Háziállat Németországban

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22214 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

DECOTEXT írta:

Eva10 írta: Egyebkent en sem kritizalom, mert mindenkinek sajat dolga, hogy mit tart fontosnak. En mindenesetre a gyermekeimet, a munkamat fontosabbnak tartom, mint a haziallatot.

Csak erröl irtam, semmi másról nem volt szó!
Én egy kicsit nehezen tudom elfogadni azt, hogy valaki nem tud nyelveket, nincs használtahó szakmája, s még nincs lakása sem, de a legfontosabbnak azt tartja, hogy hol és hogyan tudja a kutyáját elhelyezni! Nos, egy pásztornál vagy cirkuszi mutatványosnál ezt még meg tudom érteni, hiszen a kutya nem hobby, hanem létkérdés, de egyéb fontos körülményt csakis maguk a kutyatartók tudnak találni maguknak!


Nos, a félreértések elkerülése végett....
- beszélek nyelveket
- van használható szakmám, gyakorlatom
- párom lakásban él Németországban (csak ha már kint leszek, addigra keres másikat...)
- a legfontosabbnak nem azt tartom, hol tudom elhelyezni a kutyámat (a fórumon arról kérdezek, amiről nincs információm)
- a kutya nem létkérdés, de a felelősség, felelősség (ezt nem magyarázom tovább, úgyis félre érti, aki akarja, engem pedig nem érdekel, ki mit gondol)
stb. stb. stb....

Mindig is jól éreztem magam Németországban. Szeretem az ottani mentalitást. Németek mindig nagyon segítőkészek, és kedvesek voltak, legalább is, akikkel én találkoztam....mikor korábban kint voltam, velem, s azzal amit csináltam meg voltak elégedve a németek.....

Elfogadok mindenkit olyannak, amilyen!
Beleértve azt is, aki nem tud valamiért másokat elfogadni.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22216 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Hozzáteszem azt is, hogy már sok kutyám volt, de még sosem voltam hotelben, vagy nyaralni kutyával....
S nem, hogy nem kezelem gyerekként a kutyákat, de sajnálom is azokat a kutyákat, akiket az emberekként kezelnek.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22217 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

:) Hu milyen jót írtál minden soroddal egyet értek, bár nekem most számomra uj, amit irtál, hogy itt egy kutya " evi 5-800Eur-ja" gondolom azokra érvényes akiknek állando bejelentett lakása van, én ide most ideiglenesen jöttem ki nem tudom igazán meddig kb. 2 évig még amig a fiam itt van, utána meglátjuk, sok hasznosat írtál, kösszönöm .
az igaz,hogy nagyon szeretik a magyar fajtákat én is sok vizslát láttam, valahogy azt nagyon ismerik,
itt még sok a retriever, és a sok kis testű keverék akik harcosabbak jóval egy nagy testű kutyánál.
itt nagy testű kutyát talán ha 2 láttam azoatk is normálisan kezelve,

itt sajnos nem barátkozosak a kutyások minket kikerülnek ugy félnek a kutyáimtól mint a tűztől pedig nem is harci kutyáim vannak csak simán angol bulldogjaim talán egy kutyás jött oda akivel sajnos nyelvhiányosága miatt a kösszönösen tul meg ,hogy ? éves a kutya mást nem tudtunk beszélni. pedig jó lett volna.
teljesen egyetértek veled abban ,hogy nekünk a kutyák mások mint másnak, ugy tudnám hasonlitani mig egy megrögzött dohányosnak a cigi az élete ,akkor érzi magát jol ha szájában log éjjel-nappal, vagy éppen van aki tényleg piál, és élete minden perce a körül forog, na ők tényleg többet költenek mint mi, és nem is egészséges életet élnek.

egy kutyás minden nap rá van kényszeritve,hogy mozogjon mert a kutyája igényli, és megy mozog vele, tehát már sportosan él, aztán ne feledjük el akinek van kutyája vagy volt kutyája tudja miről irok, a kutyától baromi szeretettet kap vissza, sokkal többet mint némelyik embertársától

irod, hogy nehéz olyan lakást találni ahova kutyával mehetsz, ? nekem nem volt nehéz, talán 3 helyre irtam meg világosan érthetően mit szeretnék megkérdeztem mit tud nyujtani és mennyiért.és mind 3 várt a kutyáimmal persze azt választottam akinek az ára tetszett. egyik lakás Köztingben lett volna,egy társasházban de csak hidegen 400. eut kért volna , igy azt kizártam, és kettő közül választottam , elkértem ,hogy küldjön képet , leirást mik a feltételek, aztán otthon döntöttem választottam és mint látható nem rosszul. tehát ha nagyon komolyan veszed és ráfekszel még otthon ,hogy keres akkor találsz, addig nem jöttem ki mig nem volt biztos, pedig nyelvet nem beszélem, forditó segitségével irtam meg mit szeretnék, és minden esetben válaszoltak, tehát ők is ugy voltak vele, hogy forditot vagy olyant kértek aki beszéli a nyelvet, nem tudom, de nekem sikerült.
persze meg kell jegyeznem nem a googlét használtam mert az bödületes hülyeségeket forditott ,
utána irtam másikkal amiben sürü elnézést kértem ,hogy az elöbbi levelem ilyenre sikeredett.
de vették a lapokat, tehát nem kell félni, én azt mondom ha én bele mertem vágni ilyen idősen ebbe akkor fiatal miért ne. elöttük az élet. és olyan élet amit maguknak teremtenek, mert rajtunk múlik minden . hogy hogy élünk,

