Munkanélküli segély Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #20285 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta:

keeek írta: szerintem EU-n beluli munka szamit, probald meg, ha mas nem, akkor eliranyitanak valami munkakozvetitohoz..

Sokan ezt hiszik, de ez nem megy. Képzled el, hogy fél Románia, Lengyelország és fél Bulgária idejönne és "követelné" EU jogon a támogatásokat, s közben semmit nem fizettek itt a nagy lábosba! Szerintem kell német munkaviszony is. Miből fizesse szerinted a német állam ezt? Gondolod, hogy a magyar állam ide küldi az otthon befizetett ősszeget? Na, ne! S mennyit küld? Még arra sincs nekik, amit otthon kell kifizetniük...... Egyébként a nyugdijam is igy lesz. Már meg van írásban, hogy hogyan számolják majd az EU nyugdijat. Minkét ország részarényosan fizeti. Az itteni rész (járulékos éveke) a BRD az otthonit Mo. Csak egy számit be kölcsönösen, a munkába eltöltött év, de a német nem fizet a magyar évekért, csak mint pontszám számit.


ok, igazabol fogalmam sincs, hogy hogyan megy.. csak epp most olvastam a helyi (Irorszag) citizensinfromation oldalon, miszerint:
If you move to live or work in a country covered by EU Regulations, this means that for social security benefits/services, you are entitled to be treated in the same way as the nationals in the EU member state/EEA country that you move to. On a practical level, this means that you and your family are entitled to apply for any benefits or assistance available in the country in which you reside. If you are applying for insurance-based payments, any contributions made in other EU member states/EEA countries should be taken into account.
a vastag picit ketertelmu, itt lehet a felreertes, lehet, hogy beszamitjak, de emellett meg az adott orszag megkovetel x honap helyi jarulekfizetest is. Irorszagban pl: In the case of some payments (for example, Jobseeker's Benefit, Illness Benefit and Maternity Benefit) your last social insurance contribution must be paid in Ireland. ez alapjan tehat itt 1 napi munka is elegendo. A nemetet sajna nem tudom, de sokan irtatok, h 12 honap. lehet, h tenyleg annyi. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #20287 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

keeek írta: ....a vastag picit ketertelmu, itt lehet a felreertes, lehet, hogy beszamitjak, de emellett meg az adott orszag megkovetel x honap helyi jarulekfizetest is. Irorszagban ez alapjan tehat itt 1 napi munka is elegendo. A nemetet sajna nem tudom, de sokan irtatok, h 12 honap. lehet, h tenyleg annyi.

Passz! Nem tudok angolul, így nem is tudom ellenőrizni a forditást. Egy biztos, Írország nagyon megroggyant ez is lehet egy ok a sok közül!. Ők sem engedhetik meg ezt maguknak!
Szerintem!
:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20303 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Keeek, tenyleg nincs fogalmad, mert Irben nem igy megy....Csak meg mielott valaki nekivagna Irorszagnak, hogy 1 nap munka utan majd megel a segelybol...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23478 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsi,a tudatlanságomért, de mint már többször írtam készülők kimenni a férjem után és keresgélem a munka lehetőségeket,és nem értem hogy a "400e alapú"foglalkoztatást hogy kell érteni?max ennyit kereshetek és kész?Lehet több helyen vállalni részmunkát?Sok napi 2-3 órás munka van amiből többet is el lehetne végezi,de ha jól értettem csak rövid ideig és max 400 euró akárhány helyen dolgozóm?Vagy ahhoz érdemes lenne vállalkozóit csinálni? Az járható út?Sajnos teljes munkaidős állást ami nekem szóba jöhet azt nem találtam. Nagyon elvesztem a témában! :(
Elmagyarázná valaki?

Előre is köszi! Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24208 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Éva!
Köszönöm a gyors választ!
MINIjJOB: ezzel a fogalommal nem vagyok egészen tisztában, illetve azt nem tudom, hogy (ezek a részmunkaidősök) kinek alkalmazásában állnak.

köszenet mégegyszer!!

További szép napot. Ilona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24210 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia Ilona!
A minijobrol talalsz infokat a forumon.
Pl nekem is van minijobos alkalmazottam.
De hogy ha valaki alkalmazott, akkor hogyan jelenti be a takaritonöt, azt nem tudom, mert nekem a steuerberater csinalta. De valamennyit a privat szamlamrol fizetek, ez lehet az a resze.
De ha valaki akar igy alkalmazni, akkor majd az tudni fogja, illetve nezd meg, hatha van erröl is valami.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!