Szabadságmegváltás

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36084 Írta: zolmoz
zolmoz válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

DECOTEXT írta: Ha neked 23 napod maradt múltévről, akkor max 7 napot voltál szabin? (Vagy csak 2 napot?) :S :puke:

Igen 7 nap volt..... Dec 14.-én baleset ért a munkahelyen és táppénzre mentem, most Április 22.-én járt le... április végével felmondtam...kértem a bent maradt szabadság kifizetését ,azt mondta ,hogy a szabadság kasszánál van kérjem onnét... Vagy akár át is vihetem máshová (pl: Ausztriába is)... Na ezt nem tudom, hogy így lenne -e? És hogy kérhető-e a szabadság kasszától

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja #36101 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

zolmoz írta:

DECOTEXT írta: Ha neked 23 napod maradt múltévről, akkor max 7 napot voltál szabin? (Vagy csak 2 napot?) :S :puke:

Igen 7 nap volt..... Dec 14.-én baleset ért a munkahelyen és táppénzre mentem, most Április 22.-én járt le... április végével felmondtam...kértem a bent maradt szabadság kifizetését ,azt mondta ,hogy a szabadság kasszánál van kérjem onnét... Vagy akár át is vihetem máshová (pl: Ausztriába is)... Na ezt nem tudom, hogy így lenne -e? És hogy kérhető-e a szabadság kasszától


Sehogy! Viccelt! S egyben valószinű a jog az ő oldalán áll, hiszen nem dolgoztál! Az igaz hogy a táppénzre nem számithatja fel a szabidat de csak a ledolgozott munkanapok után járnak a szabadságok. Pl részmunkaidősnek is (ha négy órás) akkor csak a fele jár, s hiába van "állományban" csak 4 óra után jár a szabi. A szabadságod EU-n belül sem vihető át. Ez azért sem megy mert országonként változnak az előírások s ezen kivül, hogyan adna egy osztrák cég szebit ha ott még nem dolgoztál? Miből fizesse ezt?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36502 Írta: attmát
attmát válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy jelenlegi munkahelyemen fél éves szerződéssel dolgozom.Ebből 4 hónapot ledolgoztam majd felmondtam.Kérdésem az lenne,hogy a munkáltatónak ki kell e valami féle szabadságot fizetnie..ha egyáltalán jár.Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36510 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Nem kell, de teheti! Mivel valószínű, hogy próbaidős voltál így indok nélkül bármelyik fél felmondhatott (ahogy Te is ezt tetted). Több lehetősége is van a munkaadónak. A járó szabadságot felszámolja úgy, hogy kiadja az utolsó napokat. Értsd: azt mondja, hogy pl. 10.-től nem kell bemenned, de felmondásod 13.-tól érvényes. S ezt igy is fizeti ki! Ha meg nem túl jó viszonyban váltatok el, akkor egyszerűen az utóslsó mnkába töltött napjaidat fogja mint szabadságot elszámolni! (Persze ez illegális, de mit akarsz csinálni ellene?) Pereled?
Ha van jogképviseleti biztosításod akkor fogadhatsz ügyvédet, de szerintem itt a "Streitwert" az az, az összeg amiről szó van olyan alacsony, hogy ezzel az ügyvéded sem fog foglakozni! (Pláne ha van önrész a biztosításban!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38257 Írta: landlord
landlord válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

Németországban minimum 20 nap/ év az alapszabadság.
A próbaidő 6 hónap is lehet, mi az, hogy nem jár?, - ekkora sületlenséget.
A jogszabály úgy szól, hogy a próbaidő alatt nem kötelező a szabadság kiadása, de ha nem adnak ki szabadságot, akkor a próbaidő végén ki kell fizetni!
És nem elcsalni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38258 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szabadságmegváltás

landlord írta: Németországban minimum 20 nap/ év az alapszabadság.
A próbaidő 6 hónap is lehet, mi az, hogy nem jár?, - ekkora sületlenséget.
A jogszabály úgy szól, hogy a próbaidő alatt nem kötelező a szabadság kiadása, de ha nem adnak ki szabadságot, akkor a próbaidő végén ki kell fizetni!És nem elcsalni!


Ez igy nem stimmel!
A törvényes szabadsag 24 Tage. A probaidö alatti idöszakra járó szabadságot nem köteles a munkaadó kifizetni. Ki is adhatja!
A próbaidö alatt nem sok jogi segitség van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!