Háziállat Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22228 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: Nos, a félreértések elkerülése végett....
- beszélek nyelveket
- van használható szakmám, gyakorlatom
- párom lakásban él Németországban (csak ha már kint leszek, addigra keres másikat...)
- a legfontosabbnak nem azt tartom, hol tudom elhelyezni a kutyámat (a fórumon arról kérdezek, amiről nincs információm)
- a kutya nem létkérdés, de a felelősség, felelősség (ezt nem magyarázom tovább, úgyis félre érti, aki akarja, engem pedig nem érdekel, ki mit gondol)
....

Szuper! Igy természetesen másképpen néz ki a helyzet!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22230 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

csillamama írta: 1 Lehet, hogy én nagyon szerencsés lettem mert egy 70 négyzetméteres lakásban vagyok van egy ici-pici kertem ahova ki lehet ülni ,ha akarok, és mindezért 380 eut- fizettek rezsivel együtt.

2 .. de DECOTEXT másként látja ezért nem szabad rá haragudni, Ő régebb óta él itt, és van némi tapasztalata gondolom ami nem valami jó lehet, kutyatartásal kapcsolatban. mondjuk a" dögök "helyett irhata volna a kutya szót is,


Kedves Csillamama!
1 Szeretnélek megkérni arra, hogy csak úgy nagyvonalakban ird le, hogy a BRD melyik területén lehet ilyen lakást, ekkorát és rezsivel együtt ennyiért kapni!

2. Ennek nagyon is nyomos oka van! Mi is imádjuk a kutyákat, s pontosan ezért soha nem vinnénk emeletes házba ebet! Van egy úgy nevezett "Artgerechte Haltung" az az, az állatnak megfelelö tartási módszer! Mi tömbházban lakunk s naponta halljuk a magárahagyott (egész nap dolgoznak a tulajok) DÖGÖK sirását, ugatását, kinlódását! Nekem senki nem mondja azt, hogy egy kutya jól érzi magát ha naponta 2x 3x lemehet a dolgát elvégezni s különben egész nap egy lakásban van! Kertes házban én is tartanék kutyát. Két lépcsöházzal arrébb ahol most lakunk, 2 him husky van a hazban. (Jó nagyok elhiheted!) Úgy vonyitanak néha, mint a farkasok... hosszan és magányosan...... Aztán megjön a "kegyelems úr" délben és kimegy velük 1-2 órara! Nos, én az ilyeneket súlyosan megbüntetném állatkinzásért!
(Sajnos a törvény ezt engedi!)

Nos, többek között ezért vagyok alapjában ellene annak, hogy valaki(k) kert nélküli bérlakásba vigyen kutyát! Ez ugyanis nem a kutya szeretetéröl tanuskodik, hanem egy nagyfokú egoizmusról a kutyakkal szemben! Ezek az emberek magukat szeretik, nem a kutyákat! Emeletes hazban, tömblakásokban igazi kutyabarát, nem tart ebet! Ugyan ilyen okok miatt nem szeretjük a cirkuszt sem, ahol szerencsétlen állatokat kényszeritenek különözö olyan muntaványokra amit természetes körülmények között soha nem csinálnának! Ez is kinzás a köbön!

Talán igy most egyeseknek felvillant, hogy miért nyilatkoztam a kutyatartásról negativan! Nekünk a nejemmel, soha nem a kutyákkal volt bajunk, hanem azokkal akik nem megfelelöen, "ál kutyaszeretetböl" tartanak maguk körül állatokat: kutyát, macskát, s egyéb négylábút, amelyek amúgy soha nem élnének irgalmatlan betonépületekben! Nálunk egy lakásban tartott állat kimerül egy jól felszerelet autómata akváriumnál..... Ez egy határeset, de ez is csak akkor ha szakszerüen fel van szerelve!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22239 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Eva10, köszönöm szépen!
Már találtam egy egész jó biztosítási csomagot a kutyusoknak! Ha esetleg házban okoznának kárt, arra is fizet.....de sok másra is és teljesen tűrhető az ára. Nem hinném, hogy kárt okoznának a házban, de bízom benne, hogy ez is egy jó pont a tulaj felé, hogy erre is szól a biztosításunk.
Igen, ha már a retriever is kint lesz, mi is inkább kertes ház felé keresgélünk. Ha távolabb van a munkahelytől, az sem baj, meg legalább nyugis környék. Mindig kertes házban értem Magyarországon is, hozzá szoktam eléggé. Szerencsére nem ugatósak a kutyák. Ritkán ugatnak csak, de már olvastam olyat is, hogy volt, aki feljelentett Németországban kutyatulajdonost azért, mert társasházban ugatott a kutyája, szóval ezek után erre is nagyon figyelek!
Mert akár elvehetik a gazditól a kutyát a feljelentés miatt....
Igen, tény, hogy komoly szabályok vannak Németországban, de egyáltalán nem bánom, legalább jobban átgondolják az emberek, hogy tartanak-e kutyát, vagy másra költik pénzüket. Más téren is komoly szabályok vannak, és precízek a németek, és ez nekem nagyon tetszik! Én is nagyon precíz vagyok.....
Lehet, hogy nem szabad ilyet kérnem, de megtennéd, hogy benézel a Német egészségügy topicba? Kérdezni szeretnék Tőled. Sajnos ahhoz, hogy privát üzenetet küldjek, még nincs elég hozzászólásom. Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22241 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

