Munkanélküli segély Németországban

Több
12 éve 6 hónapja #8530 Írta: Andibaba66
Andibaba66 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia Brie,
nem munkanélküli itthon, a kiutazásunkig rendes munkahelye van (volt)
és kint is van lehetősége elhelyezkedni majd januártól csak addig november és december hónapra nyelvtanfolyamra kell mennie, már az is meg van hogy hová.
Ez idő alatt lenne kérdéses, hogy valamilyen támogatást vagy ilyesmit kaphat-e ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8531 Írta: Andibaba66
Andibaba66 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

szia,
köszi az infot, erre gondoltunk mi is, a nyelvtanulás támogatása az teljesen megfelelő lesz neki, mert már meg van a helye, csak a beszédet kell gyakorolnia :) és ha tanfolyamra kaphat segítséget, akkor az már bőven elegendő :)
köszi még 1x

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10886 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

szia!
Akkor ha jol ertelmezem bemehetek regisztälhatok igy is a munkaügyiben es segitenek munkät talälni. Vagy nyelvet tanulni mert en ertem a nemetet csak sajnos felek beszelni es jo lenne egy olcso tanfolyam:) Milyen papirokat kell bevinnem?? Elöre is köszönöm a segitseget:)

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10887 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szio

Igen bemehettek, regisztrálni, minden meg lévő pairotokat vigyétek, mert kérik, fél ora kb, mire kitőltenek minden adatot. :blush:
Ja és németül kérdeznek :blush: és választ is németül várnak
Aztán ha indul tanfolyam a kőrnyéken akkor, megmondják, de álltalában neked kell fizetni, vagy ha jogosult vagy rá akkor kérelmet adsz be amit elbirálnak, és igy a nyelvtanfolyam 1 ora 1 euro.
Ha kőzben neked megfelelő állás van arrol is értesitenek.
De segélyre ne számits mindjárt nem fogsz kapni. én igy tudom legalábbis :blush: , és igy igazságos is.

Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10900 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nem akarok megint negativnak tünni, de a 22 éves BRD tartózkodásom alatt, volt 5 munkahelyem, amiből 11 év ebben az utolsóban telt el, ami most van! 1989 óta egyszer sem adott nekem a munkaügyi hivatal munkalehetősget, illetve egyszer nem közvetitett. Vagy mi jártunk annak idején be a hivatalba és kerestünk ki cimeket (akkor még volt itt is amolyan terminál terem) vagy újságban, s hallomásból próbálkoztunk! Ma már van internet (akkor még nagyon kezdeti technika volt) A munkaügyi hivatal csak egyszer engedélyezett valamit, amit szintén magam kerestem, amikor egy operáció után (porckoronsérv) átiskoláztak! A továbbképzést és tanfolyamot azonban szintén mi kerestük mert ők "még csak nem is hallottak róla"...viszont fizették.
;)
Ennyit a munkaügyi hivatalok közvetítési hatékonységáról!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10913 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Lehet abban valami amit DCT írt.
Mikor voltam egy Integrationsberatung-on, ott is azt mondta a nő, hogy menjek el a munkaügyi hivatalba, regisztráltassam magam munkakeresőként (Arbeitssuchende), de ő még nem hallott olyanról, hogy valaki rajtuk keresztül kapott volna munkát, úgyhogy ne várjak rájuk, kezdjek el magamnak keresni hirdetésekben (neten, újságban).
Főleg, ha normális munkát akarok. Mert amit esetleg ő ki is közvetítenének, az olyan állás, amit senki nem fogad el, és ezért marad a közvetítés a munkaügyi hivatalra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!