Munkanélküli segély Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10916 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok

Én nem tudom, lehet, hogy a munkaügyi hivatalok is ,mások mindenhol,
Az albérlőm regisztrált pénteken és hétfőn már jőtt a levél amiben állásra hivták és ez ment 2 héten keresztül napi 3 levél jőtt amiben cimek voltak, munkák.
Gondolom ez függő a hiányszakmák és a telitett szakmák szerint.
És a végén már teli volt a .... sok levéllel és munkahelyre menéssel, de végén talált magának. Igaz ki is rugták 1 honap mulva, de a munkaügyi hivatal megint küldőtt állásajánlatokat és megint elhelyezkedett.
Ez a Kitzingeni munkaügyi kőzpont :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14488 Írta: omeli
omeli válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Jelenleg munkanélküli vagyok kapom a segélyt is de szeretném szüneteltetni 3 hónapot(Magyarországi tartózkodással mivel lakhelyelhagyási tilalom van) utánna visszajelentkezhetek a rendszerbe vagy ez már lehetetlen? :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15145 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szervusztok!
Kérek némi segítséget abban, hogy hogyan szólhatok hozzá egy már megnyitott témához, mert - biztos ügyetlenségem okán - nem találtam ezt a menüpontot.
Kérdésem egyszerű: határozatlan idejű munkaszerződésem 6 hónapos próbaidejét töltöm, az 5. hónapban vagyok. Jár-e munkanélküli segély akkor, ha pl a 6. hónap közepén közlik, hogy vége, köszönik szépen.
Köszönettel: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15172 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tomi írta: Szervusztok!
Kérek némi segítséget abban, hogy hogyan szólhatok hozzá egy már megnyitott témához, mert - biztos ügyetlenségem okán - nem találtam ezt a menüpontot.
Kérdésem egyszerű: határozatlan idejű munkaszerződésem 6 hónapos próbaidejét töltöm, az 5. hónapban vagyok. Jár-e munkanélküli segély akkor, ha pl a 6. hónap közepén közlik, hogy vége, köszönik szépen.
Köszönettel: Tomi

Szia,
elvileg járna. De mivel a kollégám ügyében részletesen kellett tájékozódni, ezért elég jól ismerem az aktuális szabályozást.
Ha valaki megkapta a Freizügigbescheinigungot és már legalább 3 hónapja van bejelentett lakcíme és volt (van ) munkahelye, akkor jogosult lenne az Arbeitlosgeld2-ra, azaz a "„Hartz IV"-re. De a hivatal köteles tájékoztatni az igénylésről azt a hivatlat, aki kiadta Freizügigbescheinigungot, és azonnal megvonják azzal az indoklással, hogy nem vagy képes eltartani magad.
Igen részletesen tájékoztatott minket az lehetőségekről.
A lényeg az, hogy 12 hónap munkaviszonyod kell legyen, akkor jogosulttá válsz Arbeitlosgeld1-re is, és minden egyéb szociális támogatásra.
Ha elveszted a munkahelyed, és nem sikerül egyből munkát találni, de nem folyamodsz segélyért, akkor minden további nélkül maradhatsz, csak a Krankenversicherungot kell fizetned (persze ez nem kis kiadás). Valahogyan el kell jutni a 12 hónapig :)
Egyébként ez rajtad múlik. Ha már 5 hónapja ott dolgozol, akkor eddig valszeg meg vannak veled elégedve. Legyél továbbra is jó munkaerő, és akkor eszükben sem lesz elküldeni .

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15178 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tomi írta: ......határozatlan idejű munkaszerződésem 6 hónapos próbaidejét töltöm, az 5. hónapban vagyok. Jár-e munkanélküli segély akkor, ha pl a 6. hónap közepén közlik, hogy vége, köszönik szépen.Köszönettel: Tomi

Kedves Tomi! Ahoz hogy itt a BRD-ben jogosúlt legyél valamire legalább 1 éves munkaviszony szükséges! A próbaidő alatt bármely fél indoklás nélkül felmondhat!
Ha kilátásba helyeztek egy határozatlan idejű munkaszerződést, (ez manapság szokatlan és ritka) akkor ezt a munkahelyet igyekezz megtartani! A rizikó megmarad, hogy az utolsó próbaidős napokban küldenek el, mert így a cégek fél évig tudnak egy olyan munkaerőt foglalkoztatni aki a kezét lábát töri a job érdekében, ráadásul semmiyen prémiumot vagy egyéb juttatást nem kell fizetniük ez alatt az idő alatt!! Utána elküldik és hozzák a következőt! Igyekezz pótolhatatlan lenni! Képezd magad olyanra amit más kolega nem tud. Legyél jobb és gyorsabb mint a többiek! Megéri!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15238 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szervusztok Decotex és Peteradte!
Köszönöm mindkettőtök válaszát, s igyekszem megfogadni és megmaradni a helyemen. Kicsit hosszúnak tűnik ez a 6 hónapos próbaidő, de úgy tájékoztattak, hogy ez kötelezően előírt időtartam. Talán annyi biztató van a helyzetemben, hogy beiskoláztak április végén kezdődően egy német nyelvtanfolyamra (most a munkámat angol nyelv segítségével látom el- angol export területen). Emellett tanulom idehaza is persze a németet, de ez egyedül nem valami sikeres és eredményes.Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a nyugdíjjogosultság szempontjából is meghatározó-e ez az egy év, vagy az másképp működik? Nekem Mo-on 37 éves szolgálati időt számoltak össze, s a magyar nyugdíjig még elméletileg (persze ha nem tolják el) még 7 évet kellene dolgoznom. Odahaza 64 éves koromban mehetnék nyugdíjba, itt ha jól tudom ez 65 vagy 67 éves kor. Nem ismerem az itteni szabályozást, gondolom másképp számolják ki a szolgálati időt is, pl nem tudom, hogy az egyetemi tanulmányok, katonaság beleszámítanak-e. Ha tudtok erről valamit, megköszönöm. Üdvözlettel és kellemes hétvégét kívánva,Tomi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!