nyilatkozaton felsorolták a harci kutyafajtákat is, de talán a német dog nem volt a listán. Ezen nyilatkozatot akkor kell kitölteni, amikor bejelented a kutyát a lakhelyedre, ugyanis ez is kötelező.
Talán segítség voltam.
Üdv!
Nagytotya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19333 Írta: Othellosadri
Othellosadri válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Szia Nagytotya!

Köszönöm szépen a gyors választ! Bizony, sokat segít minden új információ! Köszönöm szépen! :)

Üdv!

Adri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #21829 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Elolvastam a fórumot az elejétől a végéig. Nagyon sok hasznos információt sikerült összegyűjtenem általatok, köszönöm szépen!!!!!!!
Van egy-két dolog, ami számomra nem tiszta, ezért szeretném megkérdezni.
München környékére költöznék két kutyusommal (párom már kint van, és majd keres megfelelő házat, lakást a kutyusoknak és magunknak, valószínűleg Dachau-ban, hogy ha sikerül).
Egy 7 éves golden retrieverről és egy 1 éves yorkshire terrier kutyusról van szó.
Egy korábbi hozzászólásban itt a fórumon olvastam, hogy egy bérlakásba egy kistestű kutya vihető csak, illetve az sem világos, hogy most akkor a kutyaiskola kötelező-e vagy nem, és mit jelent az, hogy ha a kutya nem rendelkezik kutyaiskolai bizonyítvánnyal, akkor megbüntethet a rendőr.
Hogy lehet megoldani, hogy mindkét kutyus ott élhessen velünk?
A kutyaiskolai bizonyítvánnyal mi a helyzet, kötelező, vagy nem?

Ezen kívül bármilyen információt szívesen fogadok azoktól, akik már kinn élnek kutyussal!
(A kutyaadónak, biztosításnak már utána néztem. Oltva-féregtelenítve rendszeresen vannak! Chip+útlevél lesz még a kiutazás előtt. Egyik kutyus már ivartalanított - szuka- és a másik is ivartalanítva lesz, nem tudom, ennek van-e jelentősége ott.)
Kullancs témában egyébként arra mi a helyzet?
Errefelé Magyarországon ahol lakok, nagyon sok kullancs van, és többnyire fertőzöttek, és elég sok babéziás kutyát láttam az állatorvosnál. Németországban mi a helyzete e téren?
Melyik kullancs riasztót használjátok?

Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22083 Írta: babucicus
babucicus válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot és az alábbi kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Párom kint van München mellett, Freising-ben és várhatóan mi is megyünk utána szeptemberben a kutyussal. A kutya ivartalanítva, chippelve. A kérdésem az, hogy ha Magyarországon regisztrálva lett a chip, akkor kell e kint is regisztráltatni, vagy egy rendszeren fut az egész. Esetleg ha tud valaki erre vonatkozólag árat is mondani (már ha szükséges a külön regisztráció) nagyon megköszönöm.
köszönöm
babucicus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!