Szabadságmegváltás

Több
9 éve 4 hónapja #38272 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

gyömát írta: Szép napot, nézegetem a legutóbbi fizetés papíromat, amin fel van tüntetve a szabadság is. Van még 17 napom. Németországban át lehet vinni a következő évre?


A vonatkozó törvény szerint hivatalosan csak akkor lehet átvinni, ha a tárgyévben a cég "üzleti/üzemi okokból nem tudja kiadni, vagy ha a dolgozó komoly személyes indokból (pl. betegség) nem tudja kivenni. Ilyenkor a maradék szabit márc. 31.-ig ki kell venni, mert különben elévül (kifizetni ez esetben nem lehet!).
Ez a dolog hivatalos oldala. Valójában viszont a céged rugalmasságától ill. az esetleges "kollektív" szerzödésben foglaltaktól függ, hogy engedik-e. Ha kétségeid vannak, adasd írásba, hogy egyetértenek az átvitellel, mert értek már meglepetések embereket, föleg amúgy sem teljesen korrekt cégeknél....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyömát

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38726 Írta: pétgön
pétgön válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Tiszteletem!
Nekem a leirtakkal kapcsolatban olyan kerdesem lenne, hogy mit tehetek akkor ,ha a munkaltato nem adja ki a bentmaradt szabadsagokat es ki sem akarja fizetni? Ilyen problemaval kihez fordulhatok?
Megjegyzes: azert nem adja ki, mert akkor nem tudna a beigert szolgaltatasnak eleget tenni mert nem lennenek meg a hozza kello dolgozoi letszam, igy tehat a het minden napjan dolgozunk es hetvegen meg nappal is . Munkakor: sicherheitsdienst.
valaszat elore is koszonom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38732 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

pétgön írta: Tiszteletem!
Nekem a leirtakkal kapcsolatban olyan kerdesem lenne, hogy mit tehetek akkor ,ha a munkaltato nem adja ki a bentmaradt szabadsagokat es ki sem akarja fizetni? Ilyen problemaval kihez fordulhatok?
Megjegyzes: azert nem adja ki, mert akkor nem tudna a beigert szolgaltatasnak eleget tenni mert nem lennenek meg a hozza kello dolgozoi letszam, igy tehat a het minden napjan dolgozunk es hetvegen meg nappal is . Munkakor: sicherheitsdienst.
valaszat elore is koszonom


Ez végtelenül egyszerű ebben az esetben mert a munkaadód törvényt sért!
Ülj le vele és mond meg, hogy neked kell a szabi, oldja meg valahogy, mert különben egy munkaügyi bírósághoz fordulsz! Elbocsájtani nem fog, ha nincs embere. Ha meg azt mondja, hogy akkor pakolhatsz akkor mégis van valamilyen megoldás mert a munkádat elvégzi valaki ha nem vagy.

Ha nem tudsz dűlőre jutni vele, nézz másik munkahely után!

Egyébként nem csak abban sért törvényt, hogy nem adja ki a szabikat, azzal is, hogy szabadnap nélkül dolgoztat! Ezt meg lehet (s kell is) tagadni!

Ha meg egyikhez sem fülik a fogad, akkor maradj csendben és húzd az igát!
Csak azokat lehet kihasználni, akik hagyják magukat, de gondolom ez nem új, s ezt ismered már otthonról a minimálbérrel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38733 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

A legbiztosabb ha nem hagysz bent szabadságot! Nem is értem miért ragadt bent, nem igazán jellemző, hogy kifizetnék!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38768 Írta: pétgön
pétgön válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Koszonom a valaszt!
Az arbeitsamtnal mar probalkoztam, de ott nem nagyon foglalkoztak az uggyel, pedig ha jol tudom minden jellegu munkahelyi problemaval hozzajuk kell fordulni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38769 Írta: pétgön
pétgön válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Nah ezt ugy kell elkepzelni, hogy pl van 3 kor es van 3 alkalmazott akik 1-1 kort csinalja(mindenki a magaet). Ezek a korok heti 7napbol heti 7 napot jelentenek, plusz szombat, vasarnap van tagschicht is ami nappal plusz12 orat jelent amit a 3 dolgozo eseten, a harom dolgozo felosztva kapja meg( tehat dolgozik este 10-12 orat es par orara ra nappal meg plusz 4et es este ujra). Szabadnap abban az esetben tudnak biztositani, ha jon meg egy ember(aki marad is!). Ezaltal amig az egyik szabadnapos a masik dolgozik helyette. De ugye ezt a havi 280-360(fizikai es szellemi megterheles) munkaora miatt nem sokan vallaljak, ezert nincsen valtotars, ezert nincsen szabadnap.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!