Munkanélküli segély Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19319 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kanga, nem attol nem legalis, hogy nem akartak hetente fizetni, es probaidöt kötöttek ki. Minden normalis helyen van probaidö. Szerzödes persze kell. Söt, probamunka is van.
A ber meg, igen, ha az ember meg van szorulva, sok mindent elvallal. Egyebkent ezeket tenyleg egyetemistak szoktak csinalni, 4-5 euroert.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19417 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Eva10 írta: Kanga, nem attol nem legalis, hogy nem akartak hetente fizetni, es probaidöt kötöttek ki. Minden normalis helyen van probaidö. Szerzödes persze kell. Söt, probamunka is van.


Bocs, nem jol fejeztem ki magam a probaidovel kapcsolatban; a leendo munkaado azt probalta velem elhitetni hogy probaidore nem kell szerzodes (illetve szerinte kesobb sem stb.); mindez azutan tortent hogy mar dolgoztam nekik 4 orat probanapkent - amiert persze nem fizettek... (Ahol eddig eltem ott gyakran szoktak hetente fizetni, de ugy tunik Nemetorszagban ez nem szokas.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19426 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kanga írta: Bocs, nem jol fejeztem ki magam a probaidovel kapcsolatban; a leendo munkaado azt probalta velem elhitetni hogy probaidore nem kell szerzodes (illetve szerinte kesobb sem stb.); mindez azutan tortent hogy mar dolgoztam nekik 4 orat probanapkent - amiert persze nem fizettek... (Ahol eddig eltem ott gyakran szoktak hetente fizetni, de ugy tunik Nemetorszagban ez nem szokas.)

Ilyen próba munka lehetséeges fizetés nélkül is, de előtte erről meg kell egyezni. Pl. ki akar próbálni egy munkaadó és előre megmondja, hogy dolgozhatsz 4-5 órát, s ha megfelelsz felvesz. Ebbe bele lehet menni, de mindenképpen a Te rizikód! Utólagosan azonban azért teszi meg hogy nem fizet (megegyezés nélkül) mert mivel "feketén dolgoztál" úgy sem tudsz nagy "zajt csapni"... s ezt tudják! Hetente itt soha nem fizetnek, legalább is ezt még nem hallottam! Ez Afrikában szokás náhány arany bányában.....

ITT NÉMETROSZÁGBAN SOHA SENKI NE DOLGOZZON SZERZŐDÉS NÉLKÜL!
Még próbaidőre sem!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19428 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta: Ilyen próba munka lehetséeges fizetés nélkül is, de előtte erről meg kell egyezni. Pl. ki akar próbálni egy munkaadó és előre megmondja, hogy dolgozhatsz 4-5 órát, s ha megfelelsz felvesz. Ebbe bele lehet menni, de mindenképpen a Te rizikód! Utólagosan azonban azért teszi meg hogy nem fizet (megegyezés nélkül) mert mivel "feketén dolgoztál" úgy sem tudsz nagy "zajt csapni"... s ezt tudják! Hetente itt soha nem fizetnek, legalább is ezt még nem hallottam! Ez Afrikában szokás náhány arany bányában.....

ITT NÉMETROSZÁGBAN SOHA SENKI NE DOLGOZZON SZERZŐDÉS NÉLKÜL!
Még próbaidőre sem!


Nagyon kosz az infokat probamunkaval stb. kapcsolatban, legkozelebb jobban informalt leszek mielott belemegyek egy ilyen helyzetbe. (Topicon kivul: Afrika egyik orszagaban sem dolgoztam meg, de Angliaban eleg gyakori a hetente fizetes; nekem volt ott olyan irodai munkam is amit hetente fizettek.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20091 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia!
Nem kell egy éves itteni munkaviszony,hogy kaphass munkanélküli segélyt.Pláne,ha otthon is volt munkaviszonyod.Épp most olvastam egy cikket erről.Ha érdekel,elküldöm.
Szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20104 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

tomi1974 írta: Sziasztok!!!Én jelenleg munkanélküli segélyt kapok, ha valaki ebben a témában is otthon van ide irjatok. Kérdésem az , hogy lehet e munkanélküli mellett is dolgozni mert amit kapok az még a minimál bért sem haladja meg!!

Hát persze, hogy lehet, de bele fogják számítani a szegélyedbe! Nem az a célja a mukanélküli segélynek, hogy szuperül megélj, hanem az, hogy átsegitsen a következő munkavállalásodig eltelt időszakon!

Bocs' úgy látom, hogy Te Mo.-ra kérdezted a dologot. (Igy ez csak ide a BRD-re érvényes) Mert itt nincs országosan egységes minimálbér mint Mo-on! Szakmánként változik a tarifafüggő minimálbér! Más az építőiparban, más a szolgáltatóknál, stb.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!