Háziállat Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #22152 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: 1 Póráz csak külföldiekre nézve kötelező?

2 Vőlegényem már kint él, és csak a héten látott először pórázon kutyát (amerikai stafit és egy másik harcikutyát). Előtte rengeteg kutyát látott Dachauban és Münchenben valahol, és egyiken se volt póráz..... még mondta is, hogy engem majd ki fognak nevetni, hogy pórázon viszem a kutyákat, mert ott nem szokás.

3 Nálunk a kutya családtag, rengeteg köszönhetünk nekik!

1 Nem a külöfödiekre, hanem a kutyákra!

2 Ebben ne bizz! Lehet, hogy tacskón és egyéb öleben nem volt póráz, s ezt elnézik, de ha ellenörzik, akkor birság a vége! A amerikai stafit egész németországban tilos. A bayoroknál is! A gazdája nagy rizikóval sétáltatta! Ne ez legyen neked a mérce! Ha a hatóság látja simán elaltatják magas birság mellett, a gazda költségére! Ne feledd, a törvény nem ismerete nem mentesit senkit a törvény alól!
3 Hiába családtag! A szüleidet és a testvéreidet, s az egész rokonságot sem viszed magaddal a BRD-be, pedig ök is családtagok!!


Nekem mindegy! A magánügyed! Én csak tanácsoltam arra
az esetre ha itt a BRD-ben új életet akartok kezdeni! Én is
imádom a kutyákat, de itt ez nagyon költséges hobby, s az
sem biztos, hogy az adott lakásban tarthatók, ahol lakni fogtok!


Akkor mi lesz? A kutyák miatt visszamész Mo.-ra?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22155 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

Nekem teljesen mindegy, németek hogy sétáltatják a kutyáikat, én pórázon sétáltatom!
(Nagy testű kutyákról volt szó, akiket kedvesem látott! Póráz nélkül mentek, retriever méretűek......)
Ha az ebek nem mehetnének, nem költöznénk Németországba, igen, ilyen "egyszerű" az egész.
Ezt közösen megbeszéltük kedvesemmel, mielőtt kiutazott.
Szeretnénk betartani minden német törvényt (a kutyákra nézve is, s magunkra nézve is), ezért érdeklődtem!
Van megfelelő lakás, ahova mehet kutya is, és elérhető áron, szóval ez sem probléma!
Persze kell hozzá utána járás, és kitartás, de van!
Egyelőre nem aggódom. Összeírtam a fórumról is az infókat, amiket írtatok, s ezért nagyon hálás vagyok - KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, AKI ÍRT A FÓRUMRA -, illetve a városi törvényeknek (kutyaadónak stb.) is utána néztem, ahová költözni fogunk. Rendben lesz minden, csak utána járás kérdése, és megfelelő döntések kérdése (mit intézünk Magyarországon, mit Németországban). Köszönöm a tanácsokat!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #22172 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

angelsdream írta: Nekem teljesen mindegy, németek hogy sétáltatják a kutyáikat, én pórázon sétáltatom!
(Nagy testű kutyákról volt szó, akiket kedvesem látott! Póráz nélkül mentek, retriever méretűek......)
Ha az ebek nem mehetnének, nem költöznénk Németországba, igen, ilyen "egyszerű" az egész.
Ezt közösen megbeszéltük kedvesemmel, mielőtt kiutazott.Szeretnénk betartani minden német törvényt (a kutyákra nézve is, s magunkra nézve is), ezért érdeklődtem!Van megfelelő lakás, ahova mehet kutya is, és elérhető áron, szóval ez sem probléma!Persze kell hozzá utána járás, és kitartás, de van!Egyelőre nem aggódom. Összeírtam a fórumról is az infókat, amiket írtatok, s ezért nagyon hálás vagyok - KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, AKI ÍRT A FÓRUMRA -, illetve a városi törvényeknek (kutyaadónak stb.) is utána néztem, ahová költözni fogunk. Rendben lesz minden, csak utána járás kérdése, és megfelelő döntések kérdése (mit intézünk Magyarországon, mit Németországban). Köszönöm a tanácsokat!!!!!

Sok sikert!
Nagyon érdekesnek tartottam a beirásod! Láthatóan vannak emberek
akik képesek a saját sorsukat is néhény kutyától függövé tenni! Merész!

;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22173 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

DECOTEXT írta:

angelsdream írta: Nekem teljesen mindegy, németek hogy sétáltatják a kutyáikat, én pórázon sétáltatom!
(Nagy testű kutyákról volt szó, akiket kedvesem látott! Póráz nélkül mentek, retriever méretűek......)
Ha az ebek nem mehetnének, nem költöznénk Németországba, igen, ilyen "egyszerű" az egész.
Ezt közösen megbeszéltük kedvesemmel, mielőtt kiutazott.Szeretnénk betartani minden német törvényt (a kutyákra nézve is, s magunkra nézve is), ezért érdeklődtem!Van megfelelő lakás, ahova mehet kutya is, és elérhető áron, szóval ez sem probléma!Persze kell hozzá utána járás, és kitartás, de van!Egyelőre nem aggódom. Összeírtam a fórumról is az infókat, amiket írtatok, s ezért nagyon hálás vagyok - KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, AKI ÍRT A FÓRUMRA -, illetve a városi törvényeknek (kutyaadónak stb.) is utána néztem, ahová költözni fogunk. Rendben lesz minden, csak utána járás kérdése, és megfelelő döntések kérdése (mit intézünk Magyarországon, mit Németországban). Köszönöm a tanácsokat!!!!!

Sok sikert!
Nagyon érdekesnek tartottam a beirásod! Láthatóan vannak emberek
akik képesek a saját sorsukat is néhény kutyától függövé tenni! Merész!

;)


KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!

Tudod, nem adom fel.
Már rengetegszer mondták nekem, ne tedd, lehetetlen. Stb.....sok más dologban.
Rengetegszer, de megtettem, és rengeteget tanultam belőle, több lettem általa, és nagyon sokat fejlődtem. Munka terén is elismerés, hogy megvalósítottam, amire azt mondták lehetetlen, s ezzel másoknak is példát mutattam, hogy ne becsüljék le magukat, s az embereket..... de legfőképpen én magam lettem erősebb általa. De ha elhittem volna, és feladtam volna, én már nem élnék, meghaltam volna.
Annyi feladatot kaptam már az élettől (gyógyíthatatlan betegségek, balesetek, egyéb dolgok.....), amik esetében sokan már feladták volna. Én nem teszem. Kitartásom végtelen!!!! Kutya pedig családtag, s úgy szervezzük az életünket, hisz ők is családunk részei.....
Egyiket örökbe fogadtam. Felelősséget vállaltam érte. Rossz sorsa volt neki előző gazdánál, és nem fogom csak úgy lepaterolni valaki másnak. Ha valaki tudja, mi az, hogy bizalmat elérni egy olyan állatban, aki már nem bízott emberben, legyen szó lóról vagy kutyáról vagy bárkiről.... az tudja, hogy ez mekkora érték és kincs tud lenni.
Nekem szívügyeim az állatok, s az ő védelmük. Végzettségemből és érdeklődésemből eredően a környezet védelme is..... Önmagamat hazudtolnám meg, ha lemondanék állataimról.
Kívülről ez merésznek tűnhet, de mint mondtam, nem ismerek lehetetlent (és a párom sem).
Nálam a család szent.
A környezet is és az állat is. S minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy segítsek, és elérjek valamit e téren..... Talán Németországban több lehetőségem lesz, majd kiderül, hogy munkám a hivatásom, életcélom legyen.
Tudjuk, hogy lehetséges, hogy a nagyobb ebet pár hónapra lehet itthon kell majd hagyni, míg nem lesz számára is megfelelő hely, a kicsit viszem egyből, ő nem gond. De a nagy terén is addig fogunk keresni, míg nem találunk megfelelőt! Mert létezik megfelelő lakás, létezik elérhető áron. Másoknak is sikerült már, de ha másoknak nem sikerült volna, akkor sem adnám fel.....

A remény hal meg utoljára..... :)

(Akárki bármint mond, akárki bármit gondol, akkor sem fogom feladni, és tudom, hogy sikerülni fog. Sokkal nagyobb dolgokon is túl vagyok, vagyunk már, ez csak egy ici-pici apróság ahhoz képest.....)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22177 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

DECOTEXT írta:

angelsdream írta: Nekem teljesen mindegy, németek hogy sétáltatják a kutyáikat, én pórázon sétáltatom!
(Nagy testű kutyákról volt szó, akiket kedvesem látott! Póráz nélkül mentek, retriever méretűek......)
Ha az ebek nem mehetnének, nem költöznénk Németországba, igen, ilyen "egyszerű" az egész.
Ezt közösen megbeszéltük kedvesemmel, mielőtt kiutazott.Szeretnénk betartani minden német törvényt (a kutyákra nézve is, s magunkra nézve is), ezért érdeklődtem!Van megfelelő lakás, ahova mehet kutya is, és elérhető áron, szóval ez sem probléma!Persze kell hozzá utána járás, és kitartás, de van!Egyelőre nem aggódom. Összeírtam a fórumról is az infókat, amiket írtatok, s ezért nagyon hálás vagyok - KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, AKI ÍRT A FÓRUMRA -, illetve a városi törvényeknek (kutyaadónak stb.) is utána néztem, ahová költözni fogunk. Rendben lesz minden, csak utána járás kérdése, és megfelelő döntések kérdése (mit intézünk Magyarországon, mit Németországban). Köszönöm a tanácsokat!!!!!

Sok sikert!
Nagyon érdekesnek tartottam a beirásod! Láthatóan vannak emberek
akik képesek a saját sorsukat is néhény kutyától függövé tenni! Merész!

;)

HA megvan a penze ra, tisztaban van a hatranyokkal es rizikokkal, akkor neked miert faj, hogy kutyaval akar jonni?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: angelsdream

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #22200 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Háziállat Németországban

mahlzeit írta: HA megvan a penze ra, tisztaban van a hatranyokkal es rizikokkal, akkor neked miert faj, hogy kutyaval akar jonni?

Ejnye bejnye kedeves Mahlzeit! Olvasni és értelmezni nem könnyü feladat, de nálad úgy látszik ez még nehezebbnek tünik mint másoknál! Én vagyok az utolsó akinek fáj az, hogy a dögöket megukkal akarják hozni! Én csak arról beszéltek, hogy vannak emberek akik Mo.-on nem találják meg a számitásukat, de egy új élet kezdeténél, pár ebet helyeznek elötérbe! Nekem tök mindegy, ha egy egész falkát hoz valaki magával! Söt! Én is nagyon szeretem a kutyákat és mi is mindig családtagként kezeltük, ha volt, de azért ez soha nem volt életcélunk, hogy elsödlegesen a kutyák elhelyezéséröl gondokodtunk volna, s ezért nyilatkoztam igy! Ez tehát csak a saját véleményem volt, s nem kritika! A döntés az övék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!