Munkanélküli segély Németországban

Több
11 éve 6 hónapja #25353 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Én is kérdezem, hogy értelme van-e! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25354 Írta: mmonika
mmonika válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nem tudom,mert erre még nem gondoltam :( ! . . de van itt magyarul beszélő könyvelő,utána kell néznem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25391 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Toma81 írta: Szia!
Nagyon hasznos,hogy leírtad,hogy engedélyt kell a munkáltatótól kérni de miért fontos ez?Nem hallottam eddig róla,bár az is igaz,hogy nem is kérdeztem utána...leírnád kérlek mi jelentősége ennek?Köszönöm!


Mert minden munkaadó megköveteli (s meg követelheti) hogy a fömunkaidödben, kipihenten érkezzél és maximálisan el tudd látni a feladatodat! Ezért a külön munkát, másodállást, vagy hétvégi "minijob"-ot jogában áll megtiltani, ha nem látja ezt biztositottnak! Sok munkahely nem foglalkozik vele, amig a munkadat ellátod, de ha nem szólsz, abból baj lehet, s akár el is bocsájthat ha engedély nélkül van másodállásod! Az megint más kérdés, hogy ettöl milyen anyagi hasznot vársz, mert adó szempontjából majdnem ingyen fogsz dolgozni! A 100 euróból nem sok marad, igy erösen kételkedem az értelmében!
Feketén persze ez + 100 euron, na de azért ennek még nagyobb a rizikója ha kitudódik....


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25392 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

mmonika írta: Én kérdezem,hogy kell-e engedély a főmunkahelytől?

IGEN!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #25393 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

mmonika írta: Nem tudom,mert erre még nem gondoltam :( ! . . de van itt magyarul beszélő könyvelő,utána kell néznem.

Az adócsoportok megvannak. Másodállásra mindig a 6-os adócsoprt lesz ahol, nagyon nagy az elvonás!
Wann die Steuerklasse 6 zum Einsatz kommt:
[/b]Die Lohnsteuerklasse 6 kommt in den nachstehenden Situationen zum Einsatz:
Wenn ein Arbeitnehmer mehrere Jobs hat, dann wird nur einer dieser Jobs mit der "normalen" Lohnsteuerklasse besteuert. Alle weiteren Arbeitsverhältnisse werden mit der Lohnsteuerklasse 6 abgerechnet.

1 Auch Studenten kommen immer wieder in diese Misere. Hier liegt das Problem darin, dass Studenten relativ schlecht bezahlt werden, weshalb diese oftmals gezwungen sind, mehrere Jobs anzunehmen. Ferner wird dies durch unregelmäßige Freizeiten erreicht.
2 Sollte ein Rentner zusätzlich zu seiner Betriebsrente noch einem Arbeitsverhältnis nachgehen, dann wird dieses ebenfalls mit der Steuerklasse 6 abgerechnet.
3 Die vierte Variante, wann die Steuerklasse 6 zum Tragen kommt, ist folgende: Beim Fehlen der Steuerkarte ist der Arbeitgeber verpflichtet, das Arbeitseinkommen mit der Steuerklasse 6 abzurechnen.
4 Warum so viele Abzüge anfallen?
Die Steuerklasse 6 besitzt deshalb so viele Abzüge, da in dieser Klasse keine Freibeträge vorhanden sind.

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25397 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Visszaolvastam a fórumot,de az én kérdésemre nem találtam meg a választ.Szóval...én dolgozok napi 3,5-órában egy takarító cégnél ki kellett váltanom a steuerkarte és mivel a férjemmel élek van ő általa biztosításom.Most találtam egy minijobot egy privátháznál ahol beakarnak jelenteni.A kérdésem a következő nekem ez megéri-e ha ott is legálisan dolgozok vagy több adót fognak vonni?
Vagy járjak csak úgy feketén?Ha jól értelmeztem 400€ után nekem kell fizetnem a nyugdíjbiztosításomat ami 58€havonta,de itt írjátok csak az évek számítanak bele tehát több pénzem nem lesz ha megélem a nyugdíjkorhatárt :) még vagy 30év!
Nem tudom,mivel jobb ha itt is be vagyok jelentve?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!