Lehet, hogy én nagyon szerencsés lettem mert egy 70 négyzetméteres lakásban vagyok van egy ici-pici kertem ahova ki lehet ülni ,ha akarok,
és mindezért 380 eut- fizettek rezsivel együtt. de az is igaz, hogy én megirtam ,hogy az én kutyáimért vállalok minden felelőséget, de nem kell félniuk mert ilyen ,hogy szétszedi a lakást, felmászik ide-oda ilyen nincs, pedig imádom őket de nekik is meg van a kishelyük én sem ülők bele stb. igy csupán az,hogy jól érezd magad kutyáiddal neked is meg kell dolgozni érte, nem szabad sajnálni az időt arra, hogy megtanitsd a kutyádat a normális élethez, neki is jobb de főleg neked.

és Kedves Mahlzeit ne haragudj, hogy megszolitlak de DECOTEXT másként látja ezért nem szabad rá haragudni, Ő régebb óta él itt, és van némi tapasztalata gondolom ami nem valami jó lehet, kutyatartásal kapcsolatban.
mondjuk a" dögök "helyett irhata volna a kutya szót is,

tudod vannak olyan kutyások is akik sokat rombolnak emberekben a kutyákkal kapcsolatban, és ennek azok iszák meg a levét akik rendesen, tartják a kutyáikat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22218 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Csillamama, Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot!!!!
Enyémekkel nem lesz gond, hisz a retriever már 8 éves, egyre nyugisabb, és csendes.... meg hát tipikus retriever.
A yorki fiatal, de jó fej.
Mindegyik kutya tanulékony.

Megkérdezhetem, hogy milyen honlapon néztél lakásokat?
A 380 euró az nagyon olcsó!!! Bár hely függvénye is, van ahol drágábbak a lakások.

500-800 euró éves szinten a kutyára gondolom úgy jön össze, hogy:
- kutya adó
- kutya biztosítás
-kötelező oltás, illetve ha beteg akkor az plussz
- táp, bolha-kullancs elleni védelem, kakis zacsi stb....illetve ki mit használ még
Számolgattunk mi is, és a német fizetéshez mérten teljesen elfogadhatók az árak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22219 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Láttam én is Magyarországon sok kutyást, akik szinten szégyen, miket műveltek, illetve mennyire felelőtlenek voltak, így érthető is, ha sokan szkeptikusan fordulnak az emberek felé..... de nem szabad mindenkiről azt feltételezni, hogy olyan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22224 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream olvastam amit irtal, en is sajnalom azokat a kutyakat, akiket szinte gyerekükkent kezelnek....hiszen a kutya kutya, es akkent kell kezelni, barmennyire szereti is az ember.
Megertem, hogy a kutyaval jönnel ki, en azt javaslom, hogy inkabb hazat keressetek, mert ott kevesebb a problema. Tudod, ha a kutya a kertben ugat, azt nem zavar senkit, illetve nem erdekes, mert a masike is ugat. Ugyanakkor, ha pl egy hazban ugat, az bizony zavaro lehet. Ahol most lakom, ott nem lehet haziallat, de nem is örülnek neki, ha mondjuk az ejszaka közepen elkezdene ugatni egy kutya.
Azt javaslom, ha hazat bereltek. ott is meg kell kerdezni a kutyat, es hogy bemehet-e a hazba, ha igen, mindenhova bemehet-e. Ismerösömnel pl a földszintre mehetett, feljebb nem.
Es igen, eleg sok hotelbe lehet kutyat vinni, azt elöre jelezni kell, es altalaban fizetni is kell erte. De ugye, ha nem akarjatok otthon hagyni, akkor ez egy lehetöseg. Mi ha hazamegyünk, Deggendorfban szoktunk megszallni egy hotelben, ami nincs messze a palyatol ( ez kb fele ut nekünk), es oda pl mar mentünk törpenyuszival.
Ja, es kell rajuk biztositast kötni, hogyha valami kart okoznak, akkor a biztosito fizeti. Ez gyakran a haztartasi biztositas kiegeszitöje tud lenni. De ugyis egy csomo biztositas kell, megkerdezitek az ügynököt, mit ajanl.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!