Munkanélküli segély Németországban

Több
12 éve 10 hónapja #5043 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Hajni írta:

"Németországban és Ausztriában - mivel még nem nyitották meg
teljesen munkaerőpiacukat a magyar állampolgárok előtt -

Egy hónapja már, hogy megnyitották a munkaerőpiacot. Kérlek kerüljétek az archivumokba illő oldalak, tartalmak idézését, linkelését. Köszönöm
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hajni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5044 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Hajni!

Nem tudom honnan van a szöveg, viszont egyrészt azt írja, hogy "nagy valószínűséggel nem igényelhető". Ez számomra szt jelenti, hogy aki írta, annak fogalma sincs róla!
A másik dolog, hogy azt írja "mivel ezen országok még nem nyitották meg teljesen a munkaerőpiacukat ...."
Már ez sem így van, mint tudjuk Május 1. óta!

Amit én belinkeltem az a jelenleg érvényben lévő legfrisebb jogszabályi leírás.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5046 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Szilvia!
Köszönöm,és elnézésedet kérem,sajnos nem néztem a dátumot a cikknél.Sajnos ettől még nem tudom hogy az én esetemben lehet e valamit is igényelni,de hétfőn majd ki derül,mert le kell jelentkeznem. Még egyszer nagyon köszönöm a válaszod.
üdvözlettel: Hajni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5047 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Hajni!

Mindenképpen érdeklődd meg otthon és hivatkozz a szabályokra, mert hidd el ott is tudatlanok ülnek mindenhol a hivatalokban, sajna. Én szinte mindenhol úgy intéztem az ügyeimet, hogy nekem kelett elmagyarázni, hogy mit is akarok és milyen alapon. Soha nem tudtak sehol semmit.
A német hivatalok sem állnak a helyzet magaslatán, sajnos már a saját bőrömön tapasztaltam ezt is több helyen. A németeknél viszont feltétlen jelentkezz be, akármit is mondanak otthon. Nagyon segítőkészek voltak, a nyelviskolát esetleg támogatják is, de ezt már lehet olvastad másik témában.
A férjednek van freizügigkeitsbescheinigung-ja(tartózkodási engedély)?

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5048 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Szilvia!
A páromnak tavaly október óta gewerbéje van,január óta lakunk Münchenben,és be is vagyunk jelentkezve a lakcímre,de én sajnos nem tudok németül,ezért nem is tudok elhelyezkedni egyenlőre,így csak az ő keresetével gazdálkodhatunk,ami nem sok,így még egy nyelvtanfolyamra sem tudok elmenni,mert nincs rá keret.Viszont egy kis segítséggel megpróbálom a Volkshochschulet,de az is csak októberben indul,ami ingyenes,ha jól tudom.Nemrég igényeltem egy papírt,amit nem tudom hogy kell írni(nyilvántartási lap,vagy mi)csak tudom hogy kell az iskolába.Hol kell majd bejelentkeznem? Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv: Hajni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5050 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Na most elveszítettem a fonalat :) , hova hol kell bejelentkezned?

Látom új vagy a fórumon és látom elég kevés az infód, szerintem ha alaposan végigolvasod a témákat, minden infót megtalálsz amire szükséged van. Szinte minden kérdést feltettek már és kimerítő válaszok vannak minden témában.

Egyébként a Volkshochschule alapvetően nem ingyenes. Itt ahol én vagyok 230 Euro egy 5 hetes kurzus, és elvileg 4 -szer 5 hét a B2-es szint. Akkor 1 Euro/óra, ha igényelsz rá támogatást.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!