DECOTEXT írta:
Kedves Csillamama!

2. Ennek nagyon is nyomos oka van! Mi is imádjuk a kutyákat, s pontosan ezért soha nem vinnénk emeletes házba ebet! Van egy úgy nevezett "Artgerechte Haltung" az az, az állatnak megfelelö tartási módszer! Mi tömbházban lakunk s naponta halljuk a magárahagyott (egész nap dolgoznak a tulajok) DÖGÖK sirását, ugatását, kinlódását! Nekem senki nem mondja azt, hogy egy kutya jól érzi magát ha naponta 2x 3x lemehet a dolgát elvégezni s különben egész nap egy lakásban van! Kertes házban én is tartanék kutyát. Két lépcsöházzal arrébb ahol most lakunk, 2 him husky van a hazban. (Jó nagyok elhiheted!) Úgy vonyitanak néha, mint a farkasok... hosszan és magányosan...... Aztán megjön a "kegyelems úr" délben és kimegy velük 1-2 órara! Nos, én az ilyeneket súlyosan megbüntetném állatkinzásért!
(Sajnos a törvény ezt engedi!)

Nos, többek között ezért vagyok alapjában ellene annak, hogy valaki(k) kert nélküli bérlakásba vigyen kutyát! Ez ugyanis nem a kutya szeretetéröl tanuskodik, hanem egy nagyfokú egoizmusról a kutyakkal szemben! Ezek az emberek magukat szeretik, nem a kutyákat! Emeletes hazban, tömblakásokban igazi kutyabarát, nem tart ebet! Ugyan ilyen okok miatt nem szeretjük a cirkuszt sem, ahol szerencsétlen állatokat kényszeritenek különözö olyan muntaványokra amit természetes körülmények között soha nem csinálnának! Ez is kinzás a köbön!

Talán igy most egyeseknek felvillant, hogy miért nyilatkoztam a kutyatartásról negativan! Nekünk a nejemmel, soha nem a kutyákkal volt bajunk, hanem azokkal akik nem megfelelöen, "ál kutyaszeretetböl" tartanak maguk körül állatokat: kutyát, macskát, s egyéb négylábút, amelyek amúgy soha nem élnének irgalmatlan betonépületekben! Nálunk egy lakásban tartott állat kimerül egy jól felszerelet autómata akváriumnál..... Ez egy határeset, de ez is csak akkor ha szakszerüen fel van szerelve!


Persze, érthető!
Jogos, mert nem írtam, de a retrievert kertes házba vinnénk! Átmeneti megoldás lehet (max fél évig, ha őt is kivisszük, hogy nem kertes lakásban vagyunk, de nem szeretném őt hosszabb időre bezárni, mikor világ életében kinti-benti kutya volt. Akkor inkább várunk a kivitelével, de szerintem egy év alatt fogunk kertes házat is találni, csak tényleg sok türelem és utána járás kell, de ezt vállalom!).
A yorki lakásba való kutya, ő elvan lakásban is, viszont pont azt beszéltük a párommal, hogy ha először csak ő jön, nem fogjuk magára hagyni. Legfeljebb visszük, ahová tudjuk, aztán szép lassan megtanítom neki, hogy ne féljen, ne ugasson, ne legyen ideges, ha magára van hagyva néha-néha (de nem egész napokra). Mert meg lehet ezt tanítani!!!!!!!!!!!!!!!
Ezt viszont nem értem, hogy ha a németek annyira kutyakedvelők, akkor miért nem tanítják ezt meg???
Mert pl. a retriever egyszer lakott velem két hétig lakásban (kert nélkül), átmeneti helyzet volt, de sose ugatott, sose vonyított, mikor magára hagytam napjában pár órára.
De a vonyítós kutyákat is meg lehet tanítani, hogy ne tegyék!!!!!
Pontosan azért van a vonyítás, mert sajnos emberként kezelik ezeket a kutyákat. Mivel emberként kezelik, babusgatják sokszor (nem kutyaként bánnak velük, hanem emberien), ezért (akármennyire is furán hangzik, a kutya azt hiszi, hogy ő a főnök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hiszi, ő a főnök, és neki kell vigyázni az embereire.
S mikor a gazdi elmegy, mint a kutya anya, aki vigyázni akar kiskutyáira, teljesen ideges lesz, mert nem tudja, mit csinál az ő "babája" (ember)...... ezért vonyít, ezért ideges, szorong.
Tudom, hülyén hangzik, de ha valaki egy ici-picit utána olvas a kutyapszichológiának (Jan Fennel, vagy sorozatok a tv-ben Póráz két végén, Cesar Millan - a csodálatos kutyadoki, angol nyelven kutyákkal suttogó), aki ezeket ismeri egy kicsit, mind tudja!
S a magára hagyott kutya szorongása, vonyítása is egy tünete annak, hogy nem jól kezelik a kutyát.
Ez viszont kicsit elszomorít, mert ha Németországban annyira felelős az állattartás, pont a leges leglényegesebb dologra nem figyelnek????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22243 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

:) Szia
kb. erre a válaszra vártam van igazad neked is, de nincs is mindenben.
egyben viszont megegyezünk én is azt mondom aki dolgozik és nem tudja a kutya mozgatását többszöri levitelel és ugy dolgozik, hogy egyszerre 2-3 állása van az ne tartson kutyát, mert azzal foglalkozni kell, annak plüss állat megfelel arra a célra ha haza megy és leroskad simogassa.
Igen ezt irtam én is, hogy nagyon nagy probléma mikor felelötlenül vállalnak be kutyát, vagy bármi féle állatot és nem tudják kezelni, igy az állat kénytelen valahogy az unalmát levezesse rombol, ordit, stb. probálja magára a figyelmet mert elhagyottnak érzi magát.
" Emeletes hazban, tömblakásokban igazi kutyabarát, nem tart ebet! " teljesen egyetértek ezzel.

Mi Cham külvárosában lakunk és én még céltudatosan kerestem lakást addig nem is jöttem ki mig nem volt biztos, árban, helyben, abban amit szeretnék.

itt ennek a városnak a környékén és kicsit kintebbi faluban azért találni ilyen lakásokat, igaz a trágyaszagot , a traktorok zugását reggel vagy akár késő este hallgatni kell, de aki ezt nem vállalja be ne keressen ennyiért lakást, én is néztem bent a belvárosban de én azt nem tudnám megfizetni, hidegen 7oo eutól felfelé ment az ára, igy olyant eleven nem is kerestem.,
ahhoz, hogy ilyen gyémántra rábukkanj bizony keresni kell rendesen, én is napokat kerestem mire rá találtam, és nem bántam meg a plusz munkát.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22244 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

remélem az kapja akinek szánom. :)

következő én ugy kerestem szállást, hogy beütöttem azt ahova szerettem volna menni a googléba németül és kidobott egy pár ingatlanos oldalt na arra mentem rá és néztem ,hogy milyen lehetőségek vannak, meg az adott városka bemutató lapján, hol mi van, ott vannak ilyen panziók meg olyan lehetőségek akik hirdetik magukat én ilyeneknek irtam és volt aki válaszolt volt aki válaszra sem méltatott. nekem a fiam itt dolgozik a közelben és ezért nem nagyon válogathattam különbözó városokban mert ugye azért a km-ek is számitanak .

én egy város melletti kis elővárosban lakom igaz ,hogy nem olyan körülmények között mint egy nagyobb városban, mert itt azért van tehénszarszag rendesen meg traktorok zugása mikor a gazdák dolgoznak, de ez engem nem zavar, és ilyen helyeken sokkal olcsobb a szállás mint városban
de itt senkit nem zavarnak a kutyáim a tulaj is ugy állt hozzá, látja jól neveltek, semmi gond velük,
a lakásban kárt nem tesznek nem tettek, és nem is fognak tenni.

ezt nagyon dijazza, velem is kedvesek, én sem tapasztaltam még, hogy elutasitoak lettek volna,
az is igaz itt ilyen fajtát mint az enyém is lefogadom életben nem láttak angolbulldogot, emiatt az elején féltek töle, de most már ,hogy itt vagyunk 3 hónapja szépen elfogadtak a kutyáimmal együtt.

szerintem ha nem problémás a kutyáid akkor neked sem lesz gondod,

de az tény itt is van olyan aki mindent ráhagy a kutyájára ide jön nyaralni, és még a legkisebb együttélés szabályait sem hajlandó betartatni a kutyájával. ezeket én is rühelem és ez speciel nem magyar ha nem német.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!