Szabadságmegváltás

Több
9 éve 2 hete - 9 éve 2 hete #38778 Írta: pétgön
pétgön válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Tisztelt Gejza Ur!

Eloszor is koszonom az eddigi valaszaidat!

Megneztem a leirt savokat de sajnos nem igazodok ki rajta, hogy nekem melyiket kene valasztani (MTV, LTV, GTV). BW megyeben dolgozom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hete - 9 éve 2 hete #38781 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Nagyon örülök, hogy ennyire kenitek vágjátok, hogy mi érvényes az ilyen szerződés nélküli munkavállalónak! Akkor én nem is értem, hogy mi a probléma? Ha nem tartja be a munkaadó akkor perelni kell.
Ha nincs per akkor hiába tépitek a keves szátokat, a munkaadó azt fog csinálni amit akar! Ilyen egyszerű! Ha Pétgön beszerzi az aktuális papirokat és ezt odadörgöli a munkaadójának, akkor én is tudom, hogy mire számíthat szerződés nélkül....... :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38784 Írta: pétgön
pétgön válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Igen igy van, per nelkul nem tudnam elerni amit akarok. Az megis van oldva mivel esetemben a munkaltato ket rendbeli adocsalas es egy rendbeli biztositasi csalast is elkovetett. Ami erdekelt volna, hogy ha marcius 31. utan (tavaly evi szabadsag kiadasi hatarideje) utan indulna a per akkor en azt kifizetthetem e a munkaltatommal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38785 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Körülnézhettél volna: :angry:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Az 1 + 2 rendbeli ez + az és a feketemunkát illetően pedig mostantól más topikban lehet folytatni!!!!!!
Kösziiiiiiiiiiiiiiiii ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #38992 Írta: ildren
ildren válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

gejza írta: Ha a részleteket leírod, szívesen segítek még pár tippel... Sajna van tapasztalatom. Most a feleségem munkaadója találta ki, hogy neki nem jár szabi, mert minijob-os volt , hiába terítettem az orra elé a vonatkozó jogszabályokat. Közölte velem, hogy "ez az ö cége, itt ö mondja meg merre hány méter, az én cégemben meg én csinálok azt, amit akarok". Erre a stílusra úgy berágtam -pedig csak 250 €-ról (szintén szabimegváltás)- volt szó, hogy azonnal feljelentettem az Arbeitsgerichtnél. Ez egy hete volt, kitüzték a "békéltetö tárgyalást" a jövö péntekre, mire tegnapelött minden kommentár nélkül átutalta a pénzt.... :laugh: Küldtem neki egy e-mailt: "Warum nicht gleich so....? Schöne Grüße: X.Y."


Kedves Gejza,
Nekem nincs tapasztalatom, legális munkám volt, ami a próbaidö alatt megszünt az 5 hónapra járó szabadságom azt hiszem 10 napot nem fizették ki és azt mondták ez nem is jár, levélben leírták, hogy március 19-éig dolgoztam, de március 31-én szünik meg a munkaviszonyom mert beszámolták a szabadság idejét.. ezek szerint fizetés nélküli szabinak vették csak ezt nem irták oda. Ez olyan mintha nem járna semmi..
Van ilyen h kiadják idöben és nem fizetik ki? nem is értem
Mit tehetek? kb 400 eurorol lenne szó, van értelme levelet irni a Arbeitsgericht-nek? van ehhez esetleg formanyomtatvány is?
Esetleg van határidö amig lehet nekik irni, mert itthon kb 30 nap..
Köszönöm a segitséged,
ildren

